Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Įmonės išlaidų ir pajamų apskaita

Įmonės išlaidų ir pajamų apskaita

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233
Aprašymas

Įvadas. Teorinė dalis. Pajamos ir sąnaudos. Pajamų grupavimas. Pripažinimo kriterijai. Prekybos pajamų pripažinimas. Paslaugų pajamų pripažinimas. Palūkanų, autorinių atlyginimų, dividendų pajamų pripažinimas. Sąnaudų pripažinimas. Sąnaudų ir pajamų pripažinimo principų tarpusavio ryšiai. Pajamų ir sąnaudų įvertinimas ir apskaita. Pardavimo savikaina ir veiklos sąnaudos. Finansinės ir investicinės veiklos pajamos ir sąnaudos. Ypatingieji straipsniai. Analitinė dalis. Įprastinė veikla. Finansinė ir investicinė veikla. Ne veiklos pajamos. Sąnaudos. Veiklos sąnaudos. Išvados. Priedas (1).

Ištrauka

Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą, pasikeitė pagrindiniai mokesčių įstatymai, finansinės atskaitomybės sudarymo reikalavimai. Tai galėjo sukelti tam tikrų sunkumų apskaitos darbuotojams. Šiame kursiniame darbe nagrinėjamas vienas iš svarbiausių apskaitos skyrių – pajamų ir sąnaudų apskaita.
Kursinio darbo tikslas - paaiškinti pagrindinius pajamų ir sąnaudų apskaitos principus; ypatingas dėmesys skiriamas pajamų ir sąnaudų pripažinimo kriterijams.
Analitinėje dalyje konkrečių verslo operacijų pavyzdžiu aiškinamos įvairios pajamų ir sąnaudų apskaitos procedūros.
Prieduose pateikiamas Pavyzdinis sąskaitų planas, parengtas pagal Verslo apskaitos standarto reikalavimus.
Darbas gali būti naudingas ne tik apskaitos darbuotojams, įmonių vadovams, bet ir visiems, besidomintiems apskaita.

Svarbiausi dalykai, apibūdinantys pajamas ir sąnaudas, pateikti 11-ame verslo apskaitos standarte "Pardavimo savikaina ir veiklos sąnaudos", bei 10-ame verslo apskaitos standarte "Pardavimo pajamos" ir 18-ame tarptautiniame apskaitos standarte "Pajamos". Verslo apskaitos standartai neaprašo visų sąnaudų rūšių sąvokų, neaiškinamos finansinės investicinės veiklos sąnaudos. Tarptautinio apskaitos standarto, reglamentuojančio tik sąnaudų apskaitos principus, iš viso nėra. Tarptautiniuose apskaitos standartuose sąnaudų apskaitos principai nurodomi susijusiuose situacijuose, pavyzdžiui, atsargų sąnaudų finansinės apskaitos principai nurodyti 2-ame tarptautiniame apskaitos standarte "Atsargos", o finansinės veiklos sąnaudos – 32-ame standarte "Finansinės priemonės: atskleidimas ir pateikimas" bei 39-ame – "Finansinės priemonės: pripažinimas ir vertinimas".[1] ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis31 puslapis 
Literatūros šaltiniai6 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis70.17 KB
AutoriusKatia
Viso autoriaus darbų10 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Imones islaidu ir pajamu apskaita [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 31 puslapis 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą