Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Valdymo apskaitos samprata

Valdymo apskaitos samprata

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Valdymo apskaita – sprendimų priėmimo sistema. Valdymo apskaitos samprata. Išlaidų klasifikavimas ir jų apskaita. Tiesioginės ir netiesioginės išlaidos, jų rūšys. Atsargų apskaita ir įvertinimo metodai. Konkrečių kainų metodas.

Ištrauka

Įmonės veikla nėra pastovi. Joje nuolat vyksta įvairūs procesai ir operacijos, susidaro netikėtos, neprognozuotos situacijos. Įmonės veikla yra nuolat kintanti, dinamiška. Valdymo apskaitai keliamas uždavinys – parodyti visus įmonėje vykstančius procesus ir jų pokyčius.
Remiantis valdymo apskaitos informacija, priimami valdymo sprendimai. Valdymo sprendimų tikslas – išspręsti tam tikrą problemą ir garantuoti įmonės veiklos, jos ūkinio mechanizmo stabilumą.
Priimti teisingą sprendimą kartais būna labai sudėtinga. Norint priimti teisingą sprendimą, reikia atitinkamą procesą, reiškinį, operaciją reikia gerai suprasti, ištirti, reikia turėti kuo daugiau objektyvios informacijos. Tokią informaciją teikia valdymo apskaita, todėl ji dar vadinama sprendimų priėmimo sistema. Ji teikia informaciją, kuri padeda priimti dabarties ir ateities sprendimus.
Tinkamai įdiegta valdymo apskaita yra svarbi valdymo sprendimų priėmimo priemonė. Valdymo apskaitos teikiami duomenys leidžia pamatyti tikrąją įmonės padėtį, įvertinti atskirų jos padalinių veiklos efektyvumą, formuoti informaciją apie produktų savikainą, padeda nustatyti, ar pasiteisina jos veikloje daromos išlaidos ir kaip jas būtų galima sumažinti, ar naudinga gaminti vieną ar kitą produktą, kuri iš įmonės vykdomų veiklų yra pelninga, kokių produktų gamybą tikslinga plėsti, kokias kainas nustatyti gaminamiems produktams, kaip optimizuoti jų gamybos ir pardavimo išlaidas. Be šios informacijos sunku tikėtis bent kiek sėkmingesnio įmonės valdymo bei veiklos planavimo.
Valdymo sprendimai turi būti gerai apgalvoti ir pagrįsti, pakankamai išsamūs ir konkretūs. Labai svarbu juos laiku priimti, adresuoti atitinkamiems vykdytojams ir nurodyti konkrečius vykdymo terminus.
Valdymo sprendimų priėmimas yra ypatinga veiklos sritis, kuriai reikia gero teorinio pasirengimo ir praktinės patirties, neretai net intuicijos. Daugelis sprendimų yra unikalūs, nestandartiniai, todėl parengti bendrą jų modelį visoms situacijoms neįmanoma.
Valdymo apskaita teikia informaciją įvairiems sprendimų priėmimo lygiams. Sprendimai paprastai skirstomi į 3 lygius:
1. Strateginiai sprendimai yra tokie, kurie nustato visos įmonės struktūrą, jos ryšius su aplinka, veiklos politiką ir veikimo būdus. Šie sprendimai dažniausiai būna ilgalaikiai ir juos priima aukščiausio valdymo lygio darbuotojai. Strateginių sprendimų tikslas – nuspėti ateities sąlygas ir aplinką, kurioje vyks įmonės veikla.
2. Administraciniai sprendimai susiję su lėšų gavimu ir panaudojimu siekiant įmonės tikslų. Juos priima aukščiausio ir vidutinio valdymo lygio darbuotojai. Jie priimami vidutiniam laikotarpiui. Šių sprendimų poveikis menkesnis negu strateginių, o pats jų priėmimo procesas yra ne toks komplikuotas.
3. Operatyviniai sprendimai yra žemiausio valdymo lygio sprendimai, susiję su kasdienių reikalų svarstymu. Jų tikslas – garantuoti efektyvų darbą ir racionalų išteklių panaudojimą.
Valdymo sprendimai turi būti priimami atsižvelgiant į numatytus tikslus. Kuo tie tikslai specifiškesni, tuo labiau apibrėžti turi būti sprendimai. Jei sprendimai yra tiksliai apibrėžti, tai ir valdymo apskaitos informacija turi būti kuo tikslesnė. Tačiau neretai yra priimami vienetiniai, specifiniai, nepasikartojantys sprendimai. Jiems priimti dabartinė valdymo apskaitos sistema gali apskritai neturėti tokios informacijos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis40.93 KB
AutoriusIlona
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaPanevėžio kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valdymo apskaitos samprata [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Panevėžio kolegija / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą