Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Aukščiausiųjų audito institucijų ir auditorių nepriklausomumo principas

Aukščiausiųjų audito institucijų ir auditorių nepriklausomumo principas

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Aukščiausiųjų audito institucijų ir auditorių nepriklausomumo principas. Esminės nuostatos. Lietuvos aukščiausiosios audito institucijos.

Ištrauka

Norint, kad aukščiausioji audito institucija galėtų efektyviai spręsti jai keliamus uždavinius savo veikloje ji turi vadovautis tam tikrais reikalavimais, standartais ir principais. Jos paskirtis – vykdyti savo funkcijas griežtai laikantis nepriklausomumo, teisėtumo, objektyvumo, atskaitomybės už savo veiklą parlamentui taip pat planingumo ir viešumo principų. Kad būtent šie principai yra vieni svarbiausių bet kurios kontrolės institucijos, ypač aukščiausiųjų audito institucijų, veikloje, patvirtina svarbiausi INTOSAI, EUROSAI, SIGMA ir kiti reikšmingi tarptautiniai dokumentai, absoliučios daugumos praeityje veikusių, o ir dabar galiojančių, senas demokratines tradicijas turinčių užsienio šalių aukščiausiųjų audito institucijų veiklą reglamentuojantys teisės aktai (visų pirma konstitucijos ir įstatymai) bei pačių audito institucijų ilgametė praktika.
Audito institucijų ir auditorių nepriklausomumas yra vienas iš pamatinių audito profesijos ramsčių. Todėl, šiame darbe ir yra nagrinėjamas aukščiausiųjų audito institucijų nepriklausomumo ir auditorių nepriklausomumo principas ir jo įgyvendinimas Lietuvos aukščiausiosios audito institucijos – Valstybės kontrolės, veikloje. Nagrinėjamas teorinis ir praktinis šio principo įgyvendinimas, apžvelgiamos su tuo susijusios problemos. Darbe taip pat remiamasi kitų valstybių pavyzdžiais audito institucijų ir pačių auditorių nepriklausomumo klausimu. Taip pat, analizuojami nacionaliniai teisės aktai bei tarptautinių audito institucijų organizacijų deklaracijos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai14
Dydis14.04 KB
Autoriusandrius
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasdokt. A. Šapkauskienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Auksciausiuju audito instituciju ir auditoriu nepriklausomumo principas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • dokt. A. Šapkauskienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą