Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Kintamosios informacijos nešiklių (laikmenų) paruošimas, kompiuterizuojant materialinių vertybių apskaitą

Kintamosios informacijos nešiklių (laikmenų) paruošimas, kompiuterizuojant materialinių vertybių apskaitą

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Kompiuterizuota apskaita. Jos panaudojimo tikslingumas. Informacijos tvarkymo technologija. Apskaitos registrų formavimas naudojant kompiuterius. Tikslingumas. Informacijos perkėlimas ir saugojimas elektroninėse laikmenose. Kompiuterizuota materialinių vertybių apskaita. Pirminiai materialinių vertybių apskaitos dokumentai. Materialinių vertybių apskaitos programos. "Konto". "Atsargos". Išvados.

Ištrauka

Kad kiekviena įmonė galėtų laisvai funkcionuoti, turi būti pakankamai apsirūpinusi atsargomis, kurios priklauso trumpalaikio turto kategorijai. Joms būdinga tai, kad jis sunaudojamas įmonės ūkinėje (gamybinėje) veikloje ne ilgiau, kaip per vieną gamybos ciklą. Trumpalaikiam turtui priskiriama gamybinės atsargos (žaliavos, pagrindinės bei pagalbinės medžiagos, pirkti komplektuojami gaminiai bei pusfabrikačiai, kietas bei skystas kuras ir naftos produktai, ir pan.). (3)
Materialinės vertybės (atsargos) vienas iš svarbiausių apskaitos objektų. Todėl labai svarbu, kad jų apskaita būtų vykdoma tiksliai ir su dideliu kruopštumu. Tai palengvina šiuolaikinės kompiuterizuotos apskaitos sistemos. Jų pagalba labai nesunkiai ir be didesnių pastangų galima sėkmingai vesti atsargų apskaitą, į elektronines laikmenas perkeliant informaciją tiek pastovią, tiek kintamą.

Naudojant dialogo su vartotoju režimu veikiančias programas galima daug paprastesnė ir vartotojui priimtinesnė buhalterinės apskaitos informacijos tvarkymo technologija. Naudojant kompleksinę žemės ūkio įmonių apskaiotos automatizavimo programą, pirminių apskaitos dokumentų duomenis tikslinga pirmiausia įrašyti į kompiuterio atmintį ir tik po to formuoti bei spausdinti pirminį dokumentą bei pateikti jį pasirašyti už ūkinės operacijos įforminimą atsakingiems ir kitiems ją atliekant dalyvavusiems asmenims. Iš popierinio dokumento į kompiuterio atmintį tikslinga įrašyti tik kitų institucijų perengtų pirminių apskaitos dokumentų duomenis.(1)
Siekiant sumažinti įrašomos informacijos kiekį, labai aktualu, kad pastovi ir sąlyginai pastovi informacija būtų iš anksto parengta, įrašyta į elektronines laikmenas ir pastoviai saugoma kompiuterio atmintyje, o formuojant pirminį apskaitos dokumentą, dialogo su vartotoju metu arba automatiškai perkeliama į jį. Be to, duomenų įrašymo metu gali būti atliekama jų loginė ir matematinė patikra, kuri, derinant ją su vizualine patikra, leidžia išvengti klaidingų duomenų įrašymo. Duomenų įrašymo metu pastebėtoms klaidoms ištaisyti reikia daug mažiau laiko ir vartotojo pastangų. Esant galimybei įdiegti kompiuterizuotą darbo vietą tiesiogiai už ūkinės operacijos įforminimą atsakingo įmonės darbuotojo darbo vietoje, sudaromos prielaidos ne tik operatyviai pastebėti ir ištaisyti klaidas, bet ir priskirti jam visą atsakomybę už atliekamo darbo kokybę.(1)
Aptariant racionalų atliekamų apskaitos tvarkymo veiksmų tarp buhalterio ir kompiuterio pasiskirstymą, tikslinga išskirti šias apskaitos darbų grupes:
1. atliekami automatiškai;
2. automatizuoti;
3. mechanizuoti;
4. atliekami vartotojo.
Pirmajai grupei priskiriami, iškvietus vykdyti programinį modulį, atliekami apskaitos tvarkymo darbai, pavyzdžiui, išskaitymų iš darbo užmokesčio apskaičiavimas, atskaitomybės dokumentų formavimas ir kiti apskaitos tvarkymo darbai.(1)
Vykdant antrosios grupės darbus, dalį veiksmų atlieka kompiuteris, o kai kuriuos veiksmus turi atlikti ir buhalteris. Skaičiavimus, informacijos grupavimą, duomenų loginę ir matematinę patikrą atlieka kompiuteris, o buhalteris turi valdyti informacijos tvarkymo procesą, pavyzdžiui, nurodydamas:
• laikotarpį, per kurį įvykusias ūkines operacijas reikia atspindėti formuojamame rezultatiniame apskaitos dokumente;
• materialiai atsakingą asmenį, kurio ataskaitą reikia parengti;
• darbuotojų kolektyvą, kuriam reikia suformuoti darbo užmokesčio išmokėjimo žiniaraštį;
• žinyno masyve saugomos informacijos, kurią reikia perkelti į formuojamą pirminį apskaitos dokumentą, kodo reikšmę.
Atliekant automatizuotus veiksmus suformuotame pirminiame apskaitos dokumente rekvizitų reikšmių simbolių skaičius būna didesnis už simbolių, įrašytų klaviatūra, skaičių.(1)
Mechanizuotiems priskiriami tie apskaitos tvarkymo veiksmai, kai vartotojas, naudodamasis klaviatūra, įrašo visus formuojamo pirminio apskaitos dokumento rekvizitų reikšmių simbolius.
Ketvirtosios grupės darbus vartotojas atlieka nesinaudodamas kompiuterine įranga, pavyzdžiui, susega į bylas pirminius apskaitos dokumentus arba peteikia įmonės vadovybei atspausdintus rezultatinės apskaitos dokumentus.(1) ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai8 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis22.77 KB
AutoriusKristina
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasDomeika
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kintamosios informacijos nesikliu (laikmenu) paruosimas kompiuterizuojant materialiniu vertybiu apskaita [speros.lt].DOC
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Domeika
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą