Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Ilgalaikaikio materialinio turto apskaita: GKĮ "J. Kvederis"

Ilgalaikaikio materialinio turto apskaita: GKĮ "J. Kvederis"

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. J. Kvederio gamybinės komercinės įmonės apibūdinimas. J. Kvederio GKĮ trijų metų santykiniai rodikliai buvo tokie. J. Kvederio GKĮ 2002 – 2004 m. santykiniai rodikliai. Ilgalaikio materialiojo turto pirminė apskaita. Ilgalaikio materialiojo turto pripažinimas ir skirstymas. Ilgalaikio materialiojo turto įsigijimo apskaita. Ilgalaikio materialiojo turto įsigijimo savikaina. Ilgalaikio materialiojo turto sintetinė ir analitinė apskaita. Ilgalaikio materialiojo turto nusidėvėjimo normatyvai. Ilgalaikio materialiojo turto perkainojimo ir remonto apskaita. Ilgalaikio turto nurašymo apskaita. Išvados.

Ištrauka

Darbo tikslas: surinkti ir apibendrinti įvairių šaltinių, teisės aktų, įstatymų, norminių aktų, įsakymų, nutarimų bei pasirinktos įmonės apskaitos informaciją tema ,,Ilgalaikio materialiojo turto apskaita".
Ilgalaikio materialiojo turto apskaitą reglamentuoja daugybė įstatymų, norminių aktų, įsakymų, nutarimų ir pan. Pagrindinis, nuo 2004 m. sausio 1 d. įsigaliojęs, ilgalaikio materialiojo turto įvertinimo, įsigijimo, nusidėvėjimo, perkainojimo, remonto, nurašymo apskaitą reglamentuojantis įsakymas yra 12 – asis verslo apskaitos standartas (VAS) ,,Ilgalaikis materialusis turtas".
Kiekviena įmonė nepriklausomai nuo jos veiklos, disponuoja didesniu ar mažesniu ilgalaikiu materialiuoju turtu. ,,Ilgalaikis turtas, arba pagrindinės priemonės, yra būtinas visoms įmonėms bei organizacijoms nepriklausomai nuo jų veiklos pobūdžio. Įvairioms ūkinės veiklos rūšims reikia įvairaus ilgalaikio turto. Kiekviena įmonė turi tiksliai žinoti, kokio dydžio turtu ji disponuoja, ir privalo nustatyti optimalų ilgalaikio turto dydį bei struktūrą. Norint tai atlikti reikia kruopščiai tvarkyti ilgalaikio turto apskaitą." [6, p. 196]
Efektyvus ilgalaikio materialiojo turto panaudojimas lemia įmonės veiklos sėkmę. Teisingai naudojamas, skirstomas, vertinamas ir nudėvimas turtas lemia kiekvienos įmonės gyvavimo sėkmę. Ilgalaikis materialusis turtas dėl jo brangumo ir didelės reikšmės kiekviename versle turi būti saugomas ir vertinamas.
Siekiant suformuluoto tikslo, darbe sprendžiami šie konkretūs uždaviniai:
1. Išanalizuoti pasirinktos įmonės trijų metų santykinius rodiklius.
2. Aptarti J. Kvederio gamybinėje komercinėje įmonėje (GKĮ) naudojamus ilgalaikio materialiojo turto pirminės apskaitos dokumentus, ilgalaikio materialiojo turto pripažinimo ir skirstymo kriterijus.
3. Pateikti ir aptarti nagrinėjamoje įmonėje naudojamus sintetinius ir analitinius apskaitos registrus, išanalizuoti ilgalaikio materialiojo turto nusidėvėjimo, perkainojimo, remonto ir nurašymo apskaitą.
Tyrimo objektas – ilgalaikio materialaus turto apskaita.
Tyrimo metodai – mokslinės literatūros, įstatymų, norminių aktų, įsakymų bei Interneto šaltinių sisteminimas ir analizė, siekiant atsakyti į suformuluotus uždavinius.
Pagrindinės sąvokos:
,,Ilgalaikis materialusis turtas (toliau – ilgalaikis turtas arba turtas) – materialusis turtas, kuris teikia įmonei ekonominės naudos naudojamas ilgiau nei vienerius metus ir kurio įsigijimo (pasigaminimo) savikaina yra ne mažesnė už įmonės nusistatytą minimalią ilgalaikio materialiojo turto vertę.
Balansinė vertė – suma, kuria turtas yra parodomas balanse. Ilgalaikio materialiojo turto balansinė vertė yra lygi jo likutinei vertei.
Įsigijimo (pasigaminimo) savikaina – sumokėta (mokėtina) pinigų ar pinigų ekvivalentų suma ar kito mainais atiduoto ar sunaudoto turto, kuris naudojamas įsigyjant ar gaminant turtą, vertė.
Likutinė vertė – suma, gauta iš ilgalaikio materialiojo turto įsigijimo (pasigaminimo) savikainos atėmus nusidėvėjimo sumą, sukauptą per visą jo naudingo tarnavimo laiką, pridėjus visus šio turto vertės padidėjimus ir atėmus visus jos sumažėjimus.
Likvidacinė vertė – suma, kurią įmonė tikisi gauti už turtą jo naudingo tarnavimo laiko pabaigoje, įvertinus būsimas likvidavimo ir perleidimo išlaidas.
Naudingo tarnavimo laikas – laikotarpis, kuriuo įmonė tikisi naudoti riboto naudojimo laiko turtą, arba gaminių ar produkcijos vienetų, kuriuos įmonė tikisi pagaminti (gauti) naudodama šį turtą, skaičius.
Nudėvimoji vertė – suma, gauta iš riboto naudojimo laiko ilgalaikio materialiojo turto įsigijimo (pasigaminimo) savikainos atėmus numatytą likvidacinę vertę.
Nusidėvėjimas – riboto naudojimo laiko turto nudėvimosios vertės priskyrimas sąnaudoms ir paskirstymas per visą planuojamą naudingo tarnavimo laiką, atsižvelgiant į realų to turto ekonominės vertės kitimą.
Nuvertėjimas (nuostolis dėl vertės sumažėjimo) – suma, kuria turto balansinė vertė yra didesnė už jo atsiperkamąją vertę.
Tikroji vertė – suma, už kurią gali būti apsikeista turtu ar paslaugomis arba kuria gali būti užskaitytas tarpusavio įsipareigojimas tarp nesusijusių šalių, kurios ketina pirkti / parduoti turtą arba užskaityti tarpusavio įsipareigojimą." [15] ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-10-09
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai17 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis38.96 KB
AutoriusJurgita
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ilgalaikaikio materialinio turto apskaita GKI J. Kvederis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą