Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Valdymo apskaitos teorija

Valdymo apskaitos teorija

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334
Aprašymas

Įvadas. Valdymo apskaitos esmė. Valdymo apskaitos sistemos diegimas įmonėje. Išlaidų apskaita. Išlaidų samprata ir klasifikavimas. Produkto gamybinių išlaidų struktūra. Produkcijos savikainos kalkuliavimo metodai. Produkcijos išlaidų apskaitos sistemos. Užsakyminė išlaidų apskaitos sistema. Procesinė išlaidų apskaitos sistema. Valdymo apskaita sprendimams. Pelnas ir ribinės pajamos. Veiklos apimties lūžio taško analizė. Tikslinis pelnas. Tikslinė veiklos apimtis. Paklausos įtaka nuostolingumo ribai. Saugumo riba. Kainodaros sprendimai. Valdymo apskaita planavimui. Įmonės biudžeto sudarymas. Įmonės biudžeto balansavimas. Valdymo apskaita kontrolei.

Ištrauka

Valdymo apskaitos terminas pirmą kartą paminėtas 1855 m. "Lyman Mill" (JAV) fabriko išlaidų apskaitai apibūdinti. Lietuvoje tarybiniais metais šis terminas buvo nepripažįstamas kaip kapitalistinis, ir tik po nepriklausimybės, 1991 m. dr. Černius pirmasis vėl pradėjo jį vartoti.
Kas yra valdymo apskaita?
Kiekvienai organizacijai reikia tokios informacinės sistemos, kuri parodytų kryptį link tikslo. Dažniausiai tas tikslas yra uždirbti pinigų dabar ir ateityje. Įvairūs veiklos efektyvumo rodikliai – grynasis pelnas, turto ir investicijų pelningumas – naudojami patikrinti, ar įmonė artėja prie tikslo, tačiau jie nėra labai naudingi kasdieniniams sprendimams priimti. Vadovams reikia tilto, jungiančio jų veiksmus ir sprendimus su pelningumu. Tokio tilto vaidmenį ir atlieka valdymo apskaita, jos tikslas yra aprūpinti vadovus reikalinga informacija.
Vienas žymiausių pasaulio apskaitos specialistų Robert Kaplan valdymo apskaitą apibūdina kaip sistemą, kuri padeda rinkti, klasifikuoti, sumuoti, analizuoti ir pateikti informaciją, kad vadovai galėtų priimti sprendimus ir kontroliuoti įmonės veiklą. Kitaip, negu finansinė apskaita, valdymo apskaita padeda planuoti ir kontroliuoti įmonės vidinę veiklą.
Kaip matyti iš apibrėžimo, valdymo apskaita reikalinga:
1. administravimui; ir 2. sprendimų priėmimui.
Valdymo informaciniai poreikiai yra;
1. Planavimo. Ilgalaikis strateginis planas numato pagrindinius tikslus, o trumpalaikiai juos detalizuoja. Valdymo apskaitos požiūriu taim atlieka biudžetas – kiekybiškai išreikštas veiklos planas, numatantis užduotis ir išteklius visoms įmonės veikloms tam tikru planiniu laikotarpiu.
2. Sprendimų priėmimo. Apima pelno-kaštų-veiklos apimties analizę bei kainodarą;
3. Kontrolės. Kai sprendimai priimti, vadovai turi užimti kontrolės poziciją ir stebėti, ar faktiški rezultatai atitinka planinius. Veiklos vykdymo kontrolė – tai realiu laiku vykstančios veiklos pagrindinių rezultatų nuolatinis matavimas ir lyginimas su biudžetais.
Prof. J. Mackevičius sukonkretina valdymo apskaitos apibrėžimą, pateikdamas tokią formuluotę : Valdymo apskaitos uždavinys – kuo tiksliau apskaičiuoti faktines ir prognozuoti būsimas išlaidas, kurios padėtų priimti optimalius valdymo sprendimus tolesnei įmonės veiklai plėtoti.
Šis apibrėžimas tiesiogiai siejasi su išlaidų apskaitos sistemomis. Išlaidų apskaita yra valdymo apskaitos dalis, ji yra grandis, jungianti finansinę ir valdymo apskaitą.
20a. 60-me dešimtmetyje paplito idėja apskaitą skirstyti į dvi dalis: finansinę ir valdymo.Ši susikirstymą lemia du informacijos lygiai įmonėje. Aukštesniame lygyje renkama ir apibendrinama informacija, kuri viešai paskelbiama vartotojams, žemesniame lygyje kaupiama reikalinga informacija, kuri prieinama tik įmonės darbuotojams. Valdymo apskaita ir finansinė apskaita viena kitą papildo ir įtakoja, tačiau yra ir skirtumų. Valdymo apskaita, skirtingai nei finansinė, nereglamentuojama įstatymais, nebūtinai yra tiksli ir apimanti visą įmonės veiklą, tvarkoma ne nuolat, o prireikus, pagal vadovų pareikalavimą, orientuota ne į praėjusius laikotarpius, bet, lygindama faktinius duomenis su planiniais, orientuojasi į ateitį. Valdymo apskaitos ataskaitos yra neskelbiamos viešai, jų svarbiausias bruožas yra operatyvumas, jose neapsiribojama dvejybiniu įrašu, galima naudoti ir piniginius, ir natūrinius mato vienetus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis33 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis164.23 KB
Autoriusandrius
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valdymo apskaitos teorija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą