Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Audito reikšmingumas ir rizika

Audito reikšmingumas ir rizika

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Audito reikšmė. Reikšmingumas. Reikšmingumo ir audito rizikos ryšys. Reikšmingumas ir audito rizika, įvertinant audito įrodymą. Audito rizikos. Įgimta rizika. Kontrolės rizika. Aptikimo rizika. Audito rizika mažoje įmonėje. Rizikos ir klaidų materialumo rodikliai. Išvados.

Ištrauka

Tikslas. Šio darbo tikslas pateikti audito reikšmingumo ir rizikos aprašymus, apibrėžti audito reikšmingumo sąvoką ją paanalizuoti kiek plačiau, išskirti ir išanalizuoti pagrindines audito rizikos rūšis.
Struktūra. Referatą sudaro penkios dalys. Pirmojoje dalyje aprašoma audito reikšmė, jos ypatumai, antrojoje – reikšmingumas, toliau plėtojamas reikšmės ir reikšmingumo teorinis aiškinimas, trečiojoje – reikšmingumo ir audito rizikos ryšys, ketvirtojoje – audito rizikos, šioje dalyje yra išskiriamos net keturios audito rizikos rūšys kurios analizuojamos plačiau, penktojoje –rizikos ir klaidų materialumo rodikliai, pateikiamos rizikos skaičiavimo formulės.
Rašant šį referatą buvo naudojama literatūra susijusi su audito teorija, literatūros sąrašas nurodytas darbo pabaigoje.

Audito reikšmė ypač svarbi šiose srityse:
Auditas yra vienas iš svarbiausių ir patikimiausių ekonominės informacijos šaltinių. Jo teikiama informacija yra tikra, tiksli, objektyvi, patikima, turi didelę įrodomąją galią. Šią informaciją naudoja išorės ir vidaus vartotojai.
Auditas turi didelę reikšmę įmonės vidaus kontrolės sistemai stiprinti. Jis padeda kontroliuoti visus ūkinius procesus ir operacijas, visas įmonės ir jos padalinių veiklos sritis. Auditas atskleidžia vidaus kontrolės sistemos silpniausius elementus ir nurodo priemones jiems gerinti.
Auditas yra svarbi vidaus rezervų atskleidimo priemonė. Jis parodo, ar įmonė taupiai naudoja turtą, ar laiku vykdo įsipareigojimus, ar ekonomiškai ūkininkauja, ar laikosi finansinės drausmės ir pan..
Auditas yra svarbus įmonės valdymo elementas. Svarbi jo reikšmė įmonės vadovavimui, priimant valdymo sprendimus, taip pat – stiprinant drausmę.
Auditas turi didelę reikšmę įmonės veiklos planavimui ir prognozavimui. Jo teikiama informacija gali būti naudojama parengiant ne tik trumpalaikius, bet ir ilgalaikius planus ir prognozes, nustatant tam tikrus dėsningumus ir tendencijas.
Auditas yra objektyvus įrodymų rinkimo, sisteminimo ir įvertinimo procesas. Šio proceso funkcijos: įrodymų rinkimas, metodiškumas (audito įrodymams rinkti naudojamam apibrėžta ir nustatyta metodika), objektyvumas (jis turi objektyviai įvertinti įmonės finansinę būklę, atskleisti teigiamus ir neigiamus veiksnius, jis turi patvirtinti faktus tokius, kokie jie yra).
Audito reikšmė ekonominių išteklių, kurių nuolat mažėja, racionaliam paskirstymui. Jeigu įmonės finansinė atskaitomybė pateikia klaidingą informaciją, tai ekonominiai ištekliai gali būti paskirstyti ne toms veiklos sritims, kurias būtina plėtoti ir kuriose jie gali būti efektyviai panaudoti.
Audito auklėjamoji reikšmė ugdant žmonių objektyvumą, sąžiningumą ir pasitikėjimą.
Auditas yra sisteminis procesas. Tai reiškia, kad auditas turi būti atliekamas nuolat, kiekvienais metais, kad jo rezultatai būtų vertinami, lyginami, analizuojami. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis18.89 KB
AutoriusRugile
Viso autoriaus darbų33 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Audito reiksmingumas ir rizika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Kauno kolegija / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą