Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Buhalterinė apskaita Lietuvoje 1996 metais

Buhalterinė apskaita Lietuvoje 1996 metais

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Situacija 1996m. Lietuvoje. 1996m. Lietuvos buhalterinės apskaitos organizacijos, leidiniai, veikėjai. Žymiausi įvykiai 1996m. Lietuvoje, susiję su buhalterine apskaita. Apskaita integruojantis į Europos Sąjungą. Pokyčiai darbo užmokesčio apskaitoje. Pokyčiai turto apskaitoje. Dėl valiutinių operacijų apskaitos. Mokesčių apskaitos pokyčiai. Apskaitos kompiuterizavimas.

Ištrauka

1996m. Lietuva toliau žengia nepriklausomos valstybės keliu, kurios ekonomika remiasi laisvosios rinkos principais. Nors jau sukanka šešti metai, kai Lietuva išsivadavo iš Tarybų Sąjungos, tačiau vis dar sunku atsikratyti komanditinės ekonomikos šleifo, kuris velkasi ir paskui buhalterinės apskaitos sistemą.
1996m. Gedimino Kačinsko išleistame vadovėlyje "Buhalterinės apskaitos pagrindai" autorius pratarmėje teigia, jog šiuo metu pagrindinis buhalterinės apskaitos tikslas – "suformuoti tvirtus teisingo mąstymo pagrindus, o vyresniojo amžiaus kolegoms – padėti pakeisti planinės ekonomikos sąlygomis susiklosčiusį, dabar jau, deja, nelabai tinkantį suvokimą apie verslo organizavimą ir jo sėkmės bei praradimų atvaizdavimą apskaitoje".
Lietuvoje 1996m. veikė patvirtinta Amerikos kontinento šalių apskaitos sistema. Tačiau jos diegimo principai palikti savieigai. Ne vienoje įmonėje nesuderinti apskaitos momentai yra baudų šaltiniai. Šalyje nėra sukurtas vieningas apskaitos modelis. Įmonės vadovams trūksta patirties ir žinių veikiant laisvos rinkos ekonomikos sąlygomis, buhalteriams sunku suvokti naujus darbo principus.
Apskritai pirmasis dešimtmetis po nepriklausomybės atkūrimo pasižymi įstatymu gausa. Vien tik su buhalterine apskaita susijusių įstatymų, normatyvų, poįstatyminių aktų, įstatymų pakeitimų, papildymų ir kitų norminių aktų 1996m. buvo išleista daugiau nei 150. Įstatymuose gausu įvairiausių apribojimų, draudimų, išimčių, o ypatingai gausu neaiškumų. Tai ne tik apsunkina apskaitos darbą, bet dėl jų neapibrėžtumo mokesčių inspektorius tai traktuoja vienaip, įmonė kitaip, o teisėjas dar kitaip. Dėl tokio apskaitos ir mokesčių bei apskritai teisinio reglamentavimo nesuderinamumo kyla gausybė ginčų ir disputų.
Šalyje trūksta vietinių nepriklausomų auditorių, įmonės samdosi užsienio audito firmas. Tačiau čia vėlgi kyla problemų, nes užsienio auditoriai nesupranta teisinių Lietuvos apskaitos aspektų, nespėja gilintis į vis naujai išleidžiamus įstatymus, poįstatyminius aktus, nutarimus, įstatymų papildymus ir t.t.

1996 metais buvo leidžiamas Apskaitos ir finansų mokslo, teorijos ir praktikos žurnalas "Sąskaityba", kurį leisdavo Lietuvos apskaitininkų draugija ir UAB "Apskaita" nuo 1990 metų kartą per mėnesį. Taip pat buvo labai gerai žinomas Lietuvos buhalterių ir auditorių dvisavaitinis laikraštis, leidžiamas kas antrą trečiadienį, "Apskaita ir kontrolė", kurio vyriausiasis redaktorius tuo metu buvo A.Linkus. "Pačiolio" leidykla ir toliau leidžia "Apskaitos apžvalgą", mėnesinį žurnalą apskaitos klausimais.
Savo veiklą tęsia Lietuvos buhalterių ir auditorių asociacija, kuri 1996m. komentavo normines profesinės veiklos klausimais nuostatas, vykdė buhalterio ir auditoriaus profesijos propagandą ir didino jų vaidmenį tuometinėje visuomenėje, skatino nepriklausomų auditorių jungtinę veiklą, stiprino konsultacinį darbą, 1996m. gegužės mėnesį suorganizavo privalomą nepriklausomų auditorių kvalifikacijos kėlimą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-12
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis25.4 KB
Autoriusstudente
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas0
Mokytojas/Dėstytojasprof. J.Mackevičius
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Buhalterine apskaita Lietuvoje 1996 metais [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas
  • prof. J.Mackevičius
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą