Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Valdymo apskaitos informacija ir jos kaupimas bei panaudojimas įmonėje "Lietuvos kino teatras"

Valdymo apskaitos informacija ir jos kaupimas bei panaudojimas įmonėje "Lietuvos kino teatras"

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Valdymo apskaitos esmė. Finansinė ir menedžmento apskaita. Finansinės apskaitos ribotumai. Menedžmento (vadybinės) apskaitos ribotumai. Gamybos išlaidos. UAB "Lietuvos kino teatras". UAB "Lietuvos kino teatras" įkūrimo istorija. UAB "Lietuvos kino teatras" veiklos pobūdis. Valdymo apskaita UAB "Lietuvos kino teatras". Kainų politika "Lietuvos kino teatras". Konkurentinė aplinka. Žiūrovų lankomumo bei pajamų apskaita. Išvados.

Ištrauka

Apskaita - tai ekonominiės informacijos atpažinimo, matavimo ir pateikimo procesas, leidžiantis vartotojams daryti atitinkamus sprendimus. Ji yra labai įvairi ir daugiaplanė, kaip ir pats jos objektas: įmonių turtas, nuosavybė ir visas veiklos procesas. Tačiau apskaitos skirstymas į rūšis, porūšius ir jų klasifikavimas pagal įvairiausius požymius yra daugiau teorinis nei praktinis klausimas. Praktine prasme visą įmonėse tvarkomą apskaitą galima skirti į dvi svarbiausias rūšis: finansinę ir menedžmento apskaitą. Todėl, norint gerai suprasti menedžmento apskaitą, jos svarbą įmonės veiklai, reikia išsamiai išstudijuoti ir finansinę ir menedžmento apskaitą, jų ribotumus (trūkumus), nes šios apskaitos sudaro vientisą sistemą, kuri padeda efektyviai naudoti turimus išteklius bei vertinti priimtus sprendimus arba įmonės būklę.
Vienas žymiausių pasaulio apskaitos specialistų, amerikietis profesorius R. Kaplan (1998) valdymo apskaitą apibūdina kaip sistemą, kuri renka , klasifikuoja, sumuoja, analizuoja ir pateikia informaciją, kad padėtų vadovams priimti sprendimus ir kontroliuoti įmonių veiklą. Kitaip negu finansinė, valdymo apskaita tarnauja įmonės vidinės veiklos planavimui ir kontrolei. Galima išskirti 5 pagrindines valdymo apskaitos sritis:
• Planavimas,
• Kaštų klasifikavimas,
• Kontrolė,
• Savikainos skaičiavimas,
• Padalinių veikla.
Šitame projekte valdymo apskaitą pasistengsiu paaiškinti lyginant ją su finansine apskaita. Manau dviejų apskaitų aprašymas bei palyginimas, suteiks daugiau šansų suprasti valdymo apskaitos esmę ir turės teigiamą įtaką būsimajam mano kaip vadybininko darbui. Vadybininkas turi mokėti įvertinti informaciją, kuri yra pateikiama finansinėje atskaitomybėje bei panaudoti ją gerinant arba palaikant įmonės būklę. Jis taip pat turi būti valdymo apskaitos specialistų.
Ir koks gi kursinis darbas be praktinio pavyzdžio? Kaip pavyzdį pasirinkau UAB "LIETUVOS KINO TEATRAS". Šiame darbe aprašoma bendrovės įsikūrimo istorija, veiklos pobūdis, pateikiama konkurentų analizė, žiūrovų lankomumo ir pajamų suvestinė bei pagrindiniai kainų politikos principai. Čia neparodoma tiksli finansinė informacija, o bandoma tik įvertinti valdymo apskaitą kaip vieną iš pagrindinių įmonės funkcijų, siekiant pagrindinį tikslą - pelną. Nepaisant to, ši informacija neturėtų būti viešai platinama.
Darbo pabaigoje bus pateiktos atitinkamos išvados:
• ar įmonėje yra naudojama valdymo apskaita,
• ar egzistuoja teoriniai reikalavimai vesti valdymo apskaitai, ir jei taip jie yra vykdomi praktikoje,
• ar reikia įmonėje daryti patvarkymus valdymo apskaitos srityje ir kt. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai5
Dydis53.13 KB
Autoriuserika
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valdymo apskaitos informacija ir jos kaupimas bei panaudojimas imoneje Lietuvos kino teatras [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą