Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Naujų verslo apskaitos standartų diegimo problemos verslo įmonės apskaitoje

Naujų verslo apskaitos standartų diegimo problemos verslo įmonės apskaitoje

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142
Aprašymas

Santrauka. Įvadas. VAS atsiradimas. Apskaitos politikos atnaujinimas. Apskaitos politikos metodinės dalies atnaujinimai. Verslo apskaitos standartai. "Biologinis turtas" (17-asis VAS). Bendrosios nuostatos. Pagrindinės sąvokos. "Finansinis turtas ir finansiniai įsipareigojimai" (18-asis VAS). Bendrosios nuostatos. Pagrindinės sąvokos. "Turto nuvertėjimas" (23-iasis VAS). Bendrosios nuostatos. Pagrindinės sąvokos. "Pelno mokestis" (24-asis VAS). Bendrosios nuostatos. Pagrindinės sąvokos. "Statybos ir kitos ilgalaikės sutartys" (25-asis VAS). Bendrosios nuostatos. Pagrindinės sąvokos. "Tarpinė finansinė atskaitomybė" (29–asis VAS). Bendrosios nuostatos. Pagrindinės sąvokos. "Susiję asmenys" (30-asis VAS). Bendrosios nuostatos. Pagrindinės sąvokos. "Finansų maklerio įmonių ir valdymo įmonių finansinė atskaitomybė" (33-iasis VAS). Bendrosios nuostatos. Pagrindinės sąvokos. "Segmentų atskleidimas finansinėje atskaitomybėje" (34-asis VAS). Bendrosios nuostatos. Pagrindinės sąvokos. "Įmonių pertvarkymas" (35-asis VAS). Bendrosios nuostatos. Pagrindinės sąvokos. "Neribotos civilinės atsakomybės juridinių asmenų buhalterinė apskaita ir finansinė atskaitomybė" (36-asis vas). Bendrosios nuostatos. Pagrindinės sąvokos. Naujausi VAS pakeitimai. VAS naujovių nauda ir problemos. Išvados.

Ištrauka

Atkūrus nepriklausomybę Lietuvoje įvyko daugybė permainų. Buvo keičiamos senos tvarkos ir taisyklės, derinamasi prie naujos santvarkos. Šių pokyčių neišvengė ir apskaita. Centralizuotam valdymui pritaikyta apskaitos sistema netiko rinkos sąlygomis. Ją reikėjo keisti, atsižvelgiant į naujus poreikius ir tikslus. Pasitelkus užsienio šalių specialistus, jų žinias ir patirtį, buvo kuriama nauja apskaitos sistema. Ilgą laiką apskaitą Lietuvoje reglamentavo tik teisės aktai, mokesčių įstatymai. Ši sistema išsiskyrė tuo, kad daugiausia dėmesio buvo skiriama mokesčiams apskaičiuoti ir deklaruoti. 2004 m. sausio 1 d. Lietuvoje įsigaliojo verslo apskaitos standartai (VAS), reglamentuojantys privataus verslo apskaitos tvarką . Tai buvo naujovė, neįprastas dalykas įmonėms, pripratusioms apskaitą tvarkyti laikantis teisės aktų reikalavimų. VAS į apskaitą įvedė naujas sąvokas, metodus ir principus, kurie anksčiau nebuvo taikomi tvarkant įmonių apskaitą .
VAS skyrėsi nuo teisės aktų deklaruojamų apskaitos tvarkymo taisyklių. Todėl įmonėms teko patikslinti kai kuriuos apskaitos aspektus ir keisti juos, atsižvelgiant į VAS reikalavimus. Taip pat liko galioti ir anksčiau sukurti teisės aktai, todėl atsirado tam tikrų skirtumų, paskatinusių diferencijuoti mokestinę ir finansinę apskaitą .
VAS – gana nauji dokumentai, šalies įmonės dar nėra gerai jų perpratusios, kad galėtų lengvai pritaikyti registruodamos ūkines operacijas ir tvarkydamos apskaitą . Kylantys klausimai dėl VAS taikymo, nesutapimai su mokesčius nustatančiais teisės aktais – tai problemos, pastaruoju metu neduodančios ramybės įvairių šalies įmonių buhalteriams.
Visi 2005 metais parengti Verslo apskaitos standartai gali būti vadinami specifiniais, nes jie skirti tam tikro turto arba tam tikros veiklos apskaitai reglamentuoti. 2006 metais taip pat buvo rengiami specifiniai standartai. Bendrieji standartai, kurie taikomi visoms įmonėms, buvo parengti ir patvirtinti 2002–2003 metais.
Tyrimo objektas – nauji verslo apskaitos standartai.
Tikslas – apžvelgti esminius pokyčius bei problemas, susijusius su naujų VAS įsigaliojimu Lietuvos įmonių apskaitos sistemoje.
Uždaviniai :
1. Trumpai apžvelgti VAS atsiradimą,
2. Aptarti, kokia pagrindinių naujovių nauda ir problemos atsirado įsigaliojus VAS. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-29
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis39 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis55.32 KB
AutoriusRima
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nauju verslo apskaitos standartu diegimo problemos verslo imones apskaitoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą