Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Ekonominės informacijos kompiuterizuotos sistemos ir technologija

Ekonominės informacijos kompiuterizuotos sistemos ir technologija

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Kompiuterizuotos informacinės sistemos, jų turinys ir funkcijos. Ekonominės Informacijos KIS integracijos formos. Ekonominės informacijos tvarkymo technologija. Pradines ekonominės informacijos tvarkymo procesai. Rezultatinės ekonominės informacijos tvarkymo procesai. Išvados.

Ištrauka

Ekonominė informacija - lai ta informacija, kuri atsiranda gamybinėje-ūkinėje veikloje ir naudojama šiai veiklai valdyti. Ekonominė informacija - reikalinga tam tikroms valdymo funkcijoms atlikti, todėl jas reikia surinkti, registruoti tam tikruose nešikliuose, perduoti, apdoroti, o prireikus ir saugoti. Ekonominė informacija sudaro didžiąją visos valdymo informacijos dalį - apie 60-70%.
Gamyboje ar kitokiame versle vyrauja materialios gamybos technologijos, nusakančios medžiagų apdorojimo, jų savybių ar būsenos pakeitimo metodus bei priemones. Taikant vienokią ar kitokią technologiją materialūs ištekliai (žaliavos ir kt.) paverčiami tam tikrais produktais. Informacija - taip pat svarbus ūkinės veiklos ištektis ir jai apdoroti taikoma informacinė technologija (IT). Ši technologija - tai procesas, naudojantis duomenų rinkimo, apdorojimo bei perdavimo metodus ir priemones, padedantis gauti naujos kokybės informaciją apie ūkinio objekto (proceso) būklę.
IT verslui naudinga tik tuo atveju, jeigu ji pagerina verslo aplinką ir rezultatus.
Informacijos technologija - tai visa techninė ir programinė įranga, naudojama rinkti, perduoti, apdoroti ir platinti duomenis įmonėje (organizacijoje), taip pat metodai, nustatantys Šios įrangos naudojimo būdus.
Sąvokos "sistema" aiškinimas mokslo literatūriniuose Šaltiniuose labai įvairus. Amerikietis informacijos sistemų analitikas T.J.O'Leary ją taip populiariai apibūdino: "Sistema - rinkinys tarpusavyje susijusių dalių, kurios veikia drauge bendram tikslui pasiekti". Vadybos požiūriu dar paprastesnis yra šis apibrėžimas: "Sistema - tai tam tikrais ryšiais ir tam tikru būdu sutvarkytų komponentų visuma su jai būdingomis savybėmis, kurių neturi ją sudarantys komponentai". Didelę grupę sudaro sistemos, kurių elementai yra tam tikru būdu sutvarkyta informacija ir jos tvarkymo priemonės arba kuriose yra svarbūs informaciniai ryšiai. Tokias sistemas įprasta vadina informacinėmis. Apie šių sistemų sandarą, kūrimą ir veikimą plačiau pradėta kalbėti tik pradėjus informaciją tvarkyti kompiuteriais, o pačias sistemas imta vadinti kompiuterizuotomis informacinėmis sistemomis (KIS) .
KIS kūrimas turi nemažas perspektyvas įvairiose žmonių veiklos srityse, naudojant kompiuterių tinklus informacijai perduoti, jai surasti ir panaudoti. Ukrainos mokslininkas V.M.Gluškov'as taip apibudino šių sistemų svarbą: "Elektroninių skaičiavimo mašinų (ESM) tinklų vystymas ir terminalinės jų naudojimo sistemos veda prie to, kad vis didesnė informacijos dalis, visų pirma, moksline-techninė, ekonominė ir socialinė-politinė, patalpinama ESM atmintyje. Sekančio šimtmečio pradžioje techniškai išsivysčiusiose Šalyse pagrindine informacijos masė bus saugoma ne popieriniuose nešikliuose, o ESM atmintyje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis182.25 KB
Autoriusnerata
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas4
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ekonomines informacijos kompiuterizuotos sistemos ir technologija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • 4 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą