Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Bendrieji apskaitos principai (6)

Bendrieji apskaitos principai (6)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Įvadas. Bendrieji apskaitos principai. Įmonės principas. Įmonės tęsiamos veiklos principas. Periodiškumo principas. Apskaitos pastovumo principas. Atsargumo (apdairumo) principas. Piniginio įkainojimo principas. Kaupimo principas. Palyginimo principas. Išvados. Praktinė užduotis. 1. Užregistruoti ūkines operacijas Bendrajame žurnale ir perkelti į Didžiosios knygos sąskaitas. 2. Atlikti koregavimus ir parengti UAB "Šiluma" 20X5 m. sausio 31 d. Bandomąjį balansą, pelno (nuostolio) ataskaitą, balansą.

Ištrauka

Siekiant užtikrinti, kad visi suinteresuotieji asmenys, susipažindami su finansinės atskaitomybės duomenimis būtų tikri, kad šiuos duomenis supranta taip, kaip juos traktavo atskaitomybės rengėjai, Tarptautiniuose apskaitos standartuose, Europos Sąjungos direktyvose, reglamentuojančiose buhalterinės apskaitos vedimą ir finansinės apskaitos parengimą, taip pat analogiškuose nacionaliniuose reglamentuose formuluojami Bendrieji apskaitos principai (BAP) – taisyklės, kuriomis vadovaujasi rengiant finansinę atskaitomybę. Nors minėtuose norminiuose aktuose šie principai kartais traktuojami šiek tiek skirtingai, vis dėlto iš esmės jie deklaruoja vienodas finansinės apskaitos vedimo ir atitinkamos atskaitomybės parengimo normas.
Apskaitos principų visuotinumas arba bendrumas reiškiasi dviem požiūriais. Pirmas ir svarbiausias – šiuos principus pripažįsta ir vienodai traktuoja visi ar bent absoliuti dauguma žmonių. Kai kuriose valstybėse šie principai netgi neįteisinami įstatymiškai, nes manoma, kad visi apskaitininkai be griežto valstybinio reglamentavimo jais vadovaujasi kaip savaime suprantamais. Tai daryti juos verčia sveika nuovoka ir praktinis būtinumas bei apskaitininkų darbo patirtį. Kitas bendrumo aspektas – bendraisiais apskaitos principais vadovaujamasi vedant visų įmonių finansinę apskaitą nepaisant jų dydžio, nuosavybės formos, gamybos technologijų bei organizacinių ypatumų. Tai labai svarbu, nes, priimant finansinės apskaitos duomenis, sudaroma finansinė atskaitomybė, pagal kurią sprendimus priima daugelis esančių ir potencialių įmonės savininkų, kreditorių bei kitų kontrahentų. Beje, kai kuriose įmonėse pasitaiko išimčių (kartai kai kurių principų atsisakoma dėl optimalumo reikalavimo, norint supaprastinti palyginti sudėtingą buhalterinę apskaitą), tačiau tada apie tai pranešama visiems, kas naudojasi tokių įmonių apskaitos ar atskaitomybės duomenimis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis28 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis72.78 KB
Autoriusausra
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bendrieji apskaitos principai (6) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 28 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą