Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Pajamų ir sąnaudų formavimas

Pajamų ir sąnaudų formavimas

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Pajamų ir sąnaudų pripažinimo bendrosios nuostatos. Pajamų ir sąnaudų pripažinimas. Pajamų pripažinimas. Sąnaudų pripažinimas. Išvados.

Ištrauka

Apskaita – tai nenutrūkstamo ūkinių ir finansinių operacijų registravimo, klasifikavimo, apibendrinimo ir analizės procesas, prognozavimas.
Laisvos rinkos sąlygomis apskaita yra informacijos perdavimo apie ūkinės – komercinės įmonės veiklą šaltiniu tiems, kurie suinteresuoti tos įmonės veiklos rezultatais, t.y. jos gaunamu pelnu. Apskaita teikia bazinius duomenis, kuriais visi, įtraukti į ūkinę veiklą, turi grįsti savo ūkinius sprendimus. Apskaita turi teikti tokią informaciją, kuri atitinka rinkos reikalavimus. Apskaita nėra vien tikslus ekonominės padėties matavimas. Laisvos rinkos gerovė priklauso nuo laisvo ir tolygaus informacijos judėjim. Apskaita svarbi teikiant šią informaciją. Apskaita turi užtokrinti geros kokybės informaciją, kuria būtų patenkinti ir išoriniai, ir vidiniai vartotojai. Racionaliai organizuoti apskaitą įmonėje įmanoma tik visapusiškai ir nuolat studijuojant galiojančius norminius aktus apskaitos klausimais, būti susipažinusiems su įmonės veikla ir jos specifika, su vidiniais ir išoriniais informacijos vartotojais. Rinkos ekonomikos sąlygomis įmonė savanoriškai pasirenka vidinę apskaitos sistemą. Tačiau labai svarbu, kad ji būtų tvarkoma racionaliai bei teiktų objektyvią ir naudingą informaciją.

Principas – tai yra apskaitos taisyklės. Apskaitos principus LR deklaruoja buhalterinės apskaitos įstatymais. Buhalterinės apskaitos įstatymo projekte yra pateikiama 10 principų, bet išskirsime tik 3 pagrindinius, kurie yra šie:
1) įmonės tęsiamos veiklos;
2) apskaitos pastovumas;
3) pajamų ir sąnaudų kaupimo ( tai pats sunkiausias principas ).
Pajamos – tai įmonės uždirbto turto padidėjimas arba jos skolų sumažėjimas įmonės
veiklos ataskaitiniu laikotarpiu ( nepriklausomai nuo to ar buvo gauti pinigai ).
Sąnaudos – tai sunaudotas turtas siekiant gauti naudą. Sąnaudomis laikoma tik ta išlaidų dalis, kuri yra patirta gaminant produkciją arba teikiant paslaugas ataskaitiniu laikotarpiu. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis20.33 KB
AutoriusInga
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasJ. Bikienė
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
FakultetasVadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pajamu ir sanaudu formavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 2 Klasė/kursas
  • J. Bikienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą