Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Apskaitos politikos įgyvendinimas metodiniu aspektu

Apskaitos politikos įgyvendinimas metodiniu aspektu

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Apskaitos politikos samprata. Metodiniai apskaitos politikos elementai. Ilgalaikio materialaus turto apskaita. Trumpalaikio turto apskaita. Nuosavo kapitalo apskaita. Dotacijų ir subsidijų apskaita. Įsipareigojimų apskaita. Pajamų ir sąnaudų pripažinimas. Išvados.

Ištrauka

Apskaitos politikos terminas vartojamas keliolikoje Lietuvos Respublikoje galiojančių teisės aktų, reglamentuojančių akcinių bendrovių, registruojančių savo vertybinius popierius Vertybinių popierių komisijoje, kredito institucijų, draudimo bendrovių finansinę atskaitomybę. Beje, apskaitos politikai skirtas pirmasis Tarptautinis apskaitos standartas, tvirtinantis bendrąsias atskaitomybės sudarymo nuostatas.

Apskaitos politikos samprata

Buhalterinės apskaitos įstatymo pirmoji ir antroji 9 straipsnio dalys skelbia:
1. Apskaitos politika- bendrieji apskaitos principai, apskaitos metodai ir taisyklės, skirti ūkio subjekto apskaitai tvarkyti ir finansinei atskaitomybei sudaryti bei pateikti.
2. Ūkio subjekto vadovas turi parinkti apskaitos politiką ir ją įgyvendinti, atsižvelgdamas į konkrečias sąlygas, verslo pobūdį ir vadovaudamasis apskaitos standartais.
Reikalavimas, kad įmonių vadovai privalo parinkti apskaitos politiką ir atsako už jos įgyvendinimą įmonėje yra palyginti nauja reglamentinė buhalterinės apskaitos organizavimo ir tvarkymo nuostata. Šitoks reikalavimas mūsų šalyje jau kelerius metus taikomas kredito institucijoms. Jis labai svarbus siekiant tinkamai norminti buhalterinės apskaitos vedimą privataus ir viešo verslo įmonėse.
Taigi buhalterinės apskaitos politika ir reikalavimai ūkio subjekto vadovui ją parinkti bei įgyvendinti reglamentuoti ne tik LR buhalterinės apskaitos įstatymu, jos svarba parodyta ir pirmajame tarptautiniame apskaitos standarte "Finansinės atskaitomybės pateikimas". Šiame standarte duotas toks apskaitos politikos apibrėžimas: tai konkretūs principai, pagrindai, sąlygos, taisyklės ir praktika, kuriuos įmonė priėmė finansinei atskaitomybei parengti ir pateikti. Matoma, kad apskaitos politika yra suprantama labai plačiai (ne vien tik kokių nors instrukcijų ar nuostatų parengimas) ir jos pasirinkimas patikėtas įmonės vadovybei.
TAS "Finansinės atskaitomybės pateikimas" nurodyta, kad ūkio subjekto vadovas turi parinkti ir taikyti apskaitos politiką taip, kad finansinė atskaitomybė atitiktų visus tarptautinių apskaitos standartų reikalavimus. Tais atvejais, kai šiuose standartuose nėra konkrečių nurodymų tam tikroms ūkinėms operacijoms įtraukti į buhalterinę apskaitą, tai įmonė turi parengti apskaitos politiką, užtikrinančią finansinės atskaitomybės pateikimą, kuri būtų:
1) Tinkama informacijos vartotojams sprendimams priimti;
2) Patikima:
objektyviai pateikia įmonės finansinius rezultatus ir finansinę būklę;
parodo įvykių ir operacijų ekonominį turinį, o ne tik juridinę formą;
neutrali (nešališka);
visa, t.y. minėtoje finansinėje atskaitomybėje nėra jokių praleidimų. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis15.17 KB
AutoriusKovana
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasAsistentė Milita Mančienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Apskaitos politikos igyvendinimas metodiniu aspektu [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Kauno kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Asistentė Milita Mančienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą