Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Pardavimų apskaita

Pardavimų apskaita

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748
Aprašymas

Įvadas. Prekybinės veiklos esmė. Prekybinės ir kitos veiklos pajamų pripažinimas. Atsargų apskaitos modeliai. Pardavimų-pirkimų sutartys. Pardavimų apskaita. Pardavimo pajamų dokumentavimas. Pardavimų skolon ir atsiskaitymų su pirkėjais apskaita. Pardavimų už grynuosius pinigus apskaita. Ypatingi pardavimų atvejai. Pardavimų diskontai. Prekių grąžinimas ir nukainojimas. Išankstiniai mokėjimai parduodant. Valiutų kurso pasikeitimo įtaka pardavimams. Pardavimų auditas. Pardavimų ir pirkėjų skolų ciklas. Svarbiausios procedūros, kurias turi atlikti auditorius kiekvienu ciklo etapu. Pardavimų vidaus kontrolės sistemos įvertinimas. Pardavimo pajamų auditas. Išlaidų ir sąnaudų auditas. Sąnaudų pripažinimo auditas. Sąnaudų dydžio nustatymas. Pardavimo savikaina. Paslaugų teikimo sąnaudos. Parduotos produkcijos savikaina. Perparduotų prekių savikaina. Veiklos sąnaudos. Pardavimo sąnaudos. Bendrosios ir administracinės sąnaudos. Kitos veiklos sąnaudos. Finansinės ir investicinės veiklos sąnaudos. Išvados.

Ištrauka

Kiekvienos įmonės apskaitos politika turėtų būti grindžiama bendraisiais apskaitos principais ir nustatyti pripažinimo kriterijus, įvertinimo būdus, grupavimą ir kitus specifinius principus ir jų taikymo procedūras. Reikšminga apskaitos dalis yra apskaitos procedūrų aprašai, kuriuose rodomas ūkinių operacijų apskaitos ir kontrolės algoritmas nuo jų užregistravimo iki atskleidimo metinėje finansinėje atskaitomybėje. Jeigu įmonė savo veiklą organizuoja pagal ISO standartus, apskaitos procedūrų aprašai turėtų būti sudedamoji jų dalis. Kuo įmonė didesnė, kuo jos veikla įvairesnė, tuo kruopščiau ir detaliau turėtų būti rengiama ūkinių operacijų apskaita. Apskaitos standartai sudaro galimybes įmonėms rinktis konkrečias apskaitos procedūras, todėl joms tereikia jas įteisinti tvarkomuoju vidaus dokumentu.
Pardavimų, arba kitaip tariant, pajamų už produkcijos bei paslaugų pardavimą, apimties pasikeitimas – vienas aktualiausių kiekvienos siekiančios ar nesiekiančios pelno įmonės finansinės atskaitomybės rodiklių. Jam ypatingą dėmesį skiria tiek įmonės valdytojai, tiek ir išoriniai informacijos vartotojai - esantys bei potencialūs akcininkai, kreditoriai. Tai visiškai suprantama, kadangi nesuradus rinkoje savo produkcijos ar paslaugų pirkėjų, nepavyktų parduoti prekių, taigi ir uždirbti pajamų bei pelno. Be abejonės, pardavimų apskaita aktuali ir mokesčių institucijoms. Prekybos įmonių pagrindinės pajamos yra pardavimai. Nuo tikslaus pardavimo apimties registravimo praktikoje priklauso, kokios bus apskaičiuotos pardavimo pridėtines vertės, pelno ar kelių mokesčių sumos.

Šio darbo tikslas - išsiaiškinti pardavimų apskaitos ir audito esmę, reikšmę, būtinumą, tikslus.

Keliami tokie uždaviniai:

aptarti pardavimo proceso metu vykstančias operacijas;
aptarti atvejus kai pirkėjas už prekes atsiskaito iš karto bei kai tai padaro vėliau;
aptarti atvejus kai pirkėjui pardavėjas taiko nuolaidas;
išsiaiškinti kaip vykdoma apskaita esant grąžinimams ir nukainojimams;
išsiaiškinti kaip valiutos pasikeitimai daro įtaką pardavimų apskaitai;
pristatyti pagrindines pardavimų audito operacijas;
aptarti pagrindinius pardavimo pajamų pripažinimo apskaitoje atvejus;
išsiaiškinti esminius pardavimo išlaidų ir sąnaudų sąvokų skirtumus;
aptarti pagrindinius pardavimo sąnaudų pripažinimo apskaitoje atvejus;
išanalizuoti parduotų prekių savikainos apskaičiavimo audito esmę. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis46 puslapiai 
Literatūros šaltiniai14
Dydis83.75 KB
AutoriusVaida
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pardavimu apskaita [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 46 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą