Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Apskaitos ypatumai neribotos civilinės atsakomybės įmonėse

Apskaitos ypatumai neribotos civilinės atsakomybės įmonėse

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Bendrieji apskaitos principai. Turtas ir savininkai. Apskaitos dokumentai ir registrai. Kasos operacijos. Atsargos. Ilgalaikio materialiojo turto nusidėvėjimo skaičiavimas. Valiutinių operacijų apskaita. Savininko nuosavybės apskaita. Išvados.

Ištrauka

Juridinio asmens teisių neturinčios įmonės (personalinės įmonės ir ūkinės bendrijos), kaip ir visos kitos įmonės, privalo tvarkyti buhalterinę apskaitą. Kita vertus, įmonėms, kuriuose dirba tik keletas žmonių, dažnai neapsimoka turėti visu etatu dirbantį apskaitininką. Lietuvos Respublikos buhalterinės apskaitos pagrindų įstatymas numato, kad juridinio asmens teisių neturinčios įmonės gali neturėti savarankiškos buhalterinės apskaitos tarnybos. Todėl tokiose įmonėse apskaitą dažnai tvarko pats įmonės savininkas, anksčiau to niekada nedaręs, arba tvarkyti apskaitą samdomi akcinėse bendrovėse dirbantys buhalteriai. Lietuvos Respublikos Vyriausybė 1995 m. sausio 4d. nutarimu Nr. 8 "Dėl juridinio asmens teisių neturinčių įmonių buhalterinės apskaitos" patvirtino dviejų buhalterinės apskaitos žurnalų formas, kurias privalo pildyti juridinio asmens teisių neturinčios įmonės.


Bendraisiais apskaitos principais vadinama per ilgą laiką laisvosios rinkos šalyse susiformavusių ir visuotinai pripažintų bei Tarptautiniuose apskaitos standartuose deklaruotų finansinės apskaitos tvarkymo taisyklų visuma.
Kiekviena įmonė šiuos principus turi konkretizuoti ir pritaikyti pagal savo specifiką, kartu parengti savo individualias finansinės apskaitos tvarkymo taisykles, kurios leistų tiksliausiai ir teisingiausiai parodyti tos įmonės turtą, nuosavybę bei apskaitos rezultatus. Šių taisyklių visuma vadinama įmonės apskaitos politika.
LR buhalterinės apskaitos pagrindų įstatymas numato tuos bendruosius apskaitos principus, kurie deklaruojami Tarptautiniuose apskaitos standartuose: besitęsiančios veiklos, apskaitos pastovumo, pajamų ir sąnaudų kaupimo, įmonės, periodiškumo, piniginio mato, palyginimo, atsargumo, neutralumo ir turinio svarbos.. Kiekvienas iš jų dar gali būti detalizuojamas, išskiriant kai kuriuos svarbiausius aspektus pagal atskirus principus.
1. Įmonės principas reiškia, kad kiekviena finansinė atskaitomybę sudaranti įmonės laikoma atskiru apskaitos vienetu ir į finansinę atskaitomybę turi būti įtraukiamas tik tos įmonės turtas, nuosavas kapitalas, įsipareigojimai, pajamos ir sąnaudos.
2. Besitęsiančios įmonės veiklos principu tiksliai apibrėžiamas apskaitos objektas bei numatomos tam tikros sąlygos, kurių laikantis šis objektas parodomas apskaitoje. Apskaitos objektui laikoma savarankiška įmonė, atskirta nuo savininkų nuosavybės ir kitų įmonių. Kad būtų galima įvertinti konkrečios įmonės veiklos rezultatus, būtina žinoti, kokiu turtu disponuoja įmonė ir kaip keičiasi šis turtas per analizuojamą laikotarpį. Todėl apskaitoje įmonės turtas turi būti griežtai atskirtas ne tik nuo kitų įmonių, bet ir nuo tos pačios įmonės savininkų turto, taip pat įmonės ūkinė veikla nuo kitų įmonių ir tos pačios įmonės savininkų ūkinės veiklos. Šis principas taikomas visoms verslo organizavimo formoms, todėl net ir personalinėse įmonėse, kurių turtas ir įsiskolinimai yra glaudžiai susiję su savininko turtu bei skolomis, o savininko asmeninis turtas gali būti panaudotas įmonės skoloms padengti (kaip ir įmonės turtas gali būti panaudotas savininko skoloms padengti), įmonės veiklos apskaita yra atskirta nuo jos savininkų veiklos apskaitos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis27.65 KB
Autoriussimona
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKlaipėdos verslo aukštoji mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Apskaitos ypatumai neribotos civilines atsakomybes imonese [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Klaipėdos verslo aukštoji mokykla / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą