Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Audito rizikos

Audito rizikos

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435
Aprašymas

Įvadas. Audito rizikos samprata. Audito rizikos klasifikavimas. Audito rizikos rūšys. Įgimta rizika. Kontrolės rizika. Kontrolės rizikos įvertinimo, supratimo dokumentavimas ir kontrolės testai. Galutinis kontrolės rizikos įvertinimas. Neaptikimo rizika. Veiksniai įtakojantys audito riziką. Rizikos vertinimo anketos. Išvados. Priedai (3).

Ištrauka

Šiuo metu auditas tampa labai svarbia Lietuvos ekonominės kontrolės sistemos dalimi. Nepriklausomi auditoriai ištiria finansinę atskaitomybę ir nustato jos duomenų teisingumą ir bešališkumą. Kad būtų kryptingas ir gautų pakankamai duomenų išvadai pagrįsti, auditą reikia tinkamai suplanuoti ir atlikti.

Tikslas – išskirti rizikos tipus ir jų ypatumus juos detalizuoti
Uždaviniai:
Įvardinti rizikos faktorius
Išskirti kas budinga skirtingų rizikos grupėms
Įvardinti kas sukelia audito rizikas.


Auditas yra priskiriamas toms veiklos sritims, kurioms būdinga neišvengiama rizika, todėl šioje veikloje taip pat iškyla būtinybė įvertinti riziką. Audito netikslumai lemia audito riziką padaryti nepagrįstą išvadą. Audito reikšmė nuolat auga, kadangi gerai atliktas auditas vertinamas kaip garantas, kad įmonės veikla neturi esminių trūkumų.
Auditas priskiriamas prie veiklos sričių, kurioms būdinga neišvengiama rizika. Lietuvos Respublikos audito įstatyme teigiama, jog auditas – tai nepriklausoma įmonės, įstaigos ar organizacijos finansinės atskaitomybės patikrinimas ir išvados pateikimas, kai nurodoma, ar finansinė atskaitomybė visais reikšmingais atžvilgiais teisingai atspindi įmonės finansinę būklę, veiklos rezultatus ir pinigų srautus, ar finansinė atskaitomybė atitinka Lietuvos Respublikos teisės aktus, reglamentuojančius finansinę apskaitą ir finansinės atskaitomybės sudarymą, taip pat Lietuvos Respublikos teisės aktus, reglamentuojančius finansinę apskaitą ir finansinės atskaitomybės sudarymą, taip pat Lietuvos Respublikoje taikomus bendruosius apskaitos principus.(Lietuvos Respublikos audito įstatymas//valstybės žinios)
Auditas didelę reikšmę įgauna visuotinės konkurencijos sąlygomis bei priskiriamas prie veiklos sričių, kurioms būdinga neišvengiama rizika, todėl mokslo darbuose daug dėmesio skiriama audito rizikai. Įvairiuose literatūros šaltiniuose audito rizika apibūdinama skirtingai, 1 lentelėje pateikti audito rizikos apibrėžimai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis33 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis68.01 KB
AutoriusMonty
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasLekt. A. Šapkauskienė
Švietimo institucijaŠiaulių universiteto gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Audito rizikos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 33 puslapiai 
  • Šiaulių universiteto gimnazija / 1 Klasė/kursas
  • Lekt. A. Šapkauskienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą