Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Darbo ir darbo užmokesčio apskaita (2)

Darbo ir darbo užmokesčio apskaita (2)

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233
Aprašymas

Santrauka. Įvadas. Socialinė-ekonominė bei teisinė darbo apmokėjimo samprata rinkos ekonomikos sąlygomis. Darbo apmokėjimo sąvoka ir struktūra. Darbo apmokėjimo sistemos. Darbo laiko ir išdirbio apskaita. Imperatyvusis darbo apmokėjimo reguliavimas. Darbo apmokėjimas, susijęs su ypatumais darbe. Apmokėjimas už ne visą ir sutrumpintą darbo laiką. Apmokėjimas už viršvalandinį ir naktinį darbą. Apmokėjimas už darbą poilsio ir švenčių dienomis. Apmokėjimas esant nukrypimų nuo norminių darbo sąlygų. Kompensacijos už darbą, kuris susijęs su važinėjimu. Sezoninių darbų apmokėjimas. Atlyginimo už kasmetines atostogas ir kito papildomo darbo užmokesčio apskaičiavimas. Vidutinis darbo užmokestis. Socialinio draudimo įmokų apskaičiavimas, mokėjimas, naudojimas. Apdraustųjų įskaita. Valstybinio socialinio draudimo įmokų objektas. Valstybinio socialinio draudimo įmokų mokėjimas. Ligos ir socialinio draudimo pašalpų apskaičiavimas ir mokėjimas. Darbo užmokesčio skaičiavimo pavyzdys. Darbo užmokesčio ir su juo susijusių atsiskaitymų registravimas sąskaitose ir apskaitos registruose. Išvados.

Ištrauka

Aktualiausia šiuo metu valstybės vykdomos socialinės – ekonominės politikos problemos – nedarbas, o turintiems darbą – apmokėjimas už jį. Šiuo metu Lietuvoje ieškantys darbo asmenys su minimaliomis darbo sąlygomis, kokias pasiūlo darbdaviai: dirba neįforminę darbo sutarčių, visai nesutarę dėl atlyginimo arba sutinka jį gauti daug mažesnį ar vėliau, nei numato įstatymai, ir t.t. Visa tai – darbo apmokėjimo garantijų pažeidimai.
Šiame savo kursiniame darbe aptarsiu sąvokas "darbo užmokestis" ir "darbo apmokėjimas". "Darbo apmokėjimas" yra platesnė sąvoka ir apima ne tik konkrečius darbo užmokesčio dydžius, jo struktūrų, bet ir išmokėjimo tvarką, vietą, terminus ir kitus klausimus, kurie numatyti Darbo kodekse ir kituose teisės aktuose.
Šiame darbe aptarsiu aktualius darbo apmokėjimo teisinius pagrindus: darbo užmokesčio mokėjimo tvarką ir terminus, teisingą darbo apmokėjimo nustatymus, minimalų darbo užmokestį, taip pat darbo apmokėjimą susijusį su ypatumais darbe, apmokėjimą už ne visą ir sutrumpintą darbo laiką, apmokėjimą už viršvalandžius ir naktinį darbą, apmokėjimą už darbą poilsio ir švenčių dienomis, esant nukrypimų nuo normalių darbo sąlygų, kompensacijas už darbą, kuris susijęs su važinėjimu, sezoninių darbų apmokėjimą ir dar daugelį dalykų svarbių darbo užmokesčio apskaitai.
Problema: Darbo užmokesčio reikšmė. Ji aktuali kiekvienam žmogui, kaip pragyvenimo šaltinis.
Darbo tikslas: Atskleisti visus darbo užmokesčio aspektus.
Darbo uždaviniai: apibrėžti socialinę-ekonominę bei teisinę darbo užmokesčio sampratą rinkos ekonomikos sąlygomis, atskleisti darbo laiko ir išdirbio apskaitą, taip pat išsiaiškinti darbo užmokesčio apskaičiavimą bei kas jį sudaro.
Darbo objektas: darbo užmokesčio apskaita.
Tyrimo metodika: mokslinė literatūros analizė,internetinė analizė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis32 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis39.11 KB
Autoriusvirga
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo ir darbo uzmokescio apskaita (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2006-09-18 IP: 212.59.30.174
    as sako

    Tikiuosi geras is pirmo zvilgsnio...

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą