Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Balansas

Balansas

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Įvadas. Finansinė atskaitomybė. Fundamentinė apskaitos lygybė. Balanso sudarymo teorijos. Balanso apibūdinimas ir jo turinys. Svarbiausi balanso rodikliai bei jų esmė. Turtas. Ilgalaikis turtas. Trumpalaikis turtas. Savininkų nuosavybė ir įsipareigojimai. Nuosavas kapitalas. Finansavimas (dotacijos, subsidijos). Mokėtinos sumos ir įsipareigojimai. Po vienerių metų mokėtinos sumos ir ilgalaikiai įsipareigojimai. Per vienerius metus mokėtinos sumos ir trumpalaikiai įsipareigojimai. Balanso trūkumai. Balanso sutikrinimas. Nacionalinis mokėjimų balansas. Išvados.

Ištrauka

Kiekviena įmonė veikianti Lietuvos Respublikoje privalo vesti savo finansinę atskaitomybę. Tam yra naudojamos specialiai parengtos įvairios ataskaitų formos skirtos veikiančios įmonės rodikliams įvertinti.
Pagrindinės finansinės atskaitomybės ataskaitų formos yra trys:
1. balansas;
2. pelno (nuostolio) ataskaita;
3. pinigų srautų ataskaita.
Dauguma autorių sutinka, kad pati pagrindinė ataskaita yra balansas. Jos dėka galima įvertinti įmonės padėtį rinkoje, turimą turtą, įmonės savininkų nuosavybę bei įsipareigojimus. Ši ataskaita labiausiai domina ir galimus investitorius bei kreditorius. Prieš suteikiant paskolą arba prieš investuojant į įmonės veiklą, jie nuodugniai išanalizuoja balanso duomenis bei įvertina ar įmonė yra patikima, t.y. ar šios investicijos dėka investitorius uždirbs daugiau pajamų , o kreditorius atgaus paskolintus pinigus.
Šio darbo tikslas - išanalizuoti balanse pateikiamų duomenų svarbą įmonės esamai bei tolimesnei jos veiklai.
Pirmajame skyriuje trumpai apžvelgiama įmonės finansinė atskaitomybė, jos esmė, ataskaitinės formos bei jos reikšmingumas įvairiems vartotojams.
Antrajame skyriuje apibūdinamas pagrindinis balanso principas – fundamentinė apskaitos lygybė. Šios lygybės pažeidimas yra ženklas, jog skaičiuojant buvo padaryta klaida.
Kitame skyriuje apžvelgiamos pagrindinės balanso sudarymo teorijos, jų panašumai bei skirtumai.
Ketvirtajame skyriuje pristatoma pagrindinė finansinės atskaitomybės ataskaita – balansas, jo esmė, sudarymo principai.
Penktas skyrius yra skirtas balanso rodikliams pristatyti, o balanso trūkumams aptarti skirtas šeštasis skyrius.
Svarbiausia balanso (kaip ir bet kurios kitos finansinės atskaitomybės formos) savybė yra tas, kad turi būti pateikiami teisingi bei tikri duomenys. Tam visi duomenys balanse turi būti sutikrinti su kitų sąskaitų duomenimis. Būtent šiai temai yra skirtas seprintasis skyrius.
Balanso ataskaitos forma yra naudojama ne tik vienos įmonės darbui įvertinti, bet ir visos šalies gerovei nustatyti. Toks balansas vadinamas nacionalinių mokėjimų balansu. Jis yra pristatomas paskutiniajame skyriuje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9
Dydis40.24 KB
AutoriusDona
Viso autoriaus darbų29 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word balansas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 26 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą