Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Atsargos (2)

Atsargos (2)

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Atsargų vaidmuo įmonei. Atsargų apskaitos būdai. Atsargų apskaitos įkainavimo modeliais. FIFO modelis. LIFO modelis. Vidutinių kainų modelis. Atsargų apskaitos metodų palyginimas. Išvados.

Ištrauka

Keičiantis rinkos sąlygoms, prekių ir žaliavų kainos nuolat keičiasi. Vienos ir tos pačios prekės gali būti perkamos skirtingomis kainomis vienu metu. Įmonė dažniausiai nežino, kiek pati sumokėjo už vieną ar kitą parduotą prekę. Todėl svarbus įmonės uždavinys - kiek įmanoma tiksliau nustatyti parduotų prekių savikainą ir sandėlyje likusių prekių vertę. Tam reikia nustatyti, kokia tvarka buvo parduotos tos skirtingų kainų prekės, o priklausomai nuo įmonės veikos pobūdžio ir nuo turimų atsargų specifikacijos yra nustatomas atsargų apskaitos metodas.


Beveik kiekviena įmonė normaliai savo veiklai vystyti turi turėti atsargas. Tai labiau siejama su prekybos ir gamybos įmonės veikla, nes tokių įmonių pelnui didelę įtaką turi tam tikros atsargos.
Atsargos- tai turtas (žaliavos, komplektuojantys gaminiai, nebaigta gamyba, pagaminta produkcija, prekės, skirtos perparduoti), kurį įmonė sunaudoja pajamoms uždirbti per vienerius metus arba per vieną įmonės veiklos ciklą.
Įmonėse išskiriamos tokios pagrindinės atsargų grupės:
• Žaliavos ir komplektavimo gaminiai- tai įmonės įsigytas (ar pasigamintas turtas) žaliavos, pagalbinės ir pagrindinės bei statybinės medžiagos, degalai, atsarginės dalys) kuris skirtas ne perparduoti, bet suvartoti įmonės viduje.
• Nebaigta gamyba laikomi esantys cechuose ar sandėliuose dar nepraėję visų technologinio apdorojimo stadijų gaminiai (pusfabrikačiai).
• Pagaminta produkcija- tai įmonėje esantys gaminiai, skirti parduoti už įmonės ribų arba suvartoti.
• Pirktos prekės skirtos parduoti apima visus įmonės iš trečiųjų asmenų nusipirktus produktus (nepriklausomai nuo jų rūšies, kainos, naudojimo laiko), kurie bus skirti pardavimui.
Tiek prekybos, tiek gamybos įmonės susiduria su įvairiomis atsargų apskaitos problemomis. Viena iš jų - tai kaip paskirstyti atsargų paruoštų perpardavimui ar gamybai, išlaidas tarp atsargų likučio laikotarpio pabaigoje ir parduotos arba pagamintos produkcijos savikainos.
Gamybos įmonių atsargų apskaita analogiška prekybos įmonių atsargų apskaitai, t.y. jos gali taikyti tuos pačius atsargų apskaitos metodus. Skirtumas yra tai, kad gamybos įmonės kaupia trijų rūšių atsargas :1)tiesioginių žaliavų 2) nebaigtos gamybos 3) pagamintos produkcijos.
Todėl atsiranda daugiau buhalterinių įrašų ir apskaitos procesas tampa sudėtingesnis.
Įmonės veikla gali būti įvairiapusiška ir sudėtinga. Svarbiausia aplinkybė įmonės veiklos rezultatų fiksavime yra prekių pardavimas, pajamų uždirbimo ir pirkėjų įsiskolinimo faktų registravimas. Atsargų apskaitos atveju yra fiksuojamas prekių judėjimas ir prekių likučių apskaita. Pardavus prekes, pastarosios yra išsiunčiamos pirkėjui, už tai gaunami pinigai ir uždirbamos pajamos.
Įmonės savo atsargas gali vertinti jų veiklai atitinkančiai atsargų įkainavimo modeliais, kurių labiausiai paplitę - FIFO, LIFO, vidurinių kainų ir konkrečių kainų. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-12-04
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis17.43 KB
Autoriusmargaret
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVilniaus verslo kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Atsargos (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Vilniaus verslo kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą