Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Buhalterio vaidmuo įmonės darbo procese

Buhalterio vaidmuo įmonės darbo procese

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Apskaita – buhalterio darbo procese. Apskaitos metodika. Apskaitos klasifikavimas. Buhalterinė sistema ir dvigubas įrašas. Buhalterinis balansas. Finansinė apskaita ir ataskaitos. Finansinių ataskaitų rūšys. Įmonės finansinių ataskaitų svarba. Finansinių ataskaitų elementai ir jų įvertinimas. Apskaitos įmonėje tvarkymas. Buhalterio funkcijos. Apskaitos dokumentai. Išvados.

Ištrauka

Iš pradžių reikia apibrėžti kas tai yra buhalteris. Buhalteris – vokiečių kalbos žodis (buch – knyga, halten – laikyti). Žmogus, kuris laiko ir tvarko knygas, fiksuoja ūkines operacijas ir ūkinius įvykius knygose.
Šiandien buhalteriai yra ne tik buhalterinės apskaitos organizatoriai, bet ir verslo patarėjai bei konsultantai, naujų apskaitos metodų diegėjai. Nuo įmonės vyriausiojo buhalterio darbo efektyvumo, kokybės, sumanumo, kūrybiškumo priklauso visos įmonės buhalterinės apskaitos būklė, įmonės įvaizdis rinkoje, veiklos rodiklių patikimumas, pagrįstumas ir perspektyva.
Darbo tikslas – išanalizuoti buhalterio vaidmenį įmonės darbo procese.
Darbo uždaviniai:
1. Susipažinti su buhalterine ir finansine apskaitomis;
2. Pateikti buhalterio funkcijas;
3. Charakterizuoti pagrindinius apskaitos dokumentus.
Darbo metodas - mokslinės teorinės literatūros apžvalga ir analizė.

Buhalterinė apskaita – tai analizė (interpretacija), klasifikacija ir finansinių operacijų registracija verslo apskaitos knygose. Apskaita, tai viena pirmųjų informacijos gavimo sistemų ūkinei – finansinei veiklai valdyti. Apskaita, tai daugybė sričių, iš jų, mokesčių skaičiavimą, finansinių ataskaitų analizę, valdymo bei finansinę apskaitą apimantis terminas. Tai standartizuotas ekonominės informacijos identifikavimo, išmatavimo, registravimo, klasifikavimo, apibendrinimo ir ataskaitų sudarymo procesas, teikiantis pagrindą tos informacijos vartotojams priimti gauta informacija paremtus sprendimus.
Apskaita atspindi kiekvieną ūkinę operaciją, duomenys apie ūkinius faktus fiksuojami, grupuojami ir apibendrinami apskaitoje taip, kad formuotųsi informaciniai rodikliai apie įmonės turtą, lėšas, jų susidarymo šaltinius, įmonės veiklos rezultatus, finansinę būklę. Ūkinės operacijos apima prekių ir kito turto pirkimą – pardavimą, paskolų ėmimą bei kreditų teikimą, paslaugų teikimą bei gavimą. Apskaita teikia informaciją apie materialinių, darbo, finansinių išteklių naudojimą įmonėje ir šia informacija aprūpina tiek įmonės vadovybę, tiek jos padalinių darbuotojus. Per buhalterinę įmonės apskaitą gaunama apie 70-80 procentų visos įmonės ekonominės informacijos. Nuo to priklauso įmonės veiklos efektyvumas, jos darbo ekonomiškumas, nes apskaita naudojasi visi fiziniai ir juridiniai asmenys savo tikslams pasiekti. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis32.93 KB
AutoriusKarolis
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasLekt. N. Kablienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Buhalterio vaidmuo imones darbo procese [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2013-12-19 IP: 46.249.171.18
    editafreimoniene sako

    Darbą vertinčiau 4 balais iš 10. Nėra nurodytų literatūros šaltinių.

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • Kauno kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Lekt. N. Kablienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą