Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Komandiruočių išlaidų įforminimas ir apskaita

Komandiruočių išlaidų įforminimas ir apskaita

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Komandiruotės samprata. Komandiruočių išlaidas reglamentuojantys nutarimai. Komandiruočių įforminimo dokumentai. Komandiruočių išlaidos, jų apskaita. Dienpinigių išlaidos. Gyvenamojo ploto nuomos išlaidos. Kelionės ir degalų įsigijimo išlaidos. Dokumentų, susijusių su komandiruote, tvarkymo išlaidos. Ryšių (pašto ir telekomunikacijų) išlaidos. Registravimosi renginyje mokesčio ar bilietų į renginį pirkimo išlaidos. Valiutos keitimo kredito įstaigose išlaidos. Išvados.

Ištrauka

Referate nagrinėjama kiekvienai įmonei aktuali tema "Komandiruočių išlaidų įforminimas ir apskaita". Taigi šio darbo objektas yra darbuotojų komandiruotės, o pagrindinis tikslas — aptarti komandiruočių išlaidų įforminimą ir apskaitą.
Šiame darbe keliami tokie pagrindines dėstymo dalis atitinkantys uždaviniai:
1. Apibūdinti komandiruotės sampratą;
2. Nurodyti komandiruočių išlaidas reglamentuojančių Lietuvos Respublikos vyriausybės nutarimų sąrašą;
3. Pateikti komandiruočių įforminimo dokumentus;
4. Aptarti komandiruočių išlaidas, jų apskaitą.
Pirmojoje darbo dalyje apibrėžiama komandiruotės sąvoka. Antrojoje dalyje nurodomi komandiruočių išlaidas reglamentuojantys galiojantys Lietuvos Respublikos vyriausybės nutarimai Trečiojoje darbo dalyje pateikiami komandiruočių įforminimo dokumentai. Ketvirtojoje referato dalyje aptariamos galimos komandiruočių išlaidos bei jų apskaita. Darbas baigiamas trumpu apibendrinimu — išvadomis, pateikiamas naudotos literatūros ir šaltinių sąrašas. Darbe remiamasi naujausiais straipsniais ir pranešimais spaudoje bei internete.


Pagal Pelno mokesčio įstatymo (PMĮ) 17 straipsnio nuostatas komandiruočių sąnaudos, apskaičiuojant apmokestinamąjį pelną, priskiriamos ribojamų dydžių leidžiamiems atskaitymams. Kaip aiškina VMI (Valstybinė mokesčių inspekcija) prie Finansų ministerijos Teisės departamento Tiesioginių mokesčių skyriaus vyriausioji specialistė Jolita Mazėtienė, komandiruote yra laikomas teisės aktų nustatyta tvarka įformintas darbuotojo išvykimas iš nuolatinės darbo vietos vieneto administracijos vadovo arba įgalioto asmens, arba individualios įmonės savininko siuntimu atlikti darbo funkcijų, tarnybinio pavedimo ar kelti kvalifikaciją (Mazėtienė, 2007, p.6). Komandiruote taip pat yra laikoma:
1. Individualios įmonės savininko, ūkinės bendrijos tikrojo nario, kurio darbo bei apmokėjimo už darbą tvarka numatyta bendrosios jungtinės veiklos sutartyje, išvykimas iš nuolatinės darbo vietos darbo funkcijoms atlikti;
2. Pagal Lietuvos Respublikos įstatymo "Dėl darbuotojų dalyvavimo priimant sprendimus Europos bendrovėse" nuostatas sudaryto specialiojo derybų komiteto, Europos bendrovės darbo tarybos ir Europos bendrovės darbo tarybos komiteto narių išvykimas dalyvauti šio specialiojo derybų komiteto, Europos bendrovės darbo tarybos ar Europos bendrovės darbo tarybos komiteto posėdžiuose;
3. Pagal Lietuvos Respublikos įstatymo "Dėl darbuotojų dalyvavimo priimant sprendimus Europos kooperatinėse bendrovėse" (Žin., 2006, Nr. 141-5387) nuostatas sudaryto specialiojo derybų komiteto, Europos kooperatinės bendrovės darbo tarybos ir Europos kooperatinės bendrovės darbo tarybos komiteto narių išvykimas dalyvauti šio specialiojo derybų komiteto, Europos kooperatinės bendrovės darbo tarybos ar Europos kooperatinės bendrovės darbo tarybos komiteto posėdžiuose.
Kadangi specialiojo derybų komiteto, Europos bendrovės (ar Europos kooperatinės bendrovės) darbo tarybos ir Europos bendrovės (ar Europos kooperatinės bendrovė) darbo tarybos komiteto narių komandiruočių klausimai šiuo metu nėra aktualūs, šiame darbe toliau nagrinėjamos tik su vieneto darbuotojo, individualios įmonės savininko ar ūkinės bendrijos tikrojo nario komandiruote susijusios išlaidos.
Komandiruote nelaikomas vienetų darbuotojų, individualių įmonių savininkų ar ūkinių bendrijų tikrųjų narių išvykimas už Lietuvos Respublikos ribų į užsienį, jei jie vienoje vietoje užsienyje būna ilgiau kaip 183 dienas, išskyrus darbuotojus, kurių darbas susijęs su važinėjimu arba yra kilnojamasis ar pakaitinis (pamaininis). 183-jų dienų apribojimas taikomas kiekvienai komandiruotei atskirai ir per mokestinį laikotarpį nėra sumuojamas. Jei komandiruotė į užsienį viršija 183 dienas, toks išvykimas nelaikomas komandiruote. Šis reikalavimas netaikomas Lietuvos Respublikos laivo įgulos jūreiviams, nes jų darbas yra susijęs su važinėjimu. Darbuotojams, kurių darbas susijęs su važinėjimu arba yra kilnojamasis ir dėl to padidėja jų išlaidos, išlaidos gali būti kompensuojamos pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. sausio 28 d. nutarimu Nr. 116 patvirtintą Kompensuojamų išmokų dydį ir mokėjimo tvarką (Žin., 2003, Nr. 11-413). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis29.31 KB
AutoriusJolita
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasdoc. dr. Gailutė Gipienė
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasKauno humanitarinis fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Komandiruociu islaidu iforminimas ir apskaita [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • doc. dr. Gailutė Gipienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą