Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Auditoriaus vardo suteikimas ir jo netekimas

Auditoriaus vardo suteikimas ir jo netekimas

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Auditoriaus vardo suteikimas. Auditoriaus vardo suteikimo sąlygos. Auditoriaus vardo suteikimo tvarka. Kvalifikaciniai auditoriaus egzaminai. Kvalifikacinių auditoriaus egzaminų komisija. Auditoriaus priesaika. Pažymėjimų išdavimas. Pažymėjimo išdavimo procedūros sustabdymas. Pažymėjimo galiojimo sustabdymas. Pažymėjimo galiojimo panaikinimas. Auditorių sąrašo tvarkymas ir skelbimas. Auditoriaus padėjėjas. Auditoriaus padėjėjų sąrašas. Išbraukimas iš auditoriaus padėjėjų sąrašo. Vadovavimas auditoriaus padėjėjo praktikai. Auditoriaus padėjėjo praktikos atlikimo tvarkos nustatymas.

Ištrauka

"Auditorius – tai aukščiausios kvalifikacijos buhalterinės apskaitos ekspertas, gerai išmanąs apskaitos, analizės, kontrolės, finansų, teisės, ekonomikos ir kitų mokslų teoriją ir praktiką, sugebąs saugoti firmos interesus, turįs didelį atsakomybės jausmą. Auditorius – laisva, nepriklausoma profesija, jis nėra jos Vyriausybės, Finansų ministerijos, Valstybės kontrolės ar Statistikos departamentų įgaliotinis, patikėtinis ar padėjėjas. Jo tikslas yra padėti firmai realizuoti savo9 komercines, finansines, gamybines ir kitas užduotis."
Šitaip aiškinama auditoriaus sąvoka V. Lakio knygoje Auditas. Iš šito paaiškinimo galime tik nuspėti ar įsivaizduoti kas yra auditorius ir pats auditas. Auditas – ne tik mokslas, bet ir menas. Tikras auditorius – tai aukštos klasės specialistas, turintis ne tik daug žinių ir didelę kompetenciją, bet ir gerą intuiciją, kuri padeda jam rasti išeitį iš pačių sudėtingiausių situacijų. Šiuo darbu banysime plačiau pažvelgti į auditoriaus darbą, kokį kelia turi praeiti auditorius, kad taptu tikrai geru specialistu savo srityje ir kad butu pripažintas, kaip auditorius.
Auditoriaus kelias ištiesų netrumpas ir trunkantis daug metų iki profesinio pripažinimo ir tirojo auditoriaus vardo įgijimo.


Auditoriaus vardo suteikimo sąlygos
Gauti auditoriaus vardą Lietuvoje nėra paprasta (šia praktika mes neišsiskiriame iš kitų šalių). Audito įstatymas nustato ganėtinai griežtus reikalavimus pretendentams į atestuotus auditorius. Nuo 2004 m. gegužės 1 d. įsigaliojus naujai Audito įstatymo redakcijai, šie reikalavimai tapo dar griežtesni.
Auditoriaus padėjėjui auditoriaus vardas suteikiamas jo prašymu, jeigu jis:
1) yra Lietuvos Respublikos pilietis arba kitos Europos Sąjungos valstybės narės pilietis;
2) turi aukštąjį universitetinį išsilavinimą;
3) atliko ne trumpesnę kaip 3 metų auditoriaus padėjėjo darbo praktiką audito įmonėje;
4) moka valstybinę kalbą;
5) yra nepriekaištingos reputacijos;
6) išlaikė kvalifikacinius auditoriaus egzaminus;
7) davė auditoriaus priesaiką.
Asmuo nelaikomas esąs nepriekaištingos reputacijos, jeigu jis:
1) yra teistas už sunkų ar labai sunkų nusikaltimą, nesvarbu, ar teistumas išnykęs, ar ne, taip pat teistas už kitą nusikalstamą veiką, kol teistumas neišnykęs;
2) piktnaudžiauja narkotinėmis, toksinėmis, psichotropinėmis medžiagomis arba alkoholiu;
3) yra atleistas iš įmonės, įstaigos ar organizacijos vidaus auditoriaus, revizoriaus, buhalterio, finansininko, auditoriaus padėjėjo pareigų už profesinės ar tarnybinės veiklos pažeidimus arba atleistas iš valstybės tarnautojo pareigų pritaikius tarnybinę nuobaudą ar iš darbo už darbo pareigų pažeidimą ir nuo atleidimo nepraėjo 3 metai;
4) jam buvo panaikintas auditoriaus pažymėjimo galiojimas Auditorių garbės teismo sprendimu;
5) nesilaiko Auditorių profesinės etikos kodekso reikalavimų. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis15.25 KB
AutoriusRamune
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasV. Bogūnas
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
FakultetasVerslo fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Auditoriaus vardo suteikimas ir jo netekimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 3 Klasė/kursas
  • V. Bogūnas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą