Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Kompiuterizuotos apskaitos projektų rengimas

Kompiuterizuotos apskaitos projektų rengimas

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Kompiuterizuotos apskaitos projektavimas. Kompiuterizuotos apskaitos kūrimo principai. Kompiuterizuotos apskaitos diegimas. Sistemos įvertinimas ir parinkimas. Kompiuterizuotos apskaitos ekonomiškumas. Apskaitos kompiuterizavimo efektyvumas. Apskaitos kompiuterizavimo problemos. Išvados.

Ištrauka

Vienas iš būdų taupiai ir racionaliai naudoti darbą, materialinius bei piniginius išteklius ir didinti gamybos efektyvumą yra valdymo bei kontrolės darbuotojų aprūpinimas operatyvia ir patikima informacija. Pagrindinis informacinio aprūpinimo didinimo kelias yra skaičiavimo technikos naudojimas tvarkant ekonominę informaciją.
Valdymo ir buhalterių struktūrų apimties ir tipų įvairovė sąlygojo daugybės kompiuterizuotų programinių sistemų sukūrimą. Buhalterinės apskaitos programų Lietuvoje yra gana daug. Tačiau, kad pasirinkti sau tinkamą programą, reikia ją gerai išsinagrinėti jos privalumus ir trūkumus. Norint sėkmingai mechanizuoti bei automatizuoti apskaitos darbus, visų pirma būtina atlikti projektuojamojo darbo tyrimą ir sukurti šių darbų mechanizavimo bei automatizavimo projektą. Tačiau atlikti skaičiavimo technikos naudojimo apskaitoje tyrimai rodo, kad dabartiniu metu daugiausiai priešprojektiniai tyrimai nedaromi, apskaitos mechanizavimas ir automatizavimas vyksta chaotiškai. Kiekviena įmonė, organizacija ar įstaiga, siekianti kompiuterizuoti apskaitą, projektine medžiaga bei programine įranga pasirūpina savo nuožiūra.(2)
Įmonė diegianti, diegianti automatizuotą duomenų bazę, turi parengti apskaitos kompiuterizavimo projektą, jį valdyti ir pritaikyti konkrečiai informacijai doroti. Todėl kompiuterizuotos sistemos projekto diegimas yra vienas iš svarbiausių sistemos kompiuterizavimo etapų. Nuo jo parengimo kokybės ir kompiuterizuotos programinės sistemos parinkimo priklausys apskaitininkų darbo našumas, apskaitinės informacijos operatyvumas, valdymo sprendimo kokybė, ūkinių operacijų kontrolės efektyvumas.(3)
Šio darbo tikslas – išsamiau panagrinėti kompiuterizuotos apskaitos diegimo projekto rengimo klausimus bei suformuoti reikalavimus jos efektyvesniam naudojimui.

Projektų sudarymas – tai procesas, kurio metu sudaroma detali informacijos dorojimo technologija.
Pagrindinis projektų rengimo tikslas – parengti informacijos dorojimo kompiuteriais variantą, kuris leistų skaičiavimus atlikti greitai, su mažiausiomis darbo ir lėšų sąnaudomis ir gauti įvairiapusę, visoms valdymo grandims reikalingą rezultatinę informaciją. Nors kompiuterizavimo projektas jokių specialių reikalavimų įmonės sąskaitų planui nekelia, tačiau diegimo patirtis parodo, kad kompiuterizuotos apskaitos sistemas lengviau adaptuoti įmonėje, kurioje išlaikytas Lietuvos Respublikos Vyriausybės rekomenduojamas visų sąskaitų suskirstymas į klases: ilgalaikis turtas, kapitalas, įsipareigojimai, pajamos, sąnaudos. Kadangi visi uždaviniai tarpusavyje glaudžiai susiję, diegimo projekte turi būti numatytas pasikeitimas informacija tarp įvairių uždavinių. Integruotas įvairių rūšių ekonominės informacijos tvarkymas remiasi vieninga pradine informacija įgalina apskaičiuoti projektinius rodiklius, visapusiškai charakterizuojančius valdomąjį objektą. Todėl pirmaeilis įmonių bei organizacijų uždavinys yra diegti integruotą ekonominės informacijos tvarkymo sistemą. (3) ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-06-11
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis17.27 KB
AutoriusRenata
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kompiuterizuotos apskaitos projektu rengimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą