Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Pajamų rūšys ir jų pripažinimo apskaitoje tvarka

Pajamų rūšys ir jų pripažinimo apskaitoje tvarka

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Pajamų pripažinimą apskaitoje reglamentuojantys dokumentai. Lietuvos respublikos pelno mokesčio įstatymo nuostatos. Verslo apskaitos standartai susiję su pajamų pripažinimo tvarka. Pajamų rūšys. Pajamų pripažinimo apskaitoje tvarka. Pardavimų ir kitų pajamų apskaita. Pardavimų – pirkimų sutartys. Prekių priėmimo ir perdavimo įforminimas. Pardavimų ir atsiskaitymų su pirkėjais apskaita. Pardavimų pagal konsignacines sutartis ir išsimokėtinų pardavimų apskaita. Išvados.

Ištrauka

Lietuvai tapus Europos Sąjungos nare, ekonominė integracija ir vis įvairesnis kapitalo tiekimas sukūrė naujų sunkumų apmokestinant kapitalo pajamas. Įsigaliojus Verslo apskaitos standartams, naujajam Mokesčių administravimo įstatymui bei laipsniškai keičiant susijusius poįstatyminius aktus, daugelio įmonių buhalteriams teko pertvarkyti finansinės apskaitos politiką, juolab kad tai verčia daryti "Valstybės žiniose" paskelbti nauji apskaitos reglamentai. Pertvarkant apskaitą, būtina atsižvelgti į naujuosius reikalavimus. Tai procesas, kuriam reikia didelio teorinio pasirengimo, naujų žinių.
Jau virš aštuonerių metų dirbu įmonėje vyriausia finansininke, o finansininko tikslas – užtikrinti, kad įmonės finansinė veikla atitiktų mokesčių įstatymus bei padidinti kompanijos rinkos vertę didinant įmonės kapitalo uždirbamas pajamas.
Šio kursinio darbo tikslas yra išaiškinti kaip turi būti pateikiama, klasifikuojama ir detalizuojama informacija apie įmonės pajamas ir jų pripažinimo apskaitoje tvarka, apžvelgti ypatumus bei dabartinę situaciją Lietuvoje.
Pagrindiniai kursinio darbo uždaviniai yra:
- išskirti svarbiausius Lietuvoje buhalterinės apskaitos tvarkymą reglamentuojančius teisės aktus, dokumentus, susijusius su pajamų pripažinimo tvarka;
- pateikti pajamų klasifikavimo ir jų pripažinimo esmę;
- peržvelgti pardavimų ir kitų pajamų apskaitą.
Pagrindinis literatūros šaltinis šiai kursinio darbo temai - straipsniai iš internetinių puslapių, nes šiuo metu ypatingai aktualūs svarstymai apie perspektyvas Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą ir kaip tai paveikia įmonių apskaitą, bei įvairūs nacionaliniai ir tarptautiniai teisės aktai, kurie sudaro pagrindą mokesčių bazei.
Pagrindiniai sunkumai, su kuriais susidurta rašant kursinį darbą, buvo temos platumas ir skirtingi literatūros šaltinių įstatymų bei teisės aktų komentarai. Kad neapkrauti šio darbo ypatingai dideliu kiekiu informacijos, buvo aprašyti, mano manymu, svarbiausi ir aktualiausi aspektai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis37.66 KB
AutoriusDanuta
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pajamu rusys ir ju pripazinimo apskaitoje tvarka [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą