Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Audito reikšmingumas

Audito reikšmingumas

  
 
 
12345
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas. Darbo metodai. Reikšmingumas. Reikšmingumo apibūdinimas ir esmė. Finansinių duomenų reikšmingumas. Klaidų reikšmingumas. Reikšmingumo nustatymo būdai. Audito rizikos. Audito rizikos apibūdinimas ir reikšmė. Rizikos koncepcija. Rizikų klasifikavimas ir tarpusavio ryšys. Įgimta, kontrolės ir neaptikimo rizika. Maža, vidutinė ir didelė rizika. Įprastinė ir specifinė rizika. Veiksniai, turintys įtakos audito rizikai. Reikšmingumo ir audito rizikos ryšys. Išvados.

Ištrauka

Audito atlikimas turi didelę reikšmę. Rinkos sąlygomis įmonės bei kiti ūkio subjektai daro turto, piniginių resursų panaudojimo sutartis, vykdo komercines operacijas ir investicijas. Šių operacijų sėkmė priklauso nuo galimybės visų dalyvių gauti patikimą finansinę informaciją. Informacijos patikimumas patvirtinamas nepriklausomų ekspertų – auditorių. Auditas būtinas siekiant patikrinti apskaitos ir atskaitomybės būklę, bei norint geriau jas sutvarkyti atliekant ūkinės komercinės veiklos analizę ar konkretaus biznio ekspertizę; sprendžiant finansinius klausimus bankroto atveju; jungiantis arba dalijantis įmonėms; privatizuojant turtą ir daugeliu kitų atvejų. Būtent todėl auditoriai atlikdami auditą, daug dėmesio skiria reikšmingumui ir audito rizikai.
Darbo tikslas:
1. apibūdinti reikšmingumą ir jo esmę;
2. apibūdinti audito riziką ir jos esmę;
3. parodyti ryšį tarp reikšmingumo ir audito rizikos.
Darbo metodai:
Literatūros analizė ir interpretacija;
Audito įstatymo analizė ir interpretacija.
I .REIKŠMINGUMAS
1.1. REIKŠMINGUMO APIBŪDINIMAS IR ESMĖ
Reikšmingumas - tai finansinės operacijos dydis arba jos pobūdis,kuris esant tam tikroms aplinkybėms gali turėti įtakos informacijos vartotojams, jų veiksmams ir sprendimams.
Auditorius privalo išnagrinėti įvairių audito sričių duomenų ir faktų reikšmingumą. To reikia norint sutelkti pagrindinį dėmesį į svarbiausias audito sritis ir klausimus, kad būtų galima orientuotis, kokios klaidos gali būti reikšmingos. Nuo to priklauso ir audito rizikos laipsnis.
Nustatant tam tikros informacijos reikšmingumą būtina išnagrinėti:
1. jos santykinį dydį;
2. ar ši informacija veikia kritinę situaciją;
3. apytikrį įtakos laipsnį, kurio laukia informacijos vartotoja,;,audito riziką dėl neteisingo reikšmingumo nustatymo. Tarptautinėje audito praktikoje įprasta, kad visos kliento finansinės atskaitomybės klaidos, kurias nustato auditorius, yra laikomos reikšmingomis, jeigu dėl jų vartotojai priėmė neteisingus sprendimus arba turėjo nuostolių. To. kas yra reikšminga, nustatymas priklauso nuo specialisto vertinimo.
Įvertinti tam tikro rodiklio ar fakto reikšmingumą - sudėtinga. Tai priklauso nuo daugelio aplinkybių, ypač nuo verslo specifikos ir apimties. Nustatydamas rodiklių reikšmingumą auditorius turi būti labai atsargus. Pasaulinėje audito praktikoje vyrauja nuomonė, jog rodiklių reikšmingumo vertinimo metodikos tiksliai negalima nustatyti ir kiekvienu konkrečiu atveju auditorius turi jį nustatyti pats. Pastaraisiais metais vertinant rodiklių reikšmingumą paplito nukrypimų nuo 5-10 metų vidurkio nustatymas procentais. 10 procentų arba didesnis nukrypimas nuo vidurkio laikomas reikšmingu, 5 procentai arba mažiau - nereikšmingu dydžiu, jeigu nėra pagrindo manyti kitaip. Nukrypimas tarp 5 ir 10 procentų gali būti laikomas tiek reikšmingu, tiek nereikšmingu. Tai sprendžia pats auditorius priklausomai nuo konkrečių aplinkybių. Kartais ir nedidelės sumos gali būti reikšmingos. Pavyzdžiui, nors ir mažos, bet neteisėtai išmokėtos pinigų sumos. Tokius faktus reikia kruopščiai ištirti. Svarbu nustatyti, ar jie atsitiktiniai, sąmoningi, ar pasikartoja. Pavyzdžiui, nedidelė klaida, pasikartojanti kas 10 dienų, gali būti apibrėžta kaip potencialiai reikšminga klaida.
Audito teorijoje ir praktikoje išskiriami du reikšmingumo tipai:
1. finansinių duomenų reikšmingumas juos atskleidžiant atskaitomybėje;
2. audito metu rastų klaidų reikšmingumas ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-07
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis27.5 KB
AutoriusRenata
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Audito reiksmingumas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą