Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Įmonių veiklos rizikos rūšių nustatymas

Įmonių veiklos rizikos rūšių nustatymas

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Įmonių veiklos rizikos rūšių nustatymas. Veiklos rizikos apibūdinimas ir jos vertinimo būtinumas. Veiklos rizikos rūšių klasifikavimas. Rizikingiausių veiklos sričių ir rizikos lygio nustatymas. Įmonių veiklos vertinimo sistemos. UAB įmonės veikla. Balansas. Pelno (nuostolių) ataskaita. Nuosavo kapitalo pokyčių ataskaita. Pinigų srautų ataskaita. Išvados.

Ištrauka

Manoma, kad žodis "rizika" yra kilęs iš šnekamosios lotynų kalbos. Galbūt todėl daugelyje pasaulio kalbų žodis "rizika" yra panašiai tariamas ir rašomas. Lietuvių ekonominėje literatūroje pasitaiko įvairių rizikos apibrėžimų.
Rizika taip pat apibūdinama ir kaip rinkos neapibrėžtumas, nenusakoma ūkinės veiklos partnerių elgsena, informacijos stokos padarinys, kaip netikrumas ir neapibrėžtumas, kurie slypi pačioje rinkos ekonomikoje ir dėl kurių įmonė gali patirti nuostolių, kaip įmonės nesugebėjimas padengti savo veiklos sąnaudų bei išlaidų, anksčiau priimtų investicinių ir kitų valdymo sprendimų rezultatas. G. Kancerevyfcius nurodo, kad rizika turi du išmatavimus - kiekį, t. y. potencialaus nuostolio dydį ir kokybę, t. y. potencialaus nuostolio patyrimo tikimybę.
Panašius rizikos apibrėžimus pateikia ir užsienio autoriai. Jie riziką traktuoja kaip situaciją, kai atsiranda galimybė nepalankaus nukrypimo nuo pageidaujamo rezultato, kuris numatomas, kad jis bus", kaip galimybę, kad faktiški rezultatai skirsis nuo suplanuotų, atsiradusios verslo galimybės bus nepanaudotos arba panaudotos netinkamai", kaip pavojų, nuostolių ir netekimų galimybę, kaip pavojų nevykdyti finansinių įsipareigojimų. Pabrėžiamai kad rizika yra tam tikras neapibrėžtumas, kuris gali daryti įtaką visai ūkinio subjekto veiklai arba tam tikrai jo vykdomai operacijai, kad tai neapibrėžtumas, nulemiantis nepalankius pokyčius dėl pelno parodymo ir pan.

TIKSLAS: nustatyti įmonės veiklos rizikos rūšis.

UŽDAVINIAI:
1. išanalizuoti veiklos rizikos rūšių klasifikavimą.
2. nustatyti rizikingiausias veiklos srytis ir rizikos lygius.


Rizika - tai sprendimų priėmimo situacija, kurioje įmanomas galimų rezultatų kintamumas ir egzistuoja tikimybė jiems kisti; tai neapibrėžtumas, susietas su tam tikro įvykio tikimybe, galimų tam tikro veiksmo rezultatų įvairove ateityje; tai nepalankaus, atsitiktinio įvykio ar sąlygų atsiradimas įmonės veikloje, ūkinės situacijos neapibrėžtumas; tai neapibrėžtumai, kurie kyla iš pokyčių, kuriuos sunku numatyti, arba iš įvykių, kurių galimybės negalima apskaičiuoti tiksliai; pavojus, kad ūkio subjektas gali neįvykdyti savo finansinių įsipareigojimų investuotojams, verslo partneriams.
Tačiau svarbiausia būtina pažymėti tai, kad nėra verslo, nėra veiklos, kuri nebūtų susijusi su rizika. Visada ir visur egzistuoja tam tikra tikimybė ko nors netekti, ką nors prarasti. Todėl rizikos apibrėžimą daugelis autorių sieja su ko nors netekimu, su tam tikrų išlaidų padarymu, nuostolių galimybe, nepasisekimo tikimybe. Dažnai rizika apibūdinama kaip grėsmė, kad kokia nors ūkinė operacija ar ūkinis įvykis neigiamai paveiks įmonės dabartinę veiklą ir tolesnes jos galimybes siekiant numatytų tikslų, kaip tikimybė, jog faktinė įmonės veiklos būklė ir finansiniai rezultatai bus kitokie, negu buvo planuota.
Tačiau nereikėtų veiklos rizikos suprasti tik blogąja prasme. Susiklosčius palankioms aplinkybėms rizika gali duoti daug didesnę naudą, negu kad neprisiimant jokios rizikos arba prisiimant daug mažesnį jos lygį. Visgi rizikai apibrėžti yra tinkamesnės nuostolio, praradimo, neapibrėžtumo sąvokos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis73.74 KB
AutoriusAurimas
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Imoniu veiklos rizikos rusiu nustatymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 24 puslapiai 
  • 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą