Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Lukas Pačiolis - buhalterines apskaitos tėvas

Lukas Pačiolis - buhalterines apskaitos tėvas

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Luko Pačiolio biografija. Kodėl Lukas Pačiolis yra buhalterijos apskaitos tėvas? Naujas požiūris į L. Pačiolio istorinę reikšmę. Išvados.

Ištrauka

Darbo objektas: "Lukas Pačiolis – buhalterinės apskaitos kūrėjas"
Tikslai: išnagrinėti Luko Pačiolio svarbiausius biografijos aspektus. Atskleisti, kodėl Lukas Pačiolis vadinamas "Buhalterinės apskatos tėvu"
Metodai: literatūros analizė.
Buhalterinė apskaita – tai viena iš ekonomikos sričių, be kurios neapsieitų šiandieninis pasaulis. Manau, kad daugeliui būtų įdomu sužinoti, kas sukūrė, sugalvojo buhalterinės apskaitos pagrindus, juos apibendrino.
Taigi šios temos aktualumas neginčijamas.
Didžiausias darbo dėmesys krinta į Luko Pačiolio biografinius aspektus, nes manau, kad svarbu pažinti žmogų, apie kurį rašau ir kodėl Lukas Pačiolis vadinamas – "Buhalterinės apskaitos tėvu". Tuo būtent šiame referate ir rėmiausi.

Lukas Pačiolis gimė Sansepaule (Sansepulcro) 1445 m. Tai 60 km į šiaurę nuo Perugijos (Perugia) miesto. Jo tėvas buvo Bartalomėjus Pačiolis (Bartolomeo Pacioli). Luko Pačiolio šeima gyveno vargingai, todėl jo ateitis nieko gero nežadėjo. Tikriausiai, negalėdami savo vaiko išmaitinti Pačioliai jį atidavė turtingesnei šeimai, todėl jis savo vaikystę praleido kaip vaikas Befolkų (Befolci) šeimoje. Vėliau L. Pačiolis susipažino su menininku, artistu, rašytoju Pieru della Francisku (Piero della Francesca). Pačiolis dirbo ir kartu mokinosi Francisko dirbtuvėse. Kitas svarbus įvykis L. Pačiolio gyvenime buvo jo kelionė su Francisku į Apeninus pas Urbino grafą Frederiką (Frederico the Count of Urbino) . Frederikas turėjo keturių tūkstančių knygų biblioteką. Šios kelionės metu L.Pačiolis galėjo susipažinti su daugybe knygų apie matematiką, ekonomiką, istoriją. Be to, L. Pačiolio jau nuo vaikystės domėjosi matematika, ši knygų kolekciją suteikė dar daugiau žinių, kurias panaudos ateityje. Franciskai taip pat supažindino L. Pačiolį su Leonu Baptistu Albertu (Leon Baptist Alberti) , kuris tapo nauju L. Pačiolio vadovu, mokytoju. Leonas Baptistas Albertas nugabeno L. Pačiolį į Veneciją. Ten L. Pačiolis gavo darbą pas L. B. Alberto pažystamą Antonijų de Reimposį (Antonio de Reimpose). L. Pačiolis mokė tris A. De Reimposio sūnus matematikos. A. De Reimposis buvo turtingas Venecijos žmogus, todėl L. Pačiolis padėjo tvarkyti įvairią buhalteriją. Taip pat L. Pačiolis studijavo matematiką pas žymų Venecijos žmogų Domeniką Begadiną (Domenico Pragadino). Per šį laiką 1470 m. L. Pačiolis parašo pirmą savo rankraštį "Dvidešimt penktas amžius" (the age of twenty-five) , kurioje aprašoma algebra. Šį rankraštį jis dedikavo Reimposio sūnums. Vėliau L. B. Albertas supažindino L. Pačiolį su Popiežiumi Pauliu II. Jis pasiūlė L. Pačioliui tapti vienuoliu ir paskirti savo gyvenimą dievui. Iš pradžių L. Pačiolis atsisakė pasiūlymo, bet Mirus Albertui 1472 m. Jis priėmė popiežiaus pasiūlymą ir tapo Franciskonų (Franciskan) vienuoliu. 1475 m. tapo Perugijos universiteto dėstytoju. Perugijoje jis praleido šešerius metus. Dirbdamas dėstytoju jis galėjo daugelį teorijų atlikti praktiškai. Tai paskatino parašyti sekantį jo darbą, kurį dedikavo Perugijos jaunuoliams. Vėliau L. Pačiolis keliavo po visą Italiją. Keliavo į Zarą ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai15 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis356.57 KB
AutoriusGodelis
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lukas Paciolis buhalterines apskaitos tevas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą