Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Finansinė apskaita (3)

Finansinė apskaita (3)

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Kapitalo apskaita. Įstatinis kapitalas. Akcinių bendrovių kapitalas. Rezervų apskaita. Perkainojimo rezervo apskaita. Rezervų ir atidėjimų apskaita. Kiti rezervai.

Ištrauka

Kapitalo sąvoka tiek finansinėje apskaitoje, tiek finansinėje atskaitomybėje- nevienareikšmė ir viena sudėtingiausių. Kapitalas turėtų būti suvokiamas kaip vienas iš įmonės turto formavimo šaltinių, šiuo požiūriu( plačiąja prasme) jis susideda iš nuosavo ir pasiskolinto kapitalo, jį šitaip traktuoja teisininkai ir bendrosios ekonomikos atstovai, todėl tokios jo sudedamosios dalys nurodytos ir šiuo metu galiojančiame LR akcinių bendrovių įstatyme.
Kapitalo kaip apskaitos nuosavybės fenomenas yra labai sudėtingas, juolab sudėtinga yra savininkų nuosavybės rodiklius išmatuoti ir tiksliai bei teisingai atspindėti finansinėje atskaitomybėje. Kapitalo apskaitos operacijos vygdomos palyginti retai, o jų registravimas buhalterinėje apskaitoje reikalauja labai gero ne tik buhalterinio, bet ir juridinio pasirengimo. Todėl šios srities apskaitą paprastai veda aukščiausios kvalifikacijos buhalteriai. Kapitalas siauraja prasme- kaip jį traktuoja buhalteriai- savininkų nuosavybė, arba nuosavas kapitalas. Kaip žinote, ir balanse savininkų nuosavybė išskirta į atskirą skyrių A. Kapitalas ir rezervai.Kituose skyriuose atspindimos įmonės skolos ir kiti įsipareigojimai. Balanso išraiškoje matyti, kad kapitalas ir rezervai- neatsiejamos įmonės savininkų nuosavybės dalys, pateikiamos viename to paties pavadinimo balanso skyriuje. Vis delto tai skirtingos to paties reiškinio sudedamosios dalys, kurių apskaitą reikia nagrinėti atskirai. Šaime darbe bus bandoma kuo aiskiau išnagrinėti kapitalo ir rezervų apskaitą. Kad būtu nors kiek aiškiau bus pateikta keleta pavyzdėlių, kaip kapitalo ir rezervų apskaitoje fiksuojamos ūkinės operacijo. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis60.19 KB
AutoriusIngrida
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Finansine apskaita (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą