Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Pinigų laikymas ir atsiskaitymų organizavimas

Pinigų laikymas ir atsiskaitymų organizavimas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Pinigų laikymas kasoje ir bankų sąskaitose. Atsiskaitymų organizavimas. Atsiskaitymai grynaisiais pinigais. Atsiskaitymų negrynaisiais pinigais formos. Mokėjimo pavedimai. Inkasiniai pavedimai. Akredityvai (akredityvų dokumentai). Čekiai. Vekseliai. Debeto pavedimas. Banko (debeto, kredito) kortelė. Iš anksto apmokėta banko kortelė. Ne banko kortelė. Elektroninės mokėjimo priemonės. Išvados.

Ištrauka

Pinigai - visuotinis vertės ekvivalentas, atliekantis mainų, kaupimo, vertės mato, cirkuliacijos ir mokėjimo priemonių funkciją.
Pinigai ta prasme, kaip mes juos suprantame šiandien, atsirado ne iš karto. Istorikai negali tiksliai nurodyti, kada tai buvo. Apskritai pirmieji pinigai būdavo tokie, koks buvo tos tautos verslas: galvijai, odos, ginklai, papuošalai, kviečiai, tabakas ir kt. Reikia pažymėti, kad pirmykščiais laikais pinigais būdavo ne vienas kuris daiktas, o daugybė daiktų, kurių savitarpio vertės santykius paprastai nulemdavo vietiniai papročiai. Be to, jie turėjo didelių trūkumų: brangu buvo juos laikyti ir transportuoti, daugelis iš jų buvo visiškai nedalomi. Todėl jie negali būti laikomi visą laiką kaip vertės atsarga (sankaupa). Tai labai nepatogu, nes žmonės, parduodantys daiktus, ne visada nori tuojau pat įsigyti kitų daiktų, kuriuos jie galėtu gauti mainais už pinigus. Taigi pinigų vaidmeniui jiems reikia tokio daikto, kurį jie galėtų atidėti į šalį ir nė kiek nepraradusį vertės panaudoti vėliau. Pinigai galėjo atsirasti, įsigalėti ir įgauti savo tikrąją - monetos - formą tik valstybėje, esant jos nustatytai tvarkai.
Po Pirmojo pasaulinio karo bemaž visos šalys nustojo vartojusios auksines monetas. Jas pakeitė popieriniais pinigais ir smulkiomis, iš pigaus metalo nukaldintomis monetomis.
Ilgainiui pinigai tapo daug sudėtingesni ir už popierinius banknotus. Šiandieną pagrindinė pinigų masė yra įrašai bankų kompiuteriuose - einamosios sąskaitos, t.y. "kompiuteriniai, arba elektroniniai pinigai". Kad ir kokia būtų pinigų forma, jie visada atliks pagrindines mainų, vertės mato ir teisėtos mokėjimo priemonės funkcijas, o jų masės ribotumas daro juos vertingus.
Pinigai privalo turėti tokias savybes: stabilūs, portatyvūs, tvarūs, vienarūšiai, dalūs, atpažinūs.


Ekonominėje sistemoje visos vertės išreiškiamos pinigais. Mes parduodame savo paslaugas ir savo prekes už pinigus, o tuos pinigus keičiame į kitas, mums reikalingas prekes ir paslaugas.
Yra dvi pagrindinės pinigų formos, t.y. monetos ir popieriniai pinigai, yra mainų priemonė, t.y. tai, ką mes galime duoti mainais už kokį nors mums reikalingą daiktą ar paslaugą. Faktiškai pinigai yra visa tai, kas konkrečioje visuomenėje plačiai vartojama ir pripažystama kaip mainų priemonė.
Tiek grynieji, tiek bankiniai pinigai atlieka tarpusavio ekonominių ryšių funkciją, kuri savo ruožtu skaidoma dar į kelias konkretesnes funkcijas.Tai:
1. mainų priemonės ( vykdant mainus, mainomos prekės išreiškiamos tam tikra verte, kuri išreiškiama pinigų pavidalu );
2. apskaitos vieneto arba vertės mato ( taip pat svarbu, kad būtų apskaitos vienetas, kurį galėtume naudoti kaip standartinį matą mainomų prekių vertei nustatyti ir užfiksuoti );
3. mokėjimo priemonės ( ši funkcija nusako pinigų santykį mokant už prekę, paslaugą, arba gražinant skolą );
4. taupymo priemonės ( kadangi pinigai gali būti panaudoti prekių bei paslaugų pirkimui bet kada, kai tik atsiranda poreikis, todėl pinigai yra patogus turto taupymo būdas );
5. kapitalo judėjimo tarpininko ( pinigai yra ir kredito, t.y. skolinimo, priemonė ).
Prekinės gamybos sąlygomis įmonės plačiai naudoja pinigus. Pinigais apmoka už perkamas medžiagas, kurą, inventorių ir kt., už kitų įmonių paslaugas, statybos ir remonto darbus, už įmonės dirbančiųjų darbą, Pinigais apmokami mokesčiai ir kiti įsipareigojimai Valstybės iždui, socialiniam draudimui, bankams, kreditoriams. Pinigus įmonės gauna realizuodamos savo produkciją bei paslaugas, plėtodamos finansinę ir investicinę veiklą.
Pinigų ūkis įmonėje gali būti sėkmingai tvarkomas tiktai esant tiksliai ir gerai organizuotai pinigų ir atsiskaitymų apskaitai. Organizuojant pinigų apskaitą reikia turėti galvoje ir tai, jog daugelis turtinių nusikaltimų yra susiję su pinigų grobimu, pasisavinimu arba neteisėtu naudojimu siekiant asmeninė naudos. Atsižvelgiant į visa tai, pinigų apskaitai keliami tokie uždaviniai: ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis36.54 KB
Autoriusrite
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaAlytaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pinigu laikymas ir atsiskaitymu organizavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą