Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Apskaitos informacijos reglamentacijos būtinumas ir nauda

Apskaitos informacijos reglamentacijos būtinumas ir nauda

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Apskaitos modeliai. Anglosaksų apskaitos modelis. Kontinentinės Europos apskaitos modelis. Lotynų Amerikos apskaitos modelis. Islamo apskaitos modelis. Pokomunistinis apskaitos modelis. Tarptautinių apskaitos standartų komitetas (TASK). Europos sąjungos direktyvos. Ketvirtoji Europos Sąjungos (ES) direktyva. Septintoji Europos Sąjungos direktyva. Išvados.

Ištrauka

Kad buhalterinė apskaita galėtų pateikti įmonių savininkams, valdžios institucijoms ir kitiems išoriniams informacijos vartotojams reikiamas žinias ir jos būtų objektyvios bei suprantamos, labai svarbu nustatyti bendras visoms įmonėms apskaitos tvarkymo taisykles, t.y. reglamentuoti (pranc. reglamentar - taisyklė) apskaitą. Toks reglamentavimas egzistuoja visose rinkos šalyse. Jose pagrindinės apskaitos nuostatos yra išdėstytos ekonominiuose įstatymuose (pavyzdžiui, komercijos kodeksuose) arba kituose norminiuose dokumentuose. Dėl įvairiose šalyse susiklosčiusių specifinių juridinių, ekonominių, istorinių ir kitokių aplinkybių atsirado nacionalinių apskaitos sistemų skirtumų.
Taigi šio darbo tikslas – išsiaiškinti apie apskaitos informacijos reglamentacijos būtinumą ir naudą.
Darbo uždaviniai:
• Surinkti ir susisteminti informaciją;
• Išnagrinėti informaciją;
• Padaryti ir pateikti išvadas.
Šiame darbe pabandysime panagrinėti buhalterinės apskaitos modelius, pateikti jų skirtumus, privalumus ir trūkumus. Taip pat pristatysime vienos iš Europos Sąjungos (ES) institucijų – Tarptautinių apskaitos standartų komiteto (TASK) įkūrimą ir pagrindinius jo uždavinius. Aptarsime Europos sąjungos priimtose ir išleistose ketvirtoje ir septintoje direktyvose nagrinėjamus klausimus, direktyvų svarbą ir naudą reglamentuojant apskaitos informaciją.

Per žmonijos istoriją apskaitos formos tobulėjo ir keitėsi. Apskaitos forma vadinama tikra apskaitos registrų naudojimo sistema, lemianti apskaitos įrašų nuoseklumą ir būdus. Kadangi kiekviena valstybė yra unikali, apskaitos modeliai sukurti dėl etninių (kalbos), geografinių, istorinių, politinių veiksnių bei kitų aplinkybių. Apskaitos tvarkymą kartais lemia ir nacionalinės tradicijos. Pasaulyje būtų sunku rasti dvi valstybes, vienodai tvarkančias finansinę apskaitą ir atskaitomybę. Šie skirtumai gali būti ir nelabai dideli. Svarbiausi išskiriami apskaitos modeliai yra šie:
• Anglosaksų;
• Kontinentinės Europos;
• Lotynų Amerikos;
• Islamo;
• Pokomunistinis.
Taigi galima daryti išvadą, kad ilgainiui dėl etninių (ypač kalbos), geografinių, istorinių bei kai kurių kitų aplinkybių susiformavo tam tikri apskaitos modeliai ir pagal tam tikrus svarbiausius požymius vienam ar kitam modeliui galima priskirti visas pasaulio valstybes. Toliau aptarsime šiuos modelius. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-20
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis21.75 KB
AutoriusLaura
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Apskaitos informacijos reglamentacijos butinumas ir nauda [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Kauno kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą