Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Įmonės darbo užmokesčio apskaita: ledų gamybos UAB "Vikeda"

Įmonės darbo užmokesčio apskaita: ledų gamybos UAB "Vikeda"

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344
Aprašymas

Įvadas. Darbo užmokesčio apskaita UAB "Vikeda". Darbo užmokesčio apskaitos dokumentai UAB "Vikeda". UAB "Vikeda" dokumentai, reikalingi darbo užmokesčio apskaitai. Darbo sutartis. Įmonės vadovo įsakymas dėl atlyginimo dydžio, valandinių atlygių patvirtinimo. Darbo laiko apskaita UAB "Vikeda". Darbo laiko apskaitos žiniaraštis. Darbo užmokesčio priskaitymo žiniaraštis. Fizinių asmenų pajamų mokestis. Darbo užmokesčio priskaitymo dokumentas. Atlyginimų priskaitymo suvestinė. Atlyginimų išmokėjimo žiniaraštis. Neišmokėto darbo užmokesčio suvestinė. Asmens sąskaita. Sąskaitų korespondencija. Darbo užmokesčio tobulinimas UAB "Vikeda". Išvados. Priedai (9).

Ištrauka

Darbas gali būti traktuojamas įvairiais aspektais. Vertinant apskritai darbas yra žmogaus veikla, kuria siekiama pagaminti, sukurti kokią nors gėrybę. Šiek tie siauresniu požiūriu darbas yra tokia veikla, kuria siekiama tam tikro tikslo. Taigi darbas gali būti traktuojamas kaip tikslinga žmogaus veikla, kurianti socialinį pasaulį.
Darbas tampa visuomeninis, kai jo procese naudojamos kolektyvinės nuosavybės gamybos priemonės. Kartu su privatine nuosavybe ir darbo specializacija atsirado darbo pasidalijimas. Kad būtų galima daugiau pagaminti vienos rūšies produktų ir iškeisti juos į kitus, pradėta samdyti pagalbininkus. Iš pradžių už darbą buvo mokama natūra, t. y., tais pačiais produktais, vėliau – visuotinai pripažintomis mainų prekėmis, o dar vėliau – pinigais. Taip po mažu atsirado darbo apmokėjimo bei jo apskaitos problema.
Darbas ir jo apmokėjimas visada buvo ir yra aktuali socialinė, teisinė ir ekonominė problema. Darbo apmokėjimas priklauso nuo darbo turinio, visuomeninių sąlygų, įvairių socialinių ir kitokių visuomenės grupių pažiūros į darbą, gamybinių santykių išsivystymo lygio. Kylant techninės gamybos lygiui, plečiantis darbo pasidalijimui, darbo našumas vis didėja, visuomenė skyla į klases, gamybos priemonių savininkai savinasi pridedamąjį produktą ir tampa pajėgūs iš tų lėšų samdyti daugiau darbininkų bei apmokėti jų darbą. Senovės Egipte ir Babilone buvo labai kruopščiai vedama darbo jėgos apskaita, buvo nustatomos vidutinės vieno žmogaus darbo dienos ir mėnesio išdirbio normos. Jau tada buvo dokumentuojamas darbo laikas bei pagal išdirbio normas skaičiuojamas darbo užmokestis kiekvienam darbuotojui. Taip atsirado darbo užmokesčio apskaitos užuomazgos.
Darbo užmokesčio apskaitos tema yra sena, tačiau ne mažiau aktuali liko iki šių dienų. Mokslinė techninė pažanga, sąlygojanti greitą ir dinamišką gaminamos produkcijos rūšių kaitą, kelia naujus reikalavimus darbo apmokėjimo metodams, o kartu ir jo apskaitai.
Pradėdama nagrinėti darbo užmokesčio apskaitos temą, susidūriau su privačių įmonių nenoru atskleisti kiek ir kaip yra mokama darbuotojams darbo užmokesčio.
Šio darbo tikslas – išnagrinėti ledų gamybos įmonės UAB "Vikeda" vieno mėnesio darbo užmokesčio apskaitą.
Užmokesčio apskaitai UAB "Vikeda", darbe atsispindi UAB "Vikeda" šių metų vasario mėnesio darbuotojų darbo užmokesčio apskaitą. Pirmiausia yra apžvelgiama įmonės darbo laiko apskaita, nes iš jos seka darbo užmokesčio apskaičiavimas. Darbe UAB "Vikeda" darbo užmokesčio apskaita laipsniškai rutuliojama nuo pirminių darbo apskaitos dokumentų iki sąskaitų korespondencijos – taip kaip yra daroma pačioje įmonėje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis42 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis115.88 KB
Autoriusgeras dėdė
Viso autoriaus darbų90 darbų
Metai2007 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Imones darbo uzmokescio apskaita [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą