Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Audito raidos analizė Lietuvoje 1990 – 2006 metais

Audito raidos analizė Lietuvoje 1990 – 2006 metais

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Valstybinio, nepriklausomo bei vidaus audito raida. Valstybinio audito raida. Nepriklausomo audito raida. Audito sistemos kūrimo svarbiausi 3 etapai. Pirmojo Lietuvos audito sistemos kūrimo etapo svarbiausieji įvykiai. Antrojo audito sistemos kūrimo etapo svarbiausieji įvykiai. Trečiojo audito sistemos kūrimo etapo svarbiausieji įvykiai. Išvados.

Ištrauka

Audito teorijoje ir praktikoje dažniausiai sutinkamas pats papras¬čiausias audito apibrėžimas: auditas – tai įmonės finansinės atskaito¬mybės patikrinimas ir nuomonės apie ją pareiškimas.
Auditas - labai svarbus rinkos ekonomikos elementas. Jis plačiai nau¬dojamas daugelio įmonių ūkinei finansinei veiklai gerinti. Auditas yra vienas iš svarbiausių ir patikimiausių ekonominės in¬formacijos šaltinių, auditas taip pat turi didelę reikšmę įmonės veiklos planavimui ir progno¬zavimui. Pagrindinis audito tikslas – įvertinti, ar finansinė atskaitomybė rodo tikrąją įmonių finansinę būklę, ar ši atskaitomybė parengta pagal bendruosius apskaitos principus bei teisės aktus.
Auditas žinomas nuo seniausių laikų, kai tik pradėjo kurtis valstybės ir prireikė tvarkyti ūkinę veiklą, kad būtų išvengta klaidų ir suktybių. Audito tikslai ir pobūdis keitėsi, o auditoriaus vaidmuo vis labiau didėjo.
Susiformavo trijų grandžių audito sistema: valstybinis auditas, nepriklausomas auditas, vidaus auditas. Šios grandys funkcionuoja savarankiškai ir papildydamos viena kitą sudaro vieningą sistemą (Mokslo darbai, V. Lakis, 2002, p.106).


Pagal tikslus ir veiklos pobūdį daugiausiai panašumų turi valstybinis auditas ir nepri-klausomas auditas. Abi šios audito sistemos grandys yra išorės audito institucijos, t. y. auditą atliekantys asmenys nėra audituojamo subjekto darbuotojai, todėl jie yra visiš¬kai nepriklausomi nuo audituojamų asme¬nų. Tai leidžia pareikšti objektyvią nuomonę apie audituojamų subjektų veiklą ir jų finansinę atskaitomybę. Tačiau šių institucijų veiklos organizavimas, veiklos sritis ir veiklos prie¬žiūra smarkiai skiriasi. Valstybės kontrolės priežiūrą, funkcionavimą ir valstybinio au¬dito atlikimo tvarką reglamentuoja Valstybės kontrolės įstatymas. Nepri¬klausomo audito priežiūrą, organizavimą ir atlikimo tvarką reglamentuoja Audito įstatymas.
Nepriklausomi auditoriai atlieka tų įmo¬nių, įkurtas jie yra kviečiami, finansinės at-skaitomybės auditą, kitokį veiklos tikrinimą ir analizę. Tačiau nepriklausomas auditas gali būti atliekamas ir valstybės bei savivaldy¬bių įmonėse (Mokslo darbai, V. Lakis, 2002, p.107). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai3 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis29.93 KB
Autoriusgrange
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas5
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Audito raidos analize Lietuvoje 1990 - 2006 metais [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą