Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Ilgalaikio materialiojo turto nusidėvėjimo apskaita įmonėje

Ilgalaikio materialiojo turto nusidėvėjimo apskaita įmonėje

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Ilgalaikio materialiojo turto samprata, jo klasifikavimas ir įvertinimas. Ilgalaikio materialiojo turto nusidėvėjimo apskaita. IMT nusidėvėjimo principai. MIT nusidėvėjimo metodų klasifikavimas. Ilgalaikio turto nusidėvėjimo skaičiavimo žiniaraštis. IMT netekimo apskaita. IMT perleidimo ypatumai. IMT turto nurašymas. "X" įmonės ilgalaikio materialiojo turto nusidėvėjimas ir jo apskaita. Išvados.

Ištrauka

Kiekviena įmonė, nesvarbu, kokia jos nuosavybės forma, veiklos pobūdis ir dydis, disponuoja tam tikru turtu. Visas įmonės turtas skirstomas į ilgalaikį ir trumpalaikį pagal tai, kiek ilgai juo įmonė numato naudotis uždirbdama pajamas. Ilgalaikiu turtu pripažįstamas įmonės turtas, kurį ji numato naudoti gamybinėje, prekybinėje, administracinėje ar kitoje veikloje (pavyzdžiui, nuomoti tretiesiems asmenims), uždirbdama pajamas ilgiau nei vienerius finansinius metus. Finansinėje apskaitoje ir atskaitomybėje (balanse) ilgalaikis įmonės turtas, atsižvelgiant į jo pobūdį, skirstomas į nematerialųjį ir materialųjį. Neturintis fizinės daiktinės struktūros ilgalaikis turtas, pavyzdžiui, prekių ženklai, autorių teisės, patentai, licencijos, prestižas, priskiriamas nematerialiajam turtui, o fizinę daiktinę struktūrą turintis turtas, pavyzdžiui, žemė, pastatai, statiniai, transporto priemonės, įrengimai ir panašus turtas, – ilgalaikiam materialiajam turtui. Šiame kursiniame darbe atliekama ilgalaikio materialiojo turto nusidėvėjimo apskaita.
Apskaita – nuoseklus įmonės atliktų ūkinių operacijų fiksavimas bei jų analizavimas, būsimųjų įvykių prognozavimas.
Ilgalaikis turtas - turtas, kuris naudojamas įmonės ekonominei naudai gauti ilgiau nei vienus metus ir kurio įsigijimo vertė ne mažesnė už įmonės nusistatytą.
Ilgalaikis materialusis turtas – materialusis turtas, kuris teikia įmonei ekonominės naudos, naudojamas ilgiau nei vienerius metus, ir kurio įsigijimo (pasigaminimo) savikaina yra ne mažesnė už įmonės nusistatytą minimalią ilgalaikio materialiojo turto vertę.
Gamybinėse bei turto nuomos įmonėse, IMT sudaro didžiausią viso turto dalį. Todėl labai svarbu pagal tinkamą metodą apskaičiuoti IMT nusidėvėjimą (amortizaciją). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai10
Dydis48.26 KB
AutoriusGiedre
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasAsist. A. Rupšlaukis
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ilgalaikio materialiojo turto nusidevejimo apskaita imoneje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 21 puslapis 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Asist. A. Rupšlaukis
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą