Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Apskaitos duomenų parengimas metiniam balansui sudaryti ir jo informacijos naudojimas vadyboje APB "Apranga" atžvilgiu

Apskaitos duomenų parengimas metiniam balansui sudaryti ir jo informacijos naudojimas vadyboje APB "Apranga" atžvilgiu

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Teorinė dalis. Balanso samprata. Balansų rūšys ir sudedamosios dalys. Balanso struktūra. Ūkinių operacijų įtaka balansui. Svarbiausių balanso rodiklių paaiškinimai. Turtas. Nuosavybės ir įsipareigojimai. Praktinė dalis. APB "Aprangos" veiklos apžvalga. Svarbesni APB "Apranga" ekonominiai rodikliai. Duomenų rinkimas metiniam balansui sudaryti. Ataskaitų parengimas. Teigiamos ir neigiamos įmonės savybės, turėjusios įtakos kursiniam projektui rašyti. Išvados.

Ištrauka

Kiekvienam, ketinančiam pradėti savo verslą, taip pat ir vadybininkams, norintiems kuo geriau atlikti savo darbą, svarbu gerai išmanytis apskaitą ir auditą. Vienas iš svarbiausių momentų įmonėje – yra turto apskaita. Buhalterinėje apskaitoje turtas suvokiamas kaip materialiosios ir nematerialiosios finansinės vertybės, kurias valdo ir naudoja ir kuriomis disponuoja ūkinis subjektas, ir kurias naudojant tikimasi gauti ekonominės naudos. Taigi siekiant efektyviai plėtoti ūkinę – komercinę veiklą, kiekvienam vadovui yra reikia išmanyti turto apskaitos teorinius dalykus.
Šio darbo tikslas – panagrinėti konkrečios įmonės duomenų rinkimą metiniam balansui sudaryti. Šiam tikslui įgyvendinti buvo pasirinkta APB "Apranga".
Darbas bus atliktas, remiantis tokiais uždaviniais:
1. Pateikti temai aktualesnius paaiškinimus, esminių sąvokų sampratas ir jų reikšmingumą vadybai.
2. Apibūdinti pasirinktos įmonės statusą, veiklos pobūdį ir temai svarbesnius ekonominius rodiklius.
3. Išnagrinėti, kaip vykdomi aprašomos temos teoriniai ir kiti reikalavimai praktikoje. Nurodyti pastebėtus nukrypimus ir siūlytus būdus padėčiai gerinti.
4. Siūlyti savo sumanytus projektus pastebėtiems trūkumams šalinti bei naujoms idėjoms diegti.
5. Įvertinti aprašomos įmonės teigiamas bei neigiamas savybes, turėjusias įtakos kursiniam projektui rašyti.
6. Padaryti išvadas apie kursinio projekto rengimo naudą vadybininko specialybei.

Vienas iš svarbiausių buhalterinės apskaitos uždavinių – teikti informaciją įmonės finansinei būklei įvertinti, operatyviai kontroliuoti įmonės finansinę veiklą, laiku priimti racionalius valdymo sprendimus. Tokiai informacijai gauti sudaroma finansinė atskaitomybė. Svarbi jos sudedamoji dalis yra buhalterinis balansas. Balansas (pranc. Belanca – svarstyklės) – tai dviejų tarpusavyje susijusių rodiklių visuma, kurios bendros sumos turi būti lygios. Finansinis balanso apibrėžimas būtų toks: balansas – finansinė ataskaita, kurioje nurodomas visas įmonės turtas, nuosavas kapitalas ir įsipareigojimai paskutinę ataskaitinio laikotarpio dieną.
Balansas parodo įmonės finansinę būklę konkrečiu laiko momentu. Balansą visada sudaro dvi dalys. Vienoje dalyje parodoma turto sudėtis, kitoje – nuosavo kapitalo ir įsipareigojimų rodikliai. Tiek turtas, tiek nuosavas kapitalas bei įmonės įsipareigojimai balanse detalizuojami straipsniais. Dėl patogumo vienarūšiai straipsniai sujungiami į grupes, o pastarosios - į skyrius. Kai kurios straipsnių grupės skaidomos į pogrupius.
Pirmoji balanso dalis daugelyje šalių vadinama aktyvu, o antroji – pasyvu. Taip buvo vadinama ir Lietuvoje. Šie terminai atsirado seniai, o šiuo metu neteko pažodinės reikšmės. Aktyve parodomas konkretus turtas, pasyve parodomas nuosavas kapitalas ir įsipareigojimai. Tradiciniai aktyvo ir pasyvo terminai vartojami Vokietijoje, Prancūzijoje, Australijoje ir kitur.
Turto rodiklių dydžio bendra suma turi būti lygi nuosavo kapitalo ir įsipareigojimų rodiklių dydžio bendrai sumai. Šią lygybę lemia tai, kad abiejose balanso dalyse parodomi tie patys ekonominiai ištekliai, piniginė išraiška, tiktai skirtingai sugrupuoti: turto – pagal turto sudėtį, nuosavo kapitalo ir įsipareigojimų – pagal jo susidarymo šaltinius. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai7
Dydis75.72 KB
AutoriusKristina
Viso autoriaus darbų54 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/Dėstytojasdoc. dr. Grigutis
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Apskaitos duomenu parengimas metiniam balansui sudaryti ir jo informacijos naudojimas vadyboje APB Apranga atzvilgiu [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 21 puslapis 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • doc. dr. Grigutis
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą