Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Balansas – finansinės analizės šaltinis

Balansas – finansinės analizės šaltinis

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Balanso rūšys ir sudedamos dalys. Ūkinių operacijų įtaka balansui. Balanso rodikliai. Turtas. Nuosavas kapitalas ir įsipareigojimai. Įmonių, turinčių juridinio asmens teises metinės finansinės atskaitomybės (balanso) sudarymo tvarka. Kur kaupiami ir sisteminami metinio balanso sudarymui reikalingi duomenys. Įmonės metinio balanso organizavimas. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Rinkos ekonomikos sąlygomis didžiąją dalį informacijos pateikia buhalterinė apskaita. Kaikurioje literatūroje pateikiama , kad "Apskaita - tai verslo kalba". Tat iš to galima pręsti jog ji yra labai svarbi juridinių asmenų veiklai.
Vienas iš svarbiausių buhalterinės apskaitos uždavinių – tiekti informaciją finansinei būklei įvertinti, operatyviai kontroliuoti įmonės veiklą, laiku priimti racionalius valdymo sprendimus. Tokiai informacijai gauti sudaroma finansinė atskaitomybė. Svarbi sudedamoji dalis yra buhalterinis balansas.
Mano kursinio tema – "Apskaitos duomenų rengimas metiniam balansui sudaryti.
Šio kursinio tikslas – Susipažinti su juridinių asmenų metiniu buhalteriniu balansu, išnagrinėti kokių duomenų reikia jam parengti, kas sudaro metinį balansą, kokią įtaką jis turi valdymo sprendimams.
Kad geriau susipažinčiau su buhalteriniu balansu, sužinočiau kokią įtaką jis daro vadybiniams sprendimas, rėmiausi ne tik teorija, bet ir konkrečios įmonės pavyzdžiu.
Kursinio darbo uždaviniai:
Išsiaiškinti svarbiausius balanso apibrežimus, rodiklius bei jų svarbą.
Balansui reikalingos medžiagos rinkimas, apdorojimas ir saugojimas;
Susipažinti su finnasinę veiklą reglamentuojančiais įstatymais.


Balansas – tai finansinė ataskaita, kurioje nurodomas visas įmonės turtas, nuosavas kapitalas ir įsipareigojimai paskutinę ataskaitinio laikotarpio dieną.
Balansas parodo įmonės įmonės finansinę būklę konkrečiu laiko momentu. Balansą visada sudaro dvi dalys. Vienoje dalyje parodoma turto sudėtis, o kitoje nuosavo kapitalo ir įsiareigojimų rodikliai. Tiek turtas tiek nuosavas kapitalass bei įmonės įsipareigojimai balanse detalizuojami straipsniais. Dėl patogumo vienarušiai straipsniai sujungiami į grupes, o pastarosios – į skyrius. Kai kurios straipsnių grupės skaidomos į pogrupius.
Pirmoji balanso dalis daugelyje šalių vadinama aktyvu,o antroji – pasyvu. Taip vadinama ir Lietuvoje.
Turto rodiklių dydžio bendra suma turi būti lygi nuosavo kapitalo ir įsipareigojimų rodiklių bendrai sumai. Šią lygybę lemia tai, kad abiejose balanso dalyse parodomi tie patys ekonominiai ištekliai, piniginė išraiška, tiktai skirtingai sugrupuoti: turto – pagal turto sudėtį, nuosavo kapitalo ir įsipareigojimų – pagal jo susidarymo šaltinius.
Balansas išreiškiamas tokia apskaitos lygybe:
TURTAS= NUOSAVAS KAPITALAS + ĮSIPAREIGOJIMAI
Balanso apskaitos lygybė dažnai vadinama pagrindine. Nuosavas kapitalas apibrėžiamas kaip įmonės savininkų teisė į įmonės turto dalį, likusią iš viso turto atėmus visus įsipareigojimus. Nuosavą kapitalą galima rasti iš apskaitos lygybės
NUOSVAS KAPITALAS = TURTAS- ĮSIPAREIGOJIMAI
Kapitalo prasmė studentams kartais sunkiai suvokiama. Dauguma žmonių galvoja , kad kapitalas turtas, bet taip nėra. Kapitalas yra specifiniai įsipareigojimas, parodantis kiek verslas skolingas savininkams.
Ekonominėje literatūroje anksčiau buvo naudojama nuosavybės sąvoka. Nuosavybės ir kapitalo sąvokos yra tapačios: savininkų nuosavybė yra nuosavas kapitalas, įsipareigojimai (skilintijų nuosavybė) dar vadinami skolintu kapitalu.
Įsipareigojimas apibrėžiamas kaip atsirandanti dėl atliktų ūkinių operacijų ir ūkinių įvykių prievolė, kuri turės būti įvykdyta ir kurios dydį galima objektyviai nustatyti.
Pagal sudarymo terminus buhalterinis balansas gali būti mėnesio, ketvirčio, pusmečio, metų. Balanso pateikimo tvarką ir datą nustato valstybinės institucijos. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-02-13
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis70.89 KB
AutoriusNerijus
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasTransporto inžinerijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Balansas - finansines analizes saltinis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 16 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą