Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Veiklos sąnaudų apskaita

Veiklos sąnaudų apskaita

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930
Aprašymas

Įvadas. Sąnaudų apskaita (11 VAS). Pirkimų nuolaidų ir nukainojimų apskaita. Sąnaudų kompensavimo apskaita. Veiklos sąnaudos. Pardavimo sąnaudos. Bendrosios ir administracinės sąnaudos. Pajamų ir sąnaudų pripažinimas. Bendrieji apskaitos principai. Pajamų ir sąnaudų pripažinimas pagal pinigų apskaitos principą. Pinigų apskaitos principo taikymas. Apskaitos principo pasirinkimas ir keitimas. Leidžiami atskaitymai ir ribojamų dydžių leidžiami atskaitymai. Ilgalaikio turto nusidėvėjimo arba amortizacijos sąnaudos. Nusidėvėjimo arba amortizacijos skaičiavimo apribojimai. Nuosavo, nuomojamo arba panaudos būdu naudojamo materialiojo ilgalaikio turto eksploatavimo, remonto arba rekonstravimo sąnaudos. Komandiruočių sąnaudos. Reklamos ir reprezentacijos sąnaudos. Natūralios netekties nuostoliai. Mokesčiai. Beviltiškos skolos. Įmokos darbuotojų naudai. Specialieji kredito įstaigų ir draudimo įmonių atidėjimai. Parama. Narių mokesčiai, įnašai ir įmokos. Mokestinio laikotarpio nuostolių perkėlimas. Neleidžiami atskaitymai. Išvados.

Ištrauka

Bendrieji apskaitos principai įtvirtinti Lietuvos Respublikos įmonių finansinės atskaitomybės įstatyme ir nuo 2004 metų įsigaliojusiuose Verslo apskaitos standartuose. Nustatyta, kad įmonės, tvarkydamos buhalterinę apskaitą ir sudarydamos finansinę atskaitomybę, vadovaujasi įmonės, veiklos tęstinumo, periodiškumo, pastovumo, piniginio mato, kaupimo, palyginimo, atsargumo ir kitais apskaitos principais. Šiais principais vadovaujamasi pripažįstant pajamas ir sąnaudas bei apskaičiuojant apmokestinamąjį pelną, kiek tai neprieštarauja PMĮ nuostatoms. Vienetai, tai yra ribotos civilinės atsakomybės pelno siekiantys juridiniai asmenys, tikrosios ūkinės bendrijos, kurių visi tikrieji nariai yra akcinės bendrovės ar uždarosios akcinės bendrovės, bei kiti neribotos civilinės atsakomybės juridiniai asmenys, kurie nusprendžia finansinę atskaitomybę sudaryti savo nuožiūra, bet jie privalo vadovautis Verslo apskaitos standarto nuostatomis.


Sąnaudos – ekonominės naudos sumažėjimas dėl turto sunaudojimo, pardavimo, netekimo arba turto vertės sumažėjimo ar įsipareigojimų prisiėmimo per ataskaitinį laikotarpį, kai dėl to sumažėja nuosavas kapitalas, išskyrus tiesioginį jo mažinimą (3 VAS II sk.)
Sąnaudos apskaitoje pripažįstamos vadovaujantis kaupimo ir palyginimo principais tuo ataskaitiniu laikotarpiu, kai uždirbamos su jomis susijusios pajamos, neatsižvelgiant į pinigų išleidimo laiką. (11 VAS 3 p.).
Išlaidos, kurios nesusijusios su ataskaitinio laikotarpio pajamų uždirbimu, bet skirtos pajamoms uždirbti būsimaisiais laikotarpiais, apskaitoje registruojamos ir pateikiamos finansinėje atskaitomybėje kaip turtas. Jos sąnaudomis taps būsimaisiais laikotarpiais.
Jeigu tam tikro turto naudojimas leis uždirbti pajamas keletą ateinančių ataskaitinių laikotarpių ir dėl to pajamų ir sąnaudų ryšys gali būti nustatytas tik apytiksliai, sąnaudos apskaitoje pripažįstamos taikant netiesioginius pripažinimo būdus (pavyzdžiui, ilgalaikio turto nusidėvėjimas ir amortizacija) (11 VAS 5 p.)
Tais atvejais, kai per ataskaitinį laikotarpį padarytų išlaidų neįmanoma tiesiogiai susieti su konkrečių pajamų uždirbimu ir jos ateinančiais ataskaitiniais laikotarpiais neduos pajamų, šios išlaidos pripažįstamos sąnaudomis tą patį laikotarpį, kada buvo patirtos(11 VAS 6 p.). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-05
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis30 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis36.14 KB
Autoriusdaiva
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasDainauskienė
Švietimo institucijaAlytaus kolegija
FakultetasVadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Veiklos sanaudu apskaita [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 30 puslapių 
  • Alytaus kolegija / 4 Klasė/kursas
  • Dainauskienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą