Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Įmonės pelno analizė: UAB "Jalsė"

Įmonės pelno analizė: UAB "Jalsė"

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647
Aprašymas

Santrauka. Summary. Įvadas. Literatūros apžvalga. UAB "Jalsė" įmonės ekonominės veiklos apibūdinimas. UAB "Jalsė" įmonės pelno analizė ir jos rodikliai. Išvados ir pasiūlymai. Priedai (2).

Ištrauka

Finansinė analizė yra sudėtinė ūkio subjekto ekonominės analizės dalis. Tačiau rinkos ekonomikos sąlygomis finansinė analizė egzistuoja ir kaip savarankiškas mokslas, apibendrinantis praktikoje vykstančius finansinės veiklos procesus, jų dėsningumus bei įvertinantis įmonės finansinę būklę.
Finansinė analizė susijusi su tam tikros veiklos prognozavimu, planavimu, apskaita ir kontrole (vidaus auditu). Gavus informaciją iš tyrimo subjekto padalinių (atsakingų asmenų) ir pasitelkus finansinės analizės metodus bei būdus, siekiama objektyviai įvertinti tiriamo subjekto finansinę veiklą ir būklę, kad galima būtų įvertinti anksčiau priimtus sprendimus bei priimti perspektyvius valdymo sprendimus.
Taigi finansų analizės tyrimo objektas yra įmonių finansinė veikla bei jos rezultatai, parodomi alternatyviuose projektuose, apskaitos, atskaitomybės medžiagoje ir kituose informacijos šaltiniuose.
Analizuojant įmonių finansinę veiklą, išsiaiškinamas projektinių užduočių (verslo plano) įvykdymas, lyginant faktinius rodiklius su projektiniais, taip pat jos pasikeitimo priežastys, įvertinamos bei apskaičiuojamos finansinių rezultatų didinimo galimybės ir numatomos konkrečios, realios bei pagrįstos alternatyvios organizacinės, techninės, socialinės, ekonominės jų panaudojimo priemonės.
Pažymėtina, kad rinkos ekonomikos sąlygomis ūkio subjektų finansinė veikla yra labai dinamiška, rizikinga, todėl, analizuojant ją, tai reikia turėti galvoje ir analizę atlikti laiku. Taip pat svarbu gerai ištirti įmonių padalinių finansinius rodiklius. Tokios analizės išvados reikalingos operatyviam padalinio veiklos planavimui, kai tenka priimti valdymo sprendimus. Finansų analizė, kaip reikšminga įmonės finansinės būklės aiškinimo ir gerinimo bei jos valdymo racionalizavimo priemonė, be to, gali būti svarbi ir kaip įmonės veiklos kontrolės forma. Remiantis finansų analizės duomenų baze, galima daryti įmonės veiklos efektyvumą, pelningumą ir jos perspektyvumą apibūdinančias išvadas bei, remiantis jomis, kurti ir diegti naujus projektus. Tik savalaikė ir objektyvi finansų analizė sudaro galimybę įvairių lygių vadovams parengti alternatyvius savo veiklos modelius ir priimti racionalesnius valdymo sprendimus tam tikram laikotarpiui.
Rinkos ekonomikos šalyse finansinei analizei keliami uždaviniai dažniausiai siejami su jos vartotojų poreikiais. Įmonės vadovus labiausiai domina įmonės plėtimosi perspektyvos, pelningumas, veiklos efektyvumas ir strategija.
Įmonės ūkinės veiklos vertinimo kriterijus yra finansiniai rezultatai. Įmonių ir organizacijų finansiniai rezultatai yra nevienareikšmė sąvoka ir, priklausomai nuo analizei keliamų uždavinių, analitikai gali ją nevienodai interpretuoti. Prie ūkio subjektų finansinių rezultatų galima priskirti bendrąjį, veiklos, įprastinės veiklos pelną, grynąjį pelną (nuostolį), pelno paskirstymo rezultatus, finansinės būklės pakitimų rezultatą (pinigų srautus), pelningumo rodiklius.
Praktikoje daug dėmesio skiriama pelnui įvertinti, jį veikiantiems veiksniams apskaičiuoti bei finansinių rodiklių analizei, mažiau reikšmės teikiant gamybos rodiklių analizei. Tačiau nereikia užmiršti, kad pelno dydį dažniausiai sąlygoja gamybos veiksniai, su kuriais jis nepaprastai glaudžiai susijęs. Todėl, norint nustatyti ir objektyviai įvertinti įmonės pelną, būtina atlikti išsamią visų įmonės ūkinę prekybinę veiklą apibūdinančių rodiklių analizę. Atliekant finansinių rodiklių analizę, galima apskaičiuoti tik galutinių (rezultatinių) gamybos rodiklių įtaką pelnui. Tačiau kiekvienu atveju, atliekant analizę, reikia ieškoti veiksnių, nulemiančių įmonės pelną, jos finansinę būklę, taip pat įvertinti jų veikimo kryptį bei priklausomybę nuo įmonės veiklos ir išorinių priežasčių.
Šiame darbe išanalizuosime įmonės pelną ir jį nulemiančius veiksnius bei pateiksime išvadas ir pasiūlymus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis43 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis87.24 KB
AutoriusIneta
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Imones pelno analize UAB Jalse [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą