Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Apskaitos politikos realizavimas įmonėje (3)

Apskaitos politikos realizavimas įmonėje (3)

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Įmonės apskaitos politikos esmė. Apskaitos politikos keitimas. Apskaitinių įvertinimų keitimas. Apskaitos klaidų taisymas. Apskaitos politikos įgyvendinimo aspektai. Išvados.

Ištrauka

Vienas iš išskirtinių rinkos santykiams pritaikytos apskaitos sistemos tikslų – tiksliai ir teisingai perteikti įmonėje vykstančius ūkinius procesus, objektyviai atspindėti įmonės finansinę būklę. O žinant, kiek gali skirtis įvairių įmonių veikla, vidinė struktūra, darbo sąlygos, akivaizdu, kad minėtą tikslą galima pasiekti tik esant lanksčiai ir kuo mažiau suvaržytai apskaitos sistemai. Praktikoje tai pasireiškia per bendrųjų apskaitos principų, jų pagrindu sukurtų ir nuolat tobulinamų alternatyvių apskaitos būdų ir metodų patvirtinimą. Turinio pirmenybė prieš formą bei galimybė nesilaikyti net ir valdžios patvirtintų reglamentų numatyta net ir Vakarų valstybių bei tarptautiniuose dokumentuose (pvz., Ketvirtojoje Europos Sąjungos direktyvoje), bet ir Lietuvos teisės aktuose (LR Vyriausybės 1993 10 27 nutarimu Nr. 804 patvirtintos "Įmonių, turinčių juridinio asmens teises, metinės finansinės atskaitomybės sudarymo tvarkos" 10 punkte). Ši teisė priskirtina toms nuostatoms, kurios privalo būti įrašytos visų Europos Sąjungos valstybių pagrindiniuose apskaitą reglamentuojančiuose dokumentuose, todėl ateityje ji neturėtų išnykti iš mūsų dokumentų, priešingai, - ją būtina įrašyti naujajame Buhalterinės apskaitos pagrindų įstatyme.
Taigi valdžia, suteikdama beveik nevaržomą laisvę, turėtų pareikalauti, kad įmonė pasirinktų ir paskelbtų, kokiais apskaitos būdais ir metodais formuojama finansinėje atskaitomybėje pateikiama apskaitinė informacija. Tokie duomenys ne tik leis apskaitinės informacijos vartotojams geriau suvokti finansinėje atskaitomybėje pateiktų duomenų suformavimo pagrindą bei tiksliau palyginti skirtingų įmonių atskaitomybės duomenis, bet ir bus įmonei kaip savotiška apskaitos tvarkymo instrukcija. Be to, apskaita, būdama viena iš svarbiausių įmonės valdymo elementų, taip pat turi būti valdoma.
Įmonėje taikomi apskaitos būdai, metodai, vidaus tvarkos, kurie, vadovų manymu, palankiausiai atspindi tų įmonių veiklos rezultatus bei finansinę padėtį, suformuoja įmonės apskaitos politiką.

Apskaitos politika – bendrieji principai, apskaitos metodai ir taisyklės, skirti ūkio subjekto apskaitai tvarkyti ir finansinei atskaitomybei sudaryti bei pateikti. Įmonės apskaitos politika suprantama plačiai: tai savininko teisė parengti ir taikyti apskaitos politiką atsižvelgiant į konkrečias verslo sąlygas ir įmonės ypatybes. Įmonės apskaitos politika glaudžiai susijusi su bendraisiais apskaitos principais, TAS, VAS bei apskaitos tvarkymą reglamentuojančiais įstatymais.
Apskaitos politika reglamentuojama trimis lygiais:
● tarptautiniu mastu (Lietuvai įstojus į ES, buhalterinė apskaita turi atlikti TAS reikalavimus);
● valstybės mastu (įmonių apskaitos politika apibrėžiama atskirais reglamentais: įvairiais nutarimais ir netiesiogiai Buhalterinės apskaitos įstatymu bei 7 VAS "Apskaitos politikos, apskaitinių įvertinimu keitimas ir klaidų taisymas");
● įmonės mastu (įmonių apskaitos politika reglamentuojama įmonės vadovo įsakymais ir vyriausiojo buhalterio nurodymais).
Buhalterinės apskaitos įstatyme numatyta vyriausiojo buhalterio ir apskaitos paslaugas teikiančios įmonės atsakomybė:
1) vyriausiasis buhalteris ir apskaitos paslaugas teikianti įmonė atsako už buhalterinių įrašų teisingumą ir finansinės atskaitomybės pateikimą laiku;
2) vyriausiojo buhalterio atsakomybę nustato Lietuvos Respublikos teisės aktai;
3) apskaitos paslaugas teikiančios įmonės atsakomybė nustatoma rašytinėje sutartyje, sudarytoje su užsakovu. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis15.75 KB
AutoriusNeringa
Viso autoriaus darbų11 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojaslektorė Ramona Ulozienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Apskaitos politikos realizavimas imoneje (3) [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Kauno kolegija / 2 Klasė/kursas
  • lektorė Ramona Ulozienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą