Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Bendrieji apskaitos principai (4)

Bendrieji apskaitos principai (4)

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Apskaita yra informacijos apibendrinimo sistema. Bendrieji apskaitos principai (BAP). Visuotinai pripažinti apskaitos principai. Bendrieji apskaitos principai yra nuostatos, kuriomis grindžiamos kiekvienos laisvosios rinkos šalies konceptualios apskaitos taisyklės. Bendrieji apskaitos principai formuojant įmonių apskaitos politiką. Įmonės principas. Įmonės tęsiamos veiklos principas. Periodiškumo principas. Apskaitos pastovumo principas. Atsargumo (apdairumo) principas. Piniginio įkainojimo principas. Kaupimo principas. Palyginimo principas.

Ištrauka

Apskaita – tai informacijos formavimas, tvarkymas ir apdorojimas, perdavimas ir saugojimas, informacijos vartotojai bei informacijos pateikimas.
Apskaita aprėpia labai daug: jei svarbūs yra informacija ir jos vartotojai, bendrieji apskaitos principai , sąskaitos ir jų korespondencija, dvejyinis įrašas, turto ir nuosavybės klasifikaciją, sąskaitų planas, apskaitos proceso nuoseklumas, apskaitos registrai bei pateisinantys dokumentai, ilgalaikio turto esmė, ilgalaikis materialusis turtas, ilgalaikio turto nusidėvėjimas, trumpalaikio turto esmė, atsargų įkinojimas, periodiškai ir nuolat apskaitomos atsargos, apskaitos klaidų klasifikavimas ir taisymas, darbo užmokestis ir soc. draudimas bei pajamų apmokestinimas.

Bendrųjų apskaitos principų fenomenas ekenomikoje tikrai vertas gilesnės analizės , nes jų nesuprantančiam verslininkui finansinės atskaitomybės, kaip ir visa bendrosios finansinės apskaitos, informacija – nedaugiau kaip atsitiktinių skaičių rinkinys.Bent apytikriai orentuotis apie bendrųjų apskaitos principų nuostatas turėtų kiekvienas žmogus, jeigutik turi kokį ryšį su ekonomika. Neturinčiam apie juos jokio supratimo pavojinga netgi išsirinkti banką, kuriame žmogus numato laikyti net ir nedideles santaupas. (Auditoriai daro išvadas , ar metinė finansinė atskaitomybė atitinka BAP, ar ne.)

Apskaitos principų visuotinumas, bendrumas pasireiškia dviem požiūriais. Pirmas ir svarbiausias iš jų – kad šiuos principus pripažįsta ir vienodai traktuoja visi ar bent jau absoliuti dauguma žmonių.Tai itin rekišmingas aspektas. Galima skirti dar vieną bendrumo aspektą. Jis reiškia, kad bendraisiais apskaitos principais vadovaujamasi vedant visų įmonių apskaitą nepriklausomai nuo jų dydžio, nuosavybės formos , gamybos technologinių bei organizacinių ypatumų. Beje, kai kuriose įmonėse pasitaiko ir išimčių (kartais kai kurių principų atsisakoma, norint supaprastinti palyginti sudėtingą buhalterinę apskaitą), tačiau tokiu atveju pranešama visiems, kas naudojasi tokių įmonių apskaitos ar atskaitoybės duomenimis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis10.91 KB
AutoriusAndrius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bendrieji apskaitos principai (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą