Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Trumpalaikio turto įkainojimas ir apskaita Daugų seniūnijoje

Trumpalaikio turto įkainojimas ir apskaita Daugų seniūnijoje

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738
Aprašymas

Įvadas. Teorinė dalis. Buhalterinės apskaitos esmė. Buhalterinės apskaitos informacijos vartotojai. Turto sąvoka apskaitoje. Turto klasifikavimas. Trumpalaikis turtas. Trumpalaikio turto samprata ir sudėtis. Atsargos. Atsargos, jų įkainojimas ir apskaitos būdai. Atsargų sudėtis. Atsargų apskaita. Pirkėjų įsiskolinimai ir abejotinos pirkėjų skolos bei jų apskaita. Pinigų apskaita. Išankstiniai apmokėjimai. Praktinė dalis. Trumpa įmonės charakteristika. Pareigybiniai nuostatai. Įmonės valdymas. Darbų paskirstymas. Biudžeto išlaidų apskaita ir klasifikacija. Pavyzdinis sąskaitų planas ir jo sudėtis. Apskaitos formos ir registrai. Atsargų apskaita. Trumpalaikio turto apskaita. Piniginių lėšų, atsiskaitymų ir kredito operacijų apskaita. Pinigų apskaita kasoje. Kitų piniginių lėšų apskaita. Išvados.

Ištrauka

Šio kursinio darbo tikslas – susisteminti ir pagilinti žinias, išvystyti sugebėjimą sukauptą teorinę ir praktinę patirtį taikyti įmonės veiklos planavimui ateityje.
Kasdieninėje kalboje žodžiu turtas dažniausiai vadinamos brangenybės, butas, žemės sklypas, automobilis ir kiti panašūs daug kainuojantis daiktai. Apskaitoje ši sąvoka gerokai platesnė. Be aksčiau minėtų daiktų, turtui taip pat skiriamos įmonės sandėlyje laikomos prekės, žaliavos, pagaminta produkcija (visa tai apibendrintai dar vadinama atsargomis), banko sąskaitoje laikomi pinigai, taip pat įvairios skolos įmonei. Kodėl skolos įmonei laikomos turtu? Ogi, todėl, kad po mėnesio ar kelių jos virs jau aptartomis turto rūšimis (pinigais, prekėmis, automobiliu ir kt.), duodančioms įmonei naudą.
Taigi apskaitoje turtu vadinami turintys vertę ekonominiai ištekliai ir skolos įmonei, iš kurių ji gauna arba ateityje tikisi gauti kokios nors naudos. Turtas privalo turėti savininką, bet nebūtinai juo turi būti įmonė, kurioje laikomas. Dalis turto gali būti skolinta.
Vienas juridinio asmens teisių neturinčių įmonių skiriamasis bruožas – tokių įmonių savininkai už savo įmonės skolas atsako ne tik įmonės vardu įregistruotu, bet ir asmeniniu turtu. Šis juridinis faktas dažnai neteisingai interpretuojamas ir manoma, jog personalinių įmonių ir ūkinių bendrijų nuosavas turtas neatskirtas nuo savininkų turto. Apskaitos požiūriu tai visiškai klaidingas teiginys, prieštaraujantis pagrindiniams apskaitos principams, vien jau dėl tos priežasties, kad ne visas savininkų asmeninis turtas yra ir jų įmonės turtas. Neatskyrus jų, apskaitoje teks fiksuoti visai su įmonės veikla nesusijusius savininko asmeninio gyvenimo dalykus: maisto ir namų apyvokos daiktų pirkimą, mokesčius už komunalines paslaugas ir kt. Šitokia painiava tikrai baigsis nemalonumais su mokesčių inspektoriumi ir didelėmis baudomis dėl neteisingai sumokėtų mokesčių. Todėl įmonės turtą būtina atskirti nuo jos savininkų asmeninio turto.Gaminat produkciją ir teikiant paslaugas, paprastai naudojama daug įvairaus turto. Tad visas turtas, kurį valdo ir kuriuo disponuoja įmonė skirstomas į ilgalaikį turtą ir trumpalaikį.
Ilgalaikis turtas – tai turtas, kuris naudojamas įmonės ekonominei naudai gauti ilgiau nei vienerius metus ir kurio įsigijimo vertė ne mažesnė už įmonės nusistatytąją.
Trumpalaikis turtas – tai turtas, kurį numatoma sunaudoti ar panaudoti per vienerius metus, arba kurio įsigijimo vertė yra mažesnė už vertę. Vyriausybės nustatyta ilgalaikiam materialiajam turtui ( šiuo metu ne daugiau 500 Lt).
Norint išsiaiškinti trumpalaikio turto esmę reikia suprasti jo vietą buhalterinėje apskaitoje bei buhalterinės apskaitos esmę. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis31 puslapis 
Literatūros šaltiniai14 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis409.32 KB
AutoriusIrma
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojaslektorė D. Griškonienė
Švietimo institucijaAlytaus kolegija
FakultetasVadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Trumpalaikio turto ikainojimas ir apskaita Daugu seniunijoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 31 puslapis 
  • Alytaus kolegija / 3 Klasė/kursas
  • lektorė D. Griškonienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą