Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Apskaita (13)

Apskaita (13)

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Lietuvos respublikos buhalterinės apskaitos įstatymas. Antrasis skirsnis. Apskaitos organizavimas. Kas turėtų sudaryti apskaitos organizavimo sistemą. Apskaitos organizavimo esmė ir profesiniai reikalavimai. Apskaitos organizavimo techninis aprūpinimas. Ūkinių operacijų fiksavimo priemonės.

Ištrauka

Plėtojantis rinkos ekonomikos santykiams Lietuvoje, svarbų vaidmenį vaidina apskaitos žinios bei ūkio subjektų finansinės būklės įvertinimas. Krašto ekonomikoje bei finansų sistemoje vyksta sudėtingi reiškiniai ir procesai, kuriuos analizuoti, suvokti bei pažinti studentui, jaunam specialistui ar praktikui be specialių apskaitos mokslo žinių darosi vis sunkiau.
Apskaitos sistemą lemia ūkio subjekto teisinė forma, dydis , veiklos pobūdis ir nuosavybės forma. Ši sistema aprėpia praktiškai taikomų apskaitos metodų visumą.
Apskaitos organizavimas, tai mažiausiai tyrinėta ir metodiškai paruošta apskaitos darbo dalis. Yra labai daug literatūros sąskaitų plano paruošimo, jų tarpusavio korespondencijų sudarymo, savikainos kalkuliavimo, balansų ir kitų atskaitomybės formų ir tipų įvairiuose kraštuose paruošimo ir jų rodiklių ekonominio turinio klausimais, tačiau, kaip tie rodikliai atsiranda iš apskaitos duomenų beveik nieko nekalbama. Apskaitos organizavimas, tai labai plati ir svarbi tema. O to organizavimo tikslas paruošti tikslią informaciją apie įmonės ekonominę ir finansinę veiklą ir užtikrinti savininkų nuosavybės apsaugą. Nežiūrint to, kad apskaitos sistema remiasi virš 500m. istorine patirtimi, tačiau dar iki dabar dar yra labai daug primityvumo ir tarp savęs nesuderintų problemų. Prie jų galima priskirti:
- atskaitomybės rodiklių atitrūkimą nuo apskaitos organizavimo metodikos;
- įstatyminės bazės – teisinių aktų nuolatinį kaitaliojimą, neatsižvelgiant į tai, ar apskaitos sistemos požiūriu tai yra įmanoma įvykdyti;
- dėl apskaitos metodikos netikslumo atsiranda galimybė grobstymams ir neūkiškumui, neužtikrinama nuosavybės apsauga, ir t.t. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis18.48 KB
Autoriusvioleta
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Apskaita (13) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą