Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Bendrieji apskaitos principai (2)

Bendrieji apskaitos principai (2)

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Bendrieji apskaitos principai. Įmonės principas. Įmonės tęstinumo principas. Periodiškumo principas. Pastovumo principas. Piniginio mato principas. Atsargumo principas. Kaupimo principas. Palyginimo principas. Neutralumo principas. Turinio svarbos principas. Išvados.

Ištrauka

Visose laisvos rinkos šalyse labai paplitęs teiginys, jog apskaita yra verslo kalba. Tai teisinga nuostata, nes neturėdami duomenų apie verslo sėkmę ar turtą, kuriuo disponuoja įmonė, tos įmonės darbuotojai paprasčiausiai negalėtų susikalbėti. Įmonės vadovai neįstengtų susišnekėti su savininkais bei kitų įmonių vadovais, pirkėjais, tiekėjais. Juk įmonės steigiamos tam kad uždirbtų pelną ir didintų savininkų turtą, išreiškiamą pinigais. Įvairūs specialistai puikiausiai gali susikalbėti universalia apskaitos kalba, viską išreiškiančia visuotiniu pinigų matu. Šio mato pagrindu visus duomenis ir formuoja apskaitininkai, pateikdami žinias apie įmonės turtą, jos savininkus bei turto panaudojimo efektyvumą – juk įmonės veiklos procese turto nuolat turi daugėti, nebent dalį jo išsidalintų savininkai, arba įmonė nuolatos patirtų nuostolius.

Siekiant užtikrinti, kad visi suinteresuotieji asmenys, susipažindami su finansinės atskaitomybės duomenimis, būtų tikri, kad šiuos duomenis supranta taip, kaip juos traktavo atskaitomybės rengėjai, Tarptautiniuose apskaitos standartuose, Europos Sąjungos direktyvose, reglamentuojančiose buhalterinės apskaitos vedimą ir finansinės apskaitos parengimą, taip pat analogiškuose nacionaliniuose reglamentuose formuluojami Bendrieji apskaitos principai (BAP) – taisyklės, kuriomis vadovaujamasi rengiant finansinę atskaitomybę.
Atskaitomybė – tai sistema apibendrinančių ir tarpusavyje susijusių rodiklių, gautų iš einamosios apskaitos ir apibūdinančių visos ūkinės veiklos rezultatus per ataskaitinį laikotarpį.
Suvokti bendrųjų apskaitos principų prasmę geriausiai padeda jų pavadinimo vertimas iš anglų kalbos, kuri laikoma vienintele oficialia Tarptautinių apskaitos standartų komiteto, taip pat ir pačių standartų, kalba, juo labiau kad ne pažodžiui išversto šio komiteto lietuviškas variantas nevisiškai tiksliai atspindi bendrųjų principų prasmę.
Generally Accepted Accouting Principles verčiant požodžiui reiškia visuotinai pripažistus apskaitos principus. Taip juos ir reikia traktuoti. Apskaitos principų visuotinumas arba bendrumas reiškiasi dviem svarbiausiomis priežastimis: ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-11
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis25.02 KB
Autoriusmargaret
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasJ. Bikienė
Švietimo institucijaVilniaus verslo kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bendrieji apskaitos principai (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Vilniaus verslo kolegija / 1 Klasė/kursas
  • J. Bikienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą