Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Atostogų suteikimo tvarka ir apskaita

Atostogų suteikimo tvarka ir apskaita

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Darbo laiko apskaita. Atostogos. Kasmetinės atostogos. Kasmetinės minimalios atostogos. Kasmetinės pailgintos atostogos. Kasmetinės papildomos atostogos. Nedarbingumo atostogos. Darbo stažas kasmetinėms atostogoms gauti. Vidutinio darbo užmokesčio apskaičiavimas kasmetinių atostogų metu. Tikslinės atostogos. Atostogos vaikui prižiūrėti iki jam sueis treji metai. Mokymosi atostogos. Nemokamos atostogos dėl šeiminių aplinkybių ir kitų svarbių priežasčių. Kūrybinės atostogos. Atleidimas nuo darbo valstybinėms arba visuomeninėms pareigoms atlikti. Išvados.

Ištrauka

Dabartinio civilizuoto pasaulio viena svarbiausių garantijų – darbas. Valstybės tikslas pasitelkiant atskirą teisės šaką, darbo teisę, nustatyti teises normas, kurios užtikrintų darbuotojų saugumą, teisę į poilsį, teisingą apmokėjimą, socialinę apsaugą ne darbo atveju, suteiktų lygias galimybes nedarbo atveju, suteiktų lygias galimybes gauti darbą, griežtai apibrėžtų darbuotojo ir darbdavio pareigas ir teises, užkirstų kelią nelygybei vienos ar kitos pusės atžvilgiu.
Lietuvos konstitucijos keturiasdešimt devintas straipsnis skelbia: Kiekvienas dirbantis žmogus turi teisę turėti poilsį ir laisvalaikį, taip pat kasmetines mokamas atostogas. (Lietuvos Respublikos konstitucija.,V.,1994., 19 p.) Pagrindiniame Lietuvos įstatyme yra nustatyta teisė į poilsį. Ši teisė yra prigimtinė ir nepaneigiama.
Darbo tikslas- išsiaiškinti valstybės suteiktos teisės į atostogas teisinį institutą reikšmę.
Darbo objektas- aptarti kokia yra atostogų suteikimo tvarka ir apskaita
Darbo uždaviniai:
Išsiaiškinti kokios yra atostogų rūšys;
suteikimo galimybės ir tvarka;
kuo išsamiau ir tiksliau išnagrinėti poilsio laiko – atostogų – aspektą iš teorinės pusės;
Darbo metodai:
mokslinės literatūros ir kitų informacijos šaltinių analizė
teisinių dokumentų apžvalga

Darbo laiko apskaitai yra naudojami darbo laiko tabeliai: mėnesio darbo laiko apskaitos žiniaraštis (Priedas Nr.1), darbo grafikas (Priedas Nr. 2-3). Juos privalo pildyti ir individualios įmonės, jeigu turi samdomų darbuotojų. Įmonė gali pasirinkti darbo laiko apskaitos žiniaraščio formą. Kokie struktūriniai padaliniai turi pildyti darbo laiko apskaitos žiniaraščius, kas juos pildo, kur tie žiniaraščiai turi būti saugojami, reglamentuoja įmonės vadovybė, tai aptardama raštu. Už darbo laiko apskaitą įmonėje atsako jos vadovas.
Kad būtų galima darbo laiko apskaitos žiniaraščius panaudoti darbo išlaidoms apskaičiuoti, reikėtų žiniaraštyje darbuotojus sugrupuoti taip, kad be papildomo rankiojimo galima būtų priskirti jų darbo apmokėjimo išlaidas gamybos išlaidoms (tiesioginėms ar ne) arba iš karto nurašyti į veiklos sąnaudas.
Su darbo santykiais susijusių pajamų apmokestinimo apskaitos ypatumai gali būti šie: žinoti ar dirbančiajam ši darbovietė yra pagrindinė; turėti visus duomenis apie dirbantįjį ( šeimos sudėtį, vaiku skaičių ir amžių); uždarbio priskaičiavimo dokumentuose turi atspindėti visi fizinių asmenų pajamų mokesčio laikino įstatymo reikalavimai. ( Finansinės apskaitos užrašai) ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis32.29 KB
AutoriusGiedrius
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasAbromavičienė
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Atostogu suteikimo tvarka ir apskaita [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 19 puslapių 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Abromavičienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą