Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Trumpalaikio turto apskaita

Trumpalaikio turto apskaita

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Trumpalaikio turto apskaita (atsargų apskaita). Įvadas. Atsargų apskaita. Periodinė atsargų apskaita įmonėse. Atsargų apskaitos ypatumai perdirbimo įmonėse. Reikalavimai atsargų įsigijimo dokumentams. Atsargų priėmimo tvarka ir užpajamavimas. Atsargų išdavimo operacijų dokumentavimas. Įsigytų atsargų įvertinimas. Priedai (1). Sprendimas. Apskaičiavimai. Išvados. Lentelių sąrašas. Objektų sąrašas. Abėcėlinė rodyklė.

Ištrauka

Trumpalaikiam turtui priskiriamas per vieną ataskaitinį laikotarpį (vienerius finansinius metus) pajamoms uždirbti sunaudojamas turtas. Turtas trumpalaikiu (kaip ir ilgalaikiu) laikomas ne kalendorine, bet ekonomine prasme. Turto priskyrimą trumpalaikiam ar ilgalaikiam lemia ne tiek šio turto pobūdis, kiek įmonės veiklos aplinkybės. Taigi turtas skirstomas į trumpalaikį ir ilgalaikį pagal jo sunaudojimo per vieną pajamų uždirbimo laikotarpį požymį.
Per vieną ataskaitinį laikotarpį visiškai sunaudojamas turtas laikomas trumpalaikiu visiškai neatsižvelgiant į šio turto kainą. Trumpalaikiu turtu gali būti net pastatai, jeigu jie naudojami ne pačios įmonės gamybinei (prekybinei) veiklai vykdyti, o skirti perparduoti, pavyzdžiui, ilgalaikiu turtu prekiaujančioje įmonėje , kuri pastatų neįsigyja naudoti ilgą laiką, bet nuperka tikėdamasi perparduoti šiuos pastatus už didesnę kainą. Taigi įmonėje trumpalaikis turtas ( pavyzdžiui, atsargos sandėlyje) fiziškai gali būti ir labai ilgą laiką – net keletą ar kelioliką metų. Tačiau pradėtas naudoti pajamoms uždirbti šis turtas bus sunaudotas visas iš karto, o ne palaipsniui jo vertė bus perkelta į naujai gaminamą produkciją (arba prekybos įmonėse – į perparduodamą prekių savikainą arba įmonės veiklos sąnaudas).
Kiekvienai įmonei labai svarbu ilgalaikis turtas, kaip jos stabilumo garantas. Tačiau labai svarbus ir trumpalaikis turtas. Pavyzdžiui, parduoti įmonės pastatą net ir labai norint būna nelengva. Pirmiausia visada atima nemažai laiko. Antra vertus, praradus patalpas vargu ar būtų įmanoma ateityje uždirbti bent kiek daugiau pelno, nes dėl nuomos sąnaudų įmonės finansinė būklė dar labiau pablogėtų. Tuo tarpu atsargas, kaip ir visą trumpalaikį turtą, palyginti greitai galima paversti pinigais jas pardavus. Todėl dėl šios priežasties trumpalaikis turtas ilgalaikio turto atžvilgiu ir laikomas likvidesniu. Taigi trumpalaikis turtas turi būti vertingas: sugedusių ar tiesiog niekam nereikalingų atsargų ir parduoti niekada nepavyktų. Dėl to šitoks nieko nevertas turtas kartais dar vadinamas nelikvidžiu.
Labai svarbus materialinių vertybių apsaugos nuo potencialių grobstytojų klausimas. Dilema kas geriau: leisti daug pinigų buhalterinei apskaitai ar geriau leisti truputį pagrobstyti anksčiau ar vėliau tenka spręsti beveik kiekvienam buhalteriui. Taigi todėl būtina gerai įsisąmonti: periodinių atsargų apskaitos būdų taikymas visiškai nereiškia, kad tos atsargos apskritai neapskaitomos, tačiau jų apskaita ir apsauga turi būti vykdoma specialiai tam skirtomis, bet ne finansinės apskaitos priemonėmis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis62.25 KB
AutoriusAlina
Viso autoriaus darbų18 darbų
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Trumpalaikio turto apskaita [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą