Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Apskaitos organizavimas įmonėse: UAB "Tepas"

Apskaitos organizavimas įmonėse: UAB "Tepas"

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334
Aprašymas

Įvadas. Apskaitos esmė ir paskirtis. Apskaitos reglamentavimas ir apskaitos modeliai. Apskaitos organizavimas skirtingų tipų įmonėse. Apskaitos rūšys. Buhalterinės apskaitos organizavimas uždarosiose akcinėse bendrovėse. Apskaitos organizavimo formos pasirinkimas. Duomenų fiksavimas apskaitoje. Pirminių dokumentų fiksavimas apskaitoje. Duomenų fiksavimas apskaitos registruose. Analitinė apskaita ir Didžiosios knygos sąskaitos. Išvados.

Ištrauka

Viena iš svarbiausių sėkmingo verslo plėtojimo sąlygų - deramas informacijos, ypač apskaitinės, reikšmės įvertinimas ir sugebėjimas tinkamai pasinaudoti jos teikiamomis galimybėmis. Informacija, reikalinga sprendimams priimti yra labai įvairi ir jos tiek daug, kad visos vienu metu praktiškai neįmanoma suvokti. Laimei, šito nė nereikia, jeigu valdymo aparato darbuotojai racionaliai pasiskirstys pareigomis. Tuomet tik vadovams reikėtų susipažinti su platesnio spektro duomenimis, tačiau jie jau būtų pakankamai apibendrinti, taigi ir jų kiekis taip pat neturėtų būti labai didelis.
Kiekvienas geras vadovas suvokia, kad siekiant užtikrinti sėkmingą verlso plėtrą reikia ypatingai daug dėmesio skirti buhalterinės apskaitos organizavimui. Steigiant ir vystant tiek uždarosios akcinės bendrovės, tiek bet kokios kitos formos įmonės veiklą, nemažai pastangų dedama tvarkant įmonės buhalterinę apskaitą. Nuo to, ar sėkmingai pasirinktas labiausiai įmonės poreikius atitinkantis apskaitos organizavimo variantas, gerokai priklauso visos įmonės valdymo sistemos funkcionavimas.
Šiame darbe bus apžvelgiama, kaip organizuojama buhalterinė apskaita uždarosiose akcinėse bendrovėse Lietuvoje, remiantis konkrečiu pavyzdžiu, būtent UAB "Tepas" buhalterinės apskaitos organizavimo principais. Kadangi įmonės valdymo apskaitos formą pasirenka pačios ir jos nereglamentuoja jokie normatyviniai teisės aktai, šiame darbe daugiau dėmesio bus skiriama finansinės apskaitos organizavimui ir jos reglamentavimui.
Buhalterinės apskaitos organizavimas įmonėse – sunkus, daug darbo ir laiko sąnaudų reikalaujantis darbas. Norint perteikti visus šio darbo ypatumus negalima būtų apsiriboti vienu ribotos apimties kursiniu darbu. Pasirinktas uždarųjų akcinių bendrovių buhalterinės apskaitos organizavimo aspektas yra tinkamos apskaitos formos pasirinkimas nuoseklus ūkinių operacijų registravimas apskaitos dokumentuose ir registruose bei finansinės atskaitomybės sudarymas . Tai yra ypač svarbūs darbai ne tik uždarosiose akcinėse bendrovėse, bet ir kitų formų įmonėse.
Visgi reiktų paminėti, kad tuo apskaitos darbų organizavimas neapsiriboja. Šiame darbe liko nepaminėtos tokios temos kaip akcijų apskaitos organizavimo ypatumai, ilgalaikio ir trumpalaikio turto apskaita, kasos darbo organizavimas, darbo užmokesčio apskaitos organizavimas ir dar daugelis kitų temų.
Šiame darbe pateikti tik buhalterinės apskaitos organizavimo darbai pradedant nuo apskaitos organizavimo formos pasirinkimo, pirminių dokumentų fiksavimo ir baigiant finansinės atkaitomybės sudarymu. Kiekvieno stambaus skyriaus pabaigoje teorija bus iliustruojama konkrečios įmonės veiklos pavyzdžiais.

Temos aktualumas: dabartinėje visuomenėje atsiranda vis daugiau naujų įmonių, kurios pasirengusios aptarnauti vartotoją visapusiškai, taigi ši tema aktuali šiuolaikiniam verslininkui, kuris ketina steigti savo įmonę, nes įmonė gali egzistuoti tik gaudama atitinkamą informaciją, nes kitaip ji negalės įvertinti savo padėties kitų įmonių atžvilgiu.

Tyrimo objektas: UAB "Tepas"

Darbo tikslas: Apskaitos organizavimas įmonėje.

Darbo metodai: 1. Literatūros šaltinių analizė,
2. Įmonės dokumentų analizė.
Darbo uždaviniai:
1. Išanalizuoti apskaitos esmę ir paskirtį.
2. Supažindinti su apskaitos paskirtimi, buhalterinės apskaitos rūšimis, matais, kurie naudojami apskaitoje, apibūdinti apskaitos informaciją ir jos vartotojus.
3. Išanalizuoti apskaitos organizavimą skirtingų tipų įmonėse. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-23
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis32 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis57.9 KB
AutoriusAgne
Viso autoriaus darbų43 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Apskaitos organizavimas imonese UAB Tepas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 32 puslapiai 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-3
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą