Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Ilgalaikio turto nusidėvėjimo apskaita įmonėje: UAB "Realas"

Ilgalaikio turto nusidėvėjimo apskaita įmonėje: UAB "Realas"

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Ilgalaikio turto skirstymas. Ilgalaikio turto nusidėvėjimas. Tiesiogiai proporcingas (tiesinis) metodas. Produkcijos nusidėvėjimo metodas. Metų skaičiaus nusidėvėjimo metodas. Dvigubas (vertės sumažėjimo) nusidėvėjimo metodas. Įsigytas ilgalaikis materialus ilgalaikis turtas neparodomas finansinėje apskaitoje. Nurašytas ilgalaikio materialaus turto likvidacinės vertės pakitimas. Išvados. Priedas.

Ištrauka

Įmonės veikloje ribotą laiką naudojamas ilgalaikis materialusis laipsniškai nusidėvi (amortizuojasi). Dėl šios priežasties turto vertė į išlaidas turi būti perkeliama ne iš karto, o dalimis per visą jo eksploatacijos laikotarpį. Ilgalaikio turto sąnaudų apskaitos rezultatai daro įtaką ir mokesčių apskaičiavimo tikslumui. Tačiau finansinę apskaitą ir pelno mokesčio apskaičiavimą reglamentuojantys norminiai aktai numato skirtingas nuostatas skaičiuojant ilgalaikio turto nusidėvėjimą.
Šio darbo tema – ilgalaikio turto nusidėvėjimo apskaita įmonėje. Įmonė kurios ilgalaikio turto nusidėvėjimo apskaitą nagrinėsiu yra Uždaroji akcinė bendrovė ,,Realas", ji yra užregistruota Šilalės savivaldybėje, 2000-03-01. ,,Uždaroji akcinė bendrovė – tai tokia verslo organizacija, kurią valdo keletas asmenų, kuriai įsteigti reikalingas atitinkamų valdžios organų leidimas". Veikla susijusi su automobilių verslu. Bendrovė teikia paslaugas – automobilių paravimo komiso paslaugas – tai yra pardavimo-pirkimo pažymų įforminimas taip pat automobilių parkavimas. Bendrovę įsteigė du asmenys–akcininkai, ji yra jų nuosavybė. ,,Uždarosios akcinės bendrovės nuosavybė, paskirstoma akcijomis, dėl to bendrovės savininkai vadinami akcininkais. Akcijos – tai bendrovės nuosavybės teisių dalis; tai bendrovės nuosavybės vienetą paliudijantis sertifikatas".
Įmonės valdymą organizuoja akcininkų susirinkimas, jo nariais yra įmonės akcininkai, o sekretorė įmonės buhalterė. Vienas iš akcininkų yra įmonės direktorius, jis su kitu akcininku turi vienodas bendrovės valdymo teises. Įmonės įstatinis kapitalas yra 20000 Lt, abu akcininkai įnešę į bendrovę po 10000Lt., akcijos vertė - 100 Lt., jie abu turi po vienodą kiekį akcijų. Bendrovėje dirba penki darbuotojai, tai –direktorius, buhalterė, vadybininkas-vairuotojas ir du apsaugos darbuotojai. Bendrovė nėra didelė, materialiojo turto taip pat nėra daug, todėl buhalterinės apskaita nėra sudėtinga. Ją tvarko buhalterė, jos darbas nėra kompiuterizuotas. Vadybininkas rūpinasi klientais, išrašinėja komisines pirkimo - pardavimo pažymas. Pažymų išrašymas yra labai kontroliuojamas, nes pirkimo – pardavimo pažymos yra griežtos apskaitos dokumentai.

Tyrimo tikslas - išanalizuoti ilgalaikio materialiojo turto nusidėvėjimo (amortizacijos) apskaitos metodiką.
Uždaviniai:
Sugebėti taikyti apskaitoje nusidėvėjimo metodus;
Sugebėti tikslinti ilgalaikio turto likvidacinę vertę ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis22.94 KB
AutoriusLigita
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaŽemaitijos kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ilgalaikio turto nusidevejimo apskaita imoneje UAB Realas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą