Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Audito Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) ypatumai lyginant su Lietuva

Audito Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) ypatumai lyginant su Lietuva

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Audito samprata ir būtinumas. Audito esmė ir atsiradimas. Auditą reglamentuojantys teisės aktai. Audito Lietuvoje vystymasis. Audito atsiradimas. Audito klasifikavimas. Audito Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) ypatumai lyginant su Lietuva. Išvados.

Ištrauka

Audito sąvoka dėl savo sudėtingumo turi įvairių apibrėžimų. Paprastai sakant, tai įmonės finansinės atskaitomybės ištyrimas ir nuomonės apie ją suformulavimas. Tai lyg kontrolės forma, kurios metu tikrinami tam tikri įmonės finansiniai rodikliai, kaip tam tikro laikotarpio finansinės ataskaitos, ar jos parodo realią įmonės finansinę būklę, ar tiesiog sudarytos teisingai. Patikrinimus atlieka nepriklausomas auditorius, kuris vėliau tiesiog išreiškia savo nuomonę.
Auditas egzistuoja jau daugiau kaip šimtą metų ir metams bėgant jis tampa vis reikalingesnis ir reikšmingesnis. Audito ir auditoriaus reikšmingumą pabrėžia vis daugiau atsirandančių akcinių bendrovių, kurių akcininkų ir tiesioginių vadovų interesai neretai gali išsiskirti. Laisvoje ir nepriklausomoje rinkoje neretai susiklosto tokios sąlygos, kai be audito negalima apieiti. Esant konkurencinei verslo aplinkai nepakanka vien tik patikrinti įmonės finansinę būklę, o tiesiog būtina ją ir kitus su ja susijusius veiksmus išsamiai ištirti, išsiaiškinti priežastis, lemiančias tam tikrų procesų eigą. Taip pat numatytį įvairius galimus pavojus ir rizikas. Akcininkams bei investuotuojams reikia matyti realią bendrovės finansinę būklę, įvertintą įmonės finansinę atskaitomybę visais reikšmingais atžvilgiais, veiklos rezultatus ir pinigų srautų judėjimą, o ne vadovo norimą netikslią informaciją. Dėl to reikia, kad šią informaciją patvirtintu nepriklausomas ekspertas gerai nusimanantis apskaitoje. Kadangi priimant sprendimą pirkti ar parduoti vertybinius popierius, išduoti paskolą ar pratęsti komercinį kreditą, sudaryti sutartį ar pan. remiamasi, pagrinde, finansine informacija, kuri turi būti patikima. Šios informacijos patikimumą gali patvirtinti nepriklausomas auditorius, kuriam neretai tenka priimti sprendimus visiškai priešingus įmonių vadovų interesams.
Nors neretai auditas padeda įmonių vadovybei stiprinti vidaus kontolės sistemą, atskleisdamas silpniausius elementus ir nurodo priemones jų gerinimui. Vidaus ir išorės informacijos vartotojai negali patikrinti, ar įmonė visas operacijas atlieka pagal įstatymus ir teisingai jas parodo finansinėje atskaitomybėje, nes daugelis jų neturi tinkamos kvalifikacijos ir patirties. Taip pat parodo, ar įmonė laiku vykdo įvairius įsiparegojimus, ar ekonomiškai naudoja turtą, svarbiausia, ar racionaliai paskirsto ekonominius išteklius naudojimui. Auditas padeda produktyviau panaudoti įmonės išteklius ir galimybes, teikiama informacija gali būti naudojama ir rengiant trumpalaikius bei ilgalaikius planus ir prognozes, nustatant dėsningumus.
Taigi, užsakovas, pasirinkdamas audito įmonę turi būti labai apdairus. Savo ruožtu audito įmonė, skirdama savo darbuotojus auditui atlikti, turi taip pat atidžiai ištirti jų nepriklausomumą. Auditoriai privalo ne tik griežtai laikytis įstatymo nustatytų finansinių apribojimų, bet ir paisyti kitų galimų finansinės priklausomybės apraiškų, tokių kaip prekių bei paslaugų iš kliento įsigijimas su nuolaidomis ar pan.
Šią temą pasirinkau, nes daugeliui yra aktualu, kiek Lietuvos Respublikoje audito procesai ir įstatymai yra pažengę lyginant su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis (JAV).
Objektas – audito atsiradimas, būtinumas, palyginimas.
Šio darbo pagrindinis tikslas – palyginti, audito JAV ypatumus su Lietuvos Respublikos auditu. Uždaviniai:
1. išsiaiškinti, kas yra auditas;
2. išsiaiškinti audito atsiradimo priežastis;
3. išsiaiškinti, kokie yra auditą reglamentuojantys teisės aktai;
4. išsiaiškinti, audito JAV ypatumus;
Darbe naudoti šie tyrimo metodai: stebėjimas, analizė.
Šia tema yra parašyta nemažai straipsnių bei išleistos knygos. Todėl rašant šį darbą naudoti šaltiniai ir literatūra yra paimti iš tinklalapių, straipsnių, knygų.
Darbą sudaro trys dalys. Pirmojoje bus kalbama bendrai apie auditą.Toliau bus smulkiau papasakota apie auditą Lietuvoje ir jo klasifikavimą. Trečiojoje dalyje bus pasistengta pateikti ypatumus tarp audito JAV ir Lietuvos Respublikoje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai11
Dydis22.86 KB
AutoriusRuta
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasJ. Mackevičius
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Audito Jungtinese Amerikos Valstijose (JAV) ypatumai lyginant su Lietuva [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 16 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • J. Mackevičius
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą