Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Apskaitos vaidmuo įmonės valdyme

Apskaitos vaidmuo įmonės valdyme

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132
Aprašymas

Įvadas. Informacijos šaltinių apžvalga. Apskaitos sistemos pagrindas – bendrieji apskaitos principai. Finansinės apskaitos tvarkymo metodai įmonėse. Apskaitos informacijos vartotojai. Darbo metodai ir priemonės. Darbo rezultatai ir jų aptarimas. Išvados ir rekomendacijos.

Ištrauka

Buhalterinė apskaita – ir finansinė, ir valdymo – labai reikalinga laisvosios rinkos verslui pažinti. Finansinė apskaita pateikia duomenis išoriniams įmonės informacijos vartotojams, o valdymo – tos įmonės vadovams. Apskaita pateikia apibendrintus duomenis apie daugybę tarpusavyje susietų ūkinių įvykių. Buhalterinėse ataskaitose pateikiami duomenys ne apie pavienius ūkinius faktus, bet apie bendrąsias įmonės vystymosi tendencijos ir apie turimo turto būklę ir jo savininkus. Ataskaitų duomenys reikalingi tiek išoriniams tiek ir vidiniams apskaitos duomenų vartotojams. Tiesiogiai suinterisuoti apskaitine informacija gali būti ir vidiniai ir išoriniai vartotojai. Vidiniai apskaitos informacijos vartotojai, tai esantys ir potencialūs įmonės savininkai, įmonės savininkai, įmonės administracija ir valdytojai, įmonės darbuotojai, o išoriniai vartotojai – esantys ir potencialūs kreditoriai, tiekėjai, pirkėjai. Buhalterinės apskaitos informacija domina ir įvairias apskaitos institucijas.
Pagrindinis finansinės apskaitos tikslas – teikti finansinę informaciją suinteresuotoms šalims, kad šios įvertintų įmonės laimėjimus ir jos finansinę padėtį. Valdymo apskaitos tikslas – teikti naudingą informaciją įmonės valdytojams, kad šie priimtų teisingus valdymo sprendimus.
Specifiniai apskaitos tikslai yra teikti informaciją specifiniams klausimams spręsti. Tai gali būti informacija, kurios reikia pinigų srautams reguliuoti, finansinei būklei įvertinti, informacija apie darbo užmokestį ar turimus fondus.
Šio darbo tiklas – įvertinti ir atskleiti apskaitos vaidmenį įmonių valdymo procese.
Siekiant tikslo sprendžiau šiuos uždavinius:
1. Nustatyti galimus apskaitos informacijos šaltinius
2. Išsiaiškinti apskaitos informacijos vartotojus.
3. Išanalizuoti UAB "ZIBININKAI PROPERTY" apskaitos teikiama informacija valdymui.
Rašant darbą taikiau šiuos metodus: teisės aktų, mokslinės, periodinės literatūros analizę, sociologinių tyrimų duomenų, statistinių duomenų analizę, teorinio išdėstymo, aprašomąjį, atvejų analizės, lyginamosios analizės, prognostinį.
Padarius šį darbą, aš turėčiau žinoti finansinių rinkų egzistavimo pagrindus; mokėti įvertinti vyriausybės vykdomos politikos teisinius, ekonominius ir finansinius aspektus; gebėti įvertinti įmonių organizavimo ir veiklos ypatumus; formuoti ir įvertinti apskaitos informacijos vaidmenį įmonių ūkinėje ir finansinėje veikloje; mokėti įvertinti ūkio subjektų ekonominius procesus, juos pavaisduoti apskaitoje; gebėti atlikti ataskaitinio laikotarpio pabaigos procedūras; gebėti apskaityti ir kontroliuoti ūkio subjektų piniginį turtą; mokėti tvarkyti ilgalaikio turto apskaitą; gebėti vertinti apsirūpinimo atsargomis poreikius ir tvarkyti jų apskaitą; gebėti tvarkyti darbo ir darbo išteklių apskaitą; gebėti tvarkyti apskaitą juridinio asmens teisių neturinčioje įmonėje; gebėti paaiškinti mokesčių teisinius aspektus bei mokėti tvarkyti jų apskaitas; gebėti sudaryti prekybinės įmonės išplėstinę pelno (nuostolio) ataskaitą; įvertinti gamybinės veiklos ypatumus ir apskaityti gamybos išlaidas bei produkcijos savikainą; įvertinti veiklos finansavimą, apskaityti nuosavybę ir įsipareigojimus; mokėti nustatyti finansinius rezultatus ir pavaizduoti juos apskaitoje; gebėti apibendrinti, analizuoti apskaitos duomenis; gebėti parengti metinę finansinę; mokestinę ir statistinę atskaitomybę; objektyviai įvertinti ūkio subjektų finansinės veiklos rezultatus; žinoti audito organizavimo pagrindines procedūras; gebėti bendrauti ir bendradarbiauti; organizuoti, vadovauti, dirbti kolektyve; žinoti administracinės ir kanceliarinės kalbos ypatumus; mokėti paaiškinti finansinių rinkų funkcijas, cirkuliacijos procesus juose; gebėti įvertinti valstybės pajamas ir išlaidas; mokėti įvertinti socialinio draudimo fondo veiklos pagrindines nuostatas; mokėti taikyti finansinės kontrolės metodus; žinoti draudimo įmonių veiklos specifiką bei mokėti tvarkyti finansus; mokėti valdyti piniginius srautus ir žinoti komercinių bankų veiklos pagrindus; mokėti apskaičiuoti rizikos faktorius. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis30 puslapių 
Literatūros šaltiniai20
Dydis67.53 KB
AutoriusDaiva
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasMilašienė
Švietimo institucijaSocialinių mokslų kolegija
FakultetasKlaipėdos filialas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Apskaitos vaidmuo imones valdyme [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 30 puslapių 
  • Socialinių mokslų kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Milašienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą