Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Ilgalaikio turto apskaita (2)

Ilgalaikio turto apskaita (2)

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Ilgalaikis turtas. Ilgalaikis turtas. Ilgalaikio turto esmė. Ilgalaikio turto įvairovė. Ilgalaikis nematerialusis turtas. Ilgalaikio nematerialiojo turto apskaita. Ilgalaikio nematerialiojo turto amortizacija. Plėtros darbai. Ilgalaikis materialusis turtas. Ilgalaikio materialiojo turto apskaita. Įkainojimas ir apskaita. Nusidėvėjimas. Tiesiog proporcingas nusidėvėjimo skaičiavimo metodas. Produkcijos kiekio nusidėvėjimo apskaitos metodas. Remonto apskaita. Netekimas ir perleidimas. Ilgalaikis finansinis turtas. Ilgalaikio finansinio turto esmė ir sudėtis. Lizingo apskaita. Išvados.

Ištrauka

Ilgalaikiu paprastai laikomas turtas, kuris naudojamas uždirbant pajamas ilgiau nei vienerius metus. Jis beveik kiekvienoje įmonėje vaidina reikšmingą vaidmenį. Tai pastatai, mašinos, specialūs įrengimai, be kurių dažniausiai apskritai neįmanoma sėkminga kokia nors veikla. Šios sąlygos reikšmingos prekiaujant ir teikiant paslaugas, jos dar reikšmingesnės perdirbimo atveju.
Pagrindinis darbo tikslas – perskaičius ir išanalizavus kuo daugiau literatūros šia tema suprasti praktinę naudojimo svarbą ir bent iš dalies mokėti vesti tokią apskaitą.
Šiame kursiniame projekte, stengiausi įsigilinti į literatūros šaltinius, t.y.ilgalaikio turto esmę, svarbą įmonės veikloje, įkainojimą ir perkainojimą, nusidėvėjimą ir jo apskačiavimo būdus. Neapsiribojau vienos rūšies ilgalaikio turto analize, stengiausi atkreipti dėmesį tiek į materialųjį, tiek į nematerialųjį bei finansinį turtą.

Pagrindinis požymis, pagal kurį turtas skirstomas į trumpalaikį ir ilgalaikį, yra jo sunaudojimas per tą laikotarpį, per kurį uždirbama pelno. Jei turtas per vieną ataskaitinį laikotarpį visiškai sunaudojamas, jis laikomas trumpalaikiu, o jeigu nesunaudojams – ilgalaikiu turtu.
Priskiriant turtą ilgalaikiam, atsižvelgiama ir į jo vertę. Jeigu turtas naudojamas ir labai ilgai, bet jo vertė įmonei nereikšminga (arba labai maža), toks turtas nebus laikomas ilgalaikiu, nes jo kaip ilgalaikio turto, apskaita įmonei būtų per brangi. Taip darant būtų pažeistas apskaitos optimalumo principas, kai apskaitos ir atskaitomybės duomenų formavimo išlaidos viršytų tos informacijos teikiamą naudą. Jokiame norminiame akte nėra numatyta, kokios sumos turtas laikomas ilgalaikiu, todėl skirtingoms įmonėms ir ilgalaikis turtas yra skirtingas.
Įmonės vadovai patys pasirenka, nuo kurios sumos ir kokio pobūdžio jų įmonėje turtas laikomas ilgalaikiu. Ši suma vadinama minimalia ilgalaikio materialiojo turto verte. Valstybė biudžetinėms įstaigoms nustato minimalią sumą, šiuo metu tai 500lt.
Vis dėlto svarbiausias požymis, išskiriant ilgalaikį turtą, yra jo panaudojimas uždirbant pelną tam tikroje įmonėje. [1,442psl.]
Ilgalaikis turtas – turtas, kuris naudojamas įmonės ekonominei naudai gauti ilgiau nei vienerius metus, ir kurio įsigijimo vertė ne mažesnė už įmonės nustatytąją. [2,172psl.] ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai5 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis72.63 KB
Autoriuskristina
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasDoc.dr.Jonas Žaptorius
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ilgalaikio turto apskaita (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 19 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Doc.dr.Jonas Žaptorius
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą